Кои апликации(за чат/запознавање) ги користите?

Дискусија во 'Сингл' започната од jackal, 27 април 2015.

 1. Кавалер

  Кавалер Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2019
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Машки
 2. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.283
  Допаѓања:
  5.824
  Не сум користела ништо од ова за да се запознавам или чатувам. А знам многу вакви апликации. Имав симнато lovoo еднаш за да видам што е. Нормално не ставив слика од мене туку од друга девојка најдов на интернет, пишав и лажно име. Искрено се запрепастив од тоа пто го видов. Апликацииве ги користат претежно манијаци и при запознавањето сите имаат јасна цел, бараат секс партнери и ништо друго.
   
  На GirlLove и Modernistka им се допаѓа ова.
 3. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.341
  Допаѓања:
  18.293
  Пол:
  Женски
  Шо бе ќе се упознавам...
  Нејќум више.

  Да не се знае да се одржи исто ниво и степен на муабет више од 3 недели.

  Ко да не видело...

  Не знам.
  Не се упознавам со никого.
  Асални не останаа.

  Нит сум им тип, нит ми се тип.
   
  На cresa-jagoda, GirlLove, eliesaab и 2 други им се допаѓа ова.
 4. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.341
  Допаѓања:
  18.293
  Пол:
  Женски
  Задоцнив со редактирање, нека спојат модератори. Апликација специјализирана не сум користела, од нормални соц.мрежи имам познанства.

  Како што претпоставувам, во голем дел се злоупотребува, а за машко-женските врски дадов општо мислење. Мислам од на брат ми времето многу поинаков пристап, почит, намери и све. За жал.

  По мое тие апликации се од доста воопштен концепт затоа и тешко да завршат работа.

  Има на пример апликација за запознавање којашто е поврзана со апликација за слушање музика и спојува луѓе според нивни омилени песни.

  Или пак апликација за запознавање со личности со слични интереси, коишто припаѓаат на една група да речам, така што од старт очекувањата да си се јасни.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.