Кои карактеристики треба да ги поседува едно машко?

Дискусија во 'Врски' започната од ChaoS, 24 септември 2011.

 1. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.414
  Допаѓања:
  1.649
  Пол:
  Женски
  Пред се, треба да може да ме насмее :rofl: Треба да е паметен, а не самобендисан...Да е перверзен само на зборови, не и на дела.Да има мускули на рацете и да биде висок :lol: Не е важно дали е плав, црн или кафеав, само да не е му е зелена тиквата :D
   
 2. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.169
  Никад не сум барала нема ни да барам под планината(машкото) дијаманти. Значи ако ми се свиѓа некој, ондак го поседува тоа магичното жарче кое мене ме грее.

  Нема да му барам филозофии и незнам што.

  Се што ке сакам е кога би била со тој некој да се чуствувам сигурно и љубено. Не барам ништо друго.
   
  На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Ова е многу релативно прашање и секоја од нас би си го одговорила субјективно.

  Јас преку се би поминала што се однесува до физички изглед,па и карактерно,но се што сакам кај еден маж е да ме почитува. Можам уште многу да пишувам тука,но почитта е најбитна.
   
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 4. M.a.r.i.l.y.n

  M.a.r.i.l.y.n Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  720
  Сигурно повеќето што ги знам ќе кажат: да е висок, црн/плав, да има зелени/плави очи, да биде фраер, да има убаво тело.. Добро, а што е со љубовта, со карактерот?! Не можам да замислам да бидам со некој мачо мен што ми вели дека ме сака и ми се смешка шмекерски, а уствари сака да сум на листата на уште една
  глупача
  што ја смувал. :envy:
  Јас би сакала да е добар кон мене, да е нежен, да ме смета за девојка и за другар во исто време, да е спремен да ми помогне кога и да е и да знае дека и јас сум спремна истото да го направам за него, да може стане и во два насабајле само за да ме утеши зашто сум се скарала со другарка ми, да биде барем малку симпатичен. И најважно од се, да ме сака. И тоа да биде од оние искрени љубови, а не само иди ми-дојди ми да ми помине времето. :!: Сакам таков дечко и не губам надеж дека еден ден и ќе го пронајдам. ;)
   
  На ChaoS му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Не ме привлекува физичкиот изглед колку што ме привлекува високата интелегенција. Добар речник, етичко однесување (не премногу :D ]:) ) и добар, фин карактер се побитни од плави очи (а може и не се..), црна коса, фраер.. А најважното е искрено да ме сака! Не ми треба мр. Совршен кој не ме ферма. Неам баш години да се замарам со ова, ама ипак ја пребрзо пораснав, така да на моите додадете уште 4-5 години и таман сме. :D
   
 6. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  3.938
  Допаѓања:
  10.522
  Ќе ме привлече со доброто однесување и смислата за хумор. Она другото што треба да го поседува е:
  -Искрено да ме сака
  -Да ме почитува
  -Комуникативен
  -Паметен
  -Лесно вклоплив во друштво
  -Убаво да се облекува
  Да не е инат и да не е премногу љубоморен.... а за физички изглед не е толку битно дали е црн или плав, иако повеќе ме привлекуваат црномањести дечки со добро обликувано тело (не мислам на билдер,него некоја си обична форма на телото) и многу ми се симпатични дупчиња на лицето при насмевка :) love it!
   
  На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  да знае да ме насмее , да биде искрен и секогаш реален и никад да не ме изневери со друга девојка :)
   
 8. Strawberry.6

  Strawberry.6 Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  10
  Немам некој одреден тип на машки што точно ме привлекуваат. (според физички карактеристики)
  Доволно е само да приметам дека го има она нешто (што незнам ни сама што е) што веднаш ме привлекува. Тој некој фактор Х .
  И секако да не биде намќор, туку некој весел човек со кој ќе можам да правам муабет на разни теми.
   
 9. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.864
  Пол:
  Женски
  Да знае да се вклопи во среднината со моите познаници и луѓето што како и тој ми се важен дел од животот,да не се случи да одиме на кафе и овој уста да не знае да отвори (да не излезе со дечково само се љубиме не си збориме,дома во шкаф го чувам)
  да ме почитува
  да не ме навредува
  нормално да ме сака

  е сеа очи,уши,врат... да не е без ич де
  и најважно мора да ми мириса на убаво !
   
 10. natashaaa

  natashaaa Активен член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  1
  Па вака не ми е многу битно дали ќе биде плав,кафен или црн..битно ми е само да не биде понизок од мене, да знае да сака и да цени тоа што има,нејкам да биде пиченце (oнака нашки кажано) и да има број и бесплатни на вип :D :D
   
 11. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.053
  Допаѓања:
  4.167
  Пол:
  Женски
  Карактерно :
  Обавезно да има свое јас и кога ќе каже/вети нешто да се држи до тоа; достоинство и крената глава- а не плачко, сечење вени, паѓање на колена, сепак според мене машкото или мажот е столбот во врската/бракот; уникатност во своите постапки и во начинот на покажување љубов; верност и почит према другарите и пријателите, за мене е сумливо ако машкото нема барем 2ца блиски другари; комуникативен и отворен со стил и манири, а не сељачко пуштање и муабети; амбициозен со јасна визија за иднината; упорен и истраен во секој почнат чекор.
  Ја сакам онаа игра топло-ладно ( и може и вас ќе ви звучам чудноо), но баш ми се допаѓа она чекор ипол машкото, па чекор ти, и така се наизменично. Несакам очајно да трчка по мене, туку некогаш и да се повлече и да крене глава. Несакам нападни машки кои немаат гајле да сврзат муабет со секоја женска што им фаќа око,дури повеќе сум за посрамежливите и прибрани мангупи, на прв поглед намќори и ладни, бидејки искуството ми покажало дека тие се најверни, најнежни, најискрени.
  Доволно ми е ние да си знаеме за нашите чуства и љубов, смешни и сувишни ми се 101 ружа и одма на фб сите да видат, свеќички и слични романтики и обавезно секој да знае и чуе. Не, кај мене нема потреба, доволно ми е ние да уживаме сами во тоа, и себично да го чуваме за нас и домашната архива во пц.
  Не сум тежок романтичар, иако ми пријаат некои скромни гестови, и нема потреба од она ТЕ САКАМ во секоја порака, повик или гледање. Неговата грижа, внимание, време со мене и дела, 1000 пати точно го демонстрираат она ладно кажано те сакам.
  Физички:
  Сакам високи машки, со темно-кафеава коса, кафеави очи, прав нос, мала рамномерна брадичка, убава машка уста, и најважно убави и средени заби, спакувани во супер-слатка-секси-машка насмевка. 8) Од никогаш не ме привлекувале дефинирани раце, стомачни, грбни и незнам уште какви мускулатори истакнати, сакам нормално машко тело, никако слаб-слабичок-исушеничок. :)
   
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.684
  Допаѓања:
  49.970
  Пол:
  Женски
  Тоа е индивидуално, секоја девојка си е приказна за себе, со свои гледишта, размислувања, свој вкус. На пример мене најпрво ме привлекува начинот на однесување и говорот, ако не се поврземе на тој начин или ако не сме на иста бранова должина тогаш ништо. Многу е важно да е забавен и духовит но и грижлив и внимателен. И да има црна коса.
   
 13. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.122
  Пол:
  Женски
  Да има шарм,чист образ,да биде истраен во тоа што го работи,да биде фер,да има достоинство,да почитува,и да почитува туго мислење без разлика на тоа дали се согласува со истото или не,и да поседува манири.Мислам дека доволно е тоа ;)
   
  На Priroden и Prijatelot им се допаѓа ова.
 14. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  1.195
  Пол:
  Женски
  Па за да ми биде дечко едно машко треба добро да се однесува со мене, да се има взаемна доверба и разбирање. Според мене, можеби нешто и најбитно во една врска за таа да опстои е довербата. Значи се друго е џабе ако двајцата партнери не си веруваат и не само во љубовните врски туку и во другарските релации и останатите меѓучовечки односи.
  Но, да не се оддалечувам од темата и пак да се осврнам, за една врска биде успешна потребно е разбирање и толеранција и работа на тоа што сака едниот, а што другиот партнер. Започнувањето на една љубовна врска воопшто не значи и откажување од и и индивидуалноста.
  Ако нема почит и ако некој се однесува со омаловажување и ако немаат взаемна доверба, тогаш таа една врска не може ни да опстои во таква форма.