1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои песни ви ги пее вашиот/вашата партнер/ка

Дискусија во 'Врски' започната од GabyTranceॐ, 12 март 2017.

 1. GabyTranceॐ

  GabyTranceॐ Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2015
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  1.108
  Пол:
  Женски
  Кои песни ви ги пее вашиот/вашата партнер/ка?
  Мене оваа

  Ако има ваква тема избришете.
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.120
  Допаѓања:
  76.413
  Пол:
  Женски
  Се и сешто пее. :D
   
  На GabyTranceॐ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.576
  Допаѓања:
  155.689
  Пол:
  Женски
   
  На GabyTranceॐ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.494  :inlove::inlove::inlove: ti da bidesh majka na moite deca - taka pishano e :inlove::inlove::inlove:
   
 5. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.168
  Допаѓања:
  105.751
  Пол:
  Женски
  Блазе си ви на тие што имате музикални партнери 8)
   
  На SummerGirl, kim.k, Afroditaaa и 8 други им се допаѓа ова.
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.570
  Допаѓања:
  80.645
  Пол:
  Женски
  Го молам да не ми пее, затоа што форсира вибрато и добивам впечаток ко да сум на концерт на Мухарем Сербезовски.
  Не дека не го бидува за пеење, ама сепак НЕ.
  Знам дека ме сакаш, ама те молам имај милост за мојов слух. :drunk:
   
  На MevikaatDori, SummerGirl, kim.k и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.850
  Допаѓања:
  47.947
  Пол:
  Женски
  Многу убаво пее
  Омилена му е ozenjen sam kao momak zivim
   
  На Βικτωρία и Afroditaaa им се допаѓа ова.
 8. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.433
  Пол:
  Женски
  Fly me to the moon. Бидејќи ми е омилена.
  Неговите не ги пее.. Мислам металец.
   
  На Afroditaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  54.342
  Пол:
  Женски
 10. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  19.429
  Пол:
  Женски
  Подобро нека ќути! А тој пее, а магаре рика.
  Најсигурно е кога ми пушта песни од ју тјуб :)
   
  Последна измена: 24 март 2017
  На ♣ Alba Viduam ♣ и SummerGirl им се допаѓа ова.
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.805
  Допаѓања:
  25.079
  Пол:
  Женски


  Ova od ljubov , a koga ke go iznerviram , druga prica ]:)
   
 12. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  8.060
  Допаѓања:
  72.332
  Пол:
  Женски
  Божанствена жено - Мирослав Илич (facepalm)(facepalm)(facepalm):x:x:x
   
  На elimkd, Βικτωρία, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.907
  Допаѓања:
  32.492
  Пол:
  Женски
  Маж ми не ми пее. Имаше неколку обиди, ама после тоа му забранив. Како опера да слушав. :rofl::lol:(facepalm)
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Zaljubena26

  Zaljubena26 Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  2.213
  Допаѓања:
  30.935
  Пол:
  Женски
  Секоја што ќе ја слушне а и го знае текстот. Ама тоа и не ми оди многу во прилог бидејќи не е баш талентиран па чуствувам дека ми страдаат ушите во тие моменти. Особено е расположен да пее во кола, го замолив да не ги уништува песните но како и да е на моменти си се заборава. :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 15. teffi.tkm

  teffi.tkm Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Sweet child of mine
   
 16. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.695
  Пол:
  Женски
  Dodji na morski greben, tamo chu da te jeeee...dnom, tamo chu da te jeeednom, Dragana poljubim jaaa... :inlove::inlove::inlove:
   
  На мари че и DAngel им се допаѓа ова.
 17. Kikikikiri0405

  Kikikikiri0405 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2016
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  609
  Пол:
  Женски
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.907
  Допаѓања:
  32.492
  Пол:
  Женски
  Ме изнасмеа. Мојот е право за во опера да пее. Кога ќе ја отвори устата за да запее нешто, одма го прекинувам. :D
   
  На Arthur и ilyan им се допаѓа ова.
 19. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.805
  Допаѓања:
  25.079
  Пол:
  Женски
  Сега последно на свадба ја свиреа " Остани " од Горан Каран . Прво танго после подолго време ( не сум по играњето , ама успеа да ме намоли да станам од стол :wasntme: ) . Додека траеше песната , цело време ми пееше на уво :inlove: за талентиран , па и е и не е . Малку длабок глас има , и се додека не се дере ок е :D кога ќе фати да се дере му велам да прекине бидејќи добивам ушобол :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 20. мари че

  мари че Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2016
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
  брала мома капини
   
  На Arthur и Βικτωρία им се допаѓа ова.