1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои се најчести грешки кои ги правите во врска/љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од ozbilnazena, 23 април 2010.

 1. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Што мислите, кои се вашите најголеми грешки што сте ги направиле во некоја врска или дали истите ги повторувате?
  И каде најмногу сте згрешиле?
   
 2. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  20
  Кај мене тоа е љубомората и посесивноста, многу погрешно ама тоа е, што да правам, едноставно ме јаде од внатре |(
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.701
  Допаѓања:
  150.359
  Премногу се давам себе си и го ставам често на прво место...па се случува да се почувствувам како грдо пајче,напуштено кога ќе ме откачи по телефон со изговор,збори побрзо,во гужва сум! :D А обратно да е ситуацијата,јас и речам на гужвата,може малце потивко зборувам на телефон,па ќе ја решиме ситуацијата!Смотана! :D
  Тоа е тоа,премногу очекувам од него,премногу вложувам и кратам од себе,за да има за него.Ниту сум љубоморна,ниту посесивна,ниту го гушам,ниту му бранам било што,ниту сакам да го контролирам на било кој начин,ниту ми пречи ако се осами извесен период за да сработи нешто како што треба,ниту ми пречи ако треба да патува...За воља на вистината,често знам да бидам детинеста,ама баш токму за тоа што и реков,премногу му нудам,а кога ќе почувствувам дека не сум добила повратна реакција знам да направам некоја реакција на детски начин,да му одглумам лута,да му предизвикам закачка за да дојдеме до основата на проблемот,но почесто практикувам аргументирани,директни расправи. :rofl:
   
  На Sara2, Monchence и tina-lina им се допаѓа ова.
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  isto isto,osobeno prviot paragraf :worried:
   
  На Saxobeat му/ѝ се допаѓа ова.
 5. orient

  orient Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
   
 6. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
  исто.... :x
   
 7. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  знам да сакам и во ниеден случај не би го изневерила, сето тоа ок.. ноо има едно нешто што некако сакам да го променам. постојат други момчиња кои ми се допаѓаат(ми се допаѓаа и додека бев сингл) и со нив сум отворена и друштвена, на некој начин можеби и флертувам. во такви моменти помислувам на дечко ми но си велам Е АКО ДЕ НЕ ПРАВАМ НИШТО ЛОШО.. тој знае дека сум таков тип и тоа го прави по малку љубоморен, па некогаш и се растажува..не сакам да биде така оти знам дека ни е прекрасно во врската и се сакаме и не сакам за некоја моја глупост да дојде до раскинување
   
 8. sexy-bitch

  sexy-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14
  премногу се нервирам и се си земам здраво за готово, и за најситни работи што немат големо значење
   
  На Saxobeat и Monchence им се допаѓа ова.
 9. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  882
  najgolema greska sto generalno ja pravam vo zivotot pa i u vrska-NEZNAM DA PREKUTAM :x a nesto pa i treba da se prekuti :D
   
 10. Lolipop92

  Lolipop92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  14
  Најголема грешка во врската ми е што сум премногу љубоморна, а од друга страна пак колку сум се подобра и подобра кон него толку тој го злоупотребува тоа...али тоа е :)
   
  На verica94 и Saxobeat им се допаѓа ова.
 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Грешка во врските ми е единствено што сум искрена,отворена,па поради тоа научив дека не треба да си целосно отворен,искрен,затоа што едноставно тоа не се почитува,повеќе е драго да се слушне лага,отколку вистина,ама за жал така е,а и не за друго повеќе се верува на лагата,отколку на вистината.
   
 12. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  паааа што сакам секогаш да е по мое и многу сум посесивна, се лутам кога е повеќе време со другарите од со мене ]:)
   
 13. Eli-sweety

  Eli-sweety Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  15
  Грешки... па правам грешки но дечко ми е срцка и секогаш ми кажува каде грешам па се поправам. Инаку многу се лутам, и не сум отворена кон него-ги кријам моите чувства ама ај ке се поправам :lol:
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Исто и јас сум затворена и не зборувам за чувства многу многу, ме нервираат таквите муабети. И секогаш се фаќам ко давеник за сламка за неговите зборови и често знам да си ги извртам и после му префрлам за нешто, а он сиротиот не ни знае за што му зборувам :D
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Е па многу сум посесивна :$ :devil: ама што да правам. И да, сум љубоморна ама со исаф :rofl: и плус си имам некои мушички низ глава, сакам се да знам што како понатаму, а тој кутриот маж е, не му е секогаш до планирање. Ете тоа. Ех, да не го изоставиме инатењето за некои безвезни работи :fubar: , ама гледам помалку се инатам во последно време :^) ќе да се смени ова. Ако, поарно.
   
 16. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  премногу сум емотивна, за мојата љубов(саканиот) давам се, но не ми се враќа секогаш со исто, премногу им уденувам во уши се, сакам да сум искрена и ништо да не кријам, па не се заштитувам самата себе, па затоа станувам љубоморна кога не се искрени како јас спрема нив.
   
 17. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  najcesta greska vo nasata vrska smetam deka e toa sto sekogas gi svakam rabotite epten bukvalno i ne ostavam da nekoj se zafrkava so mene pa i za banalni raboti :devil: znam deka sum kriva kasno svakami krivo mi e no imam gordost i tesko priznavam deka jas sum zgresila nesto,sekogas drugiot e kriv i sekogas mene mi se izvinuvaat zato i go mrazam zborot izviniiiiiiii zosto znam dlaboko vo mene deka jas sum kriva no ne priznavam pred nego.... :(
   
 18. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  прво што ми падна на памет е дека премногу избувнувам без разгледување на ситуацијата :wasntme: и по некое време сфаќам... ама веќе касно фатило :D :$
   
 19. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.171
  ... зборови и често знам да си ги извртам и после му префрлам за нешто, а он сиротиот не ни знае за што му зборувам :D
  slicno i jas... si zamisluvam nesto sosema drugo od toa sto toj govori :)! mnogu gollem inaet sum i ljubomoram zasto neznam, a nesakam ali takva sum si. isto taka previse sum iskrena.
   
 20. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  74
  Љубоморна сум понекогаш, опсесивна :( Понекогаш ми сметаат ситници, знам да избувнам за најмала ситница и да направам слон од неа... Ме нервира кога не го добивам заслуженото внимание, кога сум ставена на второ место, кога ми се тера инает, кога се има време за се освен за мене, КОГА ДРУГАРИТЕ МУ СЕ ПОБИТНИ ОД МЕНЕ а знам дека не се искрени со него и неможам да му го докажам тоа само на него а сите други го гледаат, кога се расправаме ради нив а тие тоа не би го направиле за нас никогаш, кога знам дека би го оставиле и предале на првиот чекор а тој мене очи ми вади за нив, кога ја знам вистината и некој упорно ме убедува во спротивното... е тогаш знам да бидам кучка, да кажам работи за кои подоцна се каам...се со цел да докажам дека сум во право |( Лесно простувам... често се газам самата себе за некој друг да биде задоволен...Немам срце да вратам со иста мера и честопати ова е злоупотребено... :envy: