1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои се најчести грешки кои ги правите во врска/љубов?

Дискусија во 'Врски' започната од ozbilnazena, 23 април 2010.

  1. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Изневерувам.
    И сум премногу горда за јас да ја спасам врската.
    Немам совест.
    Се на се,не сум тип за врски,сеуште НЕ !
     
  2. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Најголема моја грешка(воедно и мана) е тврдогавоста! Давам отпор кога тој настојува да ја смириме ситуацијата, држам лутина и очекувам покорување од негова страна! Лутка сум невидена, знам да се лутам со денови, а тој ќе мора да го гледа моето намуртено лице :envy: , ќе мора да поставува прашања а знае дека нема да добие одговор |( , ќе мора да се омилкува свесен дека ќе слушне од мене ,,ај не се глупирај,,! :$
    Грешка ми е и избувливоста! Знам да избувнам до степен што и најмалата расправија ја правам огромна кавга!
     
  3. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    Губам допир со реалноста на моменти.
     
  4. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски
    Се идентично, дури и тоа сокриеното :P :rofl:
    Пуста љубомора никако да ме напушти, а за џабе сум љубоморна знам, ама ете бик.
    И не поднесувам кога ќе прашам некого за нешто да ми врти одоколу да одолговлекува, провоцира, а го знае одговорот и намерно прави така без врска.
     
  5. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Се лутам за глупости и никогаш не кажувам што е тоа кое ме налутило, ами на секое прашање одговарам со "ништо не ми е", "добро", "ок" , и "така". :D . Доаѓаме до точка кога нему ќе му здосади да прашува и ќе ми рече, добро ако не ти е ништо. Еее тогаш следува она :o "значи не ти е гајле" и така во круг додека не ми текне дека навистина ја претерувам :$ и почнам да се умилкувам ко некое маче после дожд. :lol:
     
  6. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.018
    Допаѓања:
    5.930
    Првиот впечаток обично ми е пресуден за да видам какво е машкото , а често знам да погрешам :)
    Грешки сме , луѓе правиме :lol:
     
    На ripkata му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ruzmarinka

    ruzmarinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    137

    ИСТО!! :tmi:
     
  8. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Не сум постојана.

    Што знам, на моменти сум многу мила и изгледам премногу заљубено, а на моменти сум многу ладна и делувам премногу незаинтересирано.
    Некогаш премногу покажувам дека се грижам, а некогаш дека не ми е гајле како ќе се одвиваат работите понатаму.
    Се вадам секогаш со „таков период ми е“. :emo:

    Потоа, лутка сум.
    Ако некој поседува талент за да се налути и за најмала глупост и ситница, тогаш тоа несомнено сум јас.
    Ама, некогаш мислам дека се лутам поради тоа што знам дека ќе ме молат и затоа што од самиот старт не се поставиле “строго“ со мене. Е тогаш веќе, навистина губам мерка и преминувам секаква можна граница. :fubar:

    Горделива исто сум, но сепак мислам дека има вистина во она “Кога гордоста ќе затропа на врата, љубовта си ги пакува куферите“. Затоа тука, не претерувам, само не давам да ме газат и понижуваат, иако до сега за среќа, не ми се случило такво нешто.

    Толку, сега за сега. :angel:
     
    На felisitas и ripkata им се допаѓа ова.
  9. caroline.costa

    caroline.costa Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    2.587
    Дозволував да ми се качат на глава, да бидам јас крива за се. Секогаш тој беше на прво место а со тоа јас заборавав на себе.
    Сега се научува лекцијата така што сум ладна, многу тврдоглава, во крв инает. Ма толку веќе не попуштам. Јас сум на прво место.
    И пнекогаш знам да бидам одмаздољубива, да вратам.
     
  10. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Премногу попуштам, премногу работи кријам со цел да не правам расправии, но на крај кога се ќе се насобере испаѓа дупло полошо. Премногу се плашам нешто да не згрешам со што сама дополнително си правам притисок и постојано сум напната. Толерирам и најчесто не кажувам кога нешто ми смета за да не го налутам и навредам.
    Се на се, многу преќутувам и трпам, сама сум крива кога нешто не ми е погодено! Папучарка :worried:
     
    На ripkata му/ѝ се допаѓа ова.
  11. SanjaKirchner

    SanjaKirchner Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    512
    Допаѓања:
    760
    Инатам се за без врска, те така некогаш од што ми се сака :D Ама па кога почне и он да се инате е тогај дојде до кавга. Освен инато, тврдоглаво сум некогаш, он каже нешто јас си направам мој филм, извртам ги зборовите дури и се обидувам да му докажам дека така кажал :D
    Почесто јас попуштам оти со инат магарешки (замисли поголем од мене) си имам работа, многу често ми се случува да си притраам за нешто што ме мачи, па он почне да погодува а јас пак траам , и така наместо да си кажам што си имам на душа јас си кутам а он се нервира :x
    И немам влакна на јазик :tmi: се си кажам што си имам и после коа ми текне леле ој па смири го :D
     
  12. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Многу простувам
     
  13. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Премногу избувлива сум па така знам неретко да ја усерам до даска работата, и уште премногу попуштам и простувам за некој работи за кој не би требало така лесно да му ги прогледам кроз прсти.
     
  14. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Во сегашнава врска најчести маани ми се:
    - треба да ме прашаш 100 пати за да се отворам емотивно и да кажам што ми е тешко,
    - емотивец невиден сум, ситница може да ме растажи и расплаче воедно :),
    - врзана сум премногу емотивно за партнерот.
    најголемите грешки ги правев порано, имав многу погрешни избори, дозволив други чувства да владеат место паметот и многу се залетував и секогаш со главата наведната завршив, но во оваа врска одлучив со разумот да влезам во нешто ново па да ме поведат емоциите и не погрешив..премногу сум среќна веќе 1 година :) :inlove:
     
  15. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Најголема грешка а воедно и мана ми што секогаш ама баш секогаш сакам да сум во право и да е по мое, и плус сум многу тврдоглава :headbang: па најчесто и стојам цврсто на својот став. После 6 години врска дечко ми ме научи каква сум па ме кулира најчесто ама пошто е јарец и е инат па понегош знае да води инат и ја тогаш ппочнам да се инатам и доаѓа до кавга ама дешава се понекогаш и ја да ја спуштам топката ама само понекад ако видам пред време дека не му е ден :tmi:
    Пошто најчесто сакам да е по мое и да сум главна ( лидер како он што ме вика ) :$ најчесто од негова страна кога гледа дека не може со мене на крај да искочи завршува со едно саркастично и иронично "Да, драга!" :rofl: или со вадење очи кога и двајцата се инатиме и се докажуваме кој е во право! :devil:

    Исто така премногу попуштам и не кажувам што ми е во момент него кога ќе бидне крајност. Ги испревртувам речениците како што ја сакам и како ми одговара ( многу земам се при срце) не ми салма со разум и после треба он да ми се докажува дека не е така додека ја превртувам со очи |( и да ми се умилкува :wasntme: Имам и период без влакна на јазик па се во погрешен момент кажувама ама се вадам на ПМС најчесто е и тогаш :x .
     
  16. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    што сакам се да е по мое :x
     
  17. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    Многу брзо и за многу малку се сервирам на тацна со максимална поддршка, кучешка верност и искажување љубов. Можеби токму баш затоа и се има случувано брзо да им станувам досаден (кога веќе се е освоено и сервирано, не е предизвик нели?). Исто така порано се има случувано да преовладуваат емоции, некогаш и љубомора за безвезални работи, премногу ситничев и анализирав за на крај секогаш да најдам причина за нервоза и критика. Таквиот однос е самоуништувачки и работам на негово целосно отстранување.
     
  18. sonce777

    sonce777 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Кога сум лута и навредена одма избувнувам навредувам зборам му го спомнувам минатото дека ова не му е првпат дати,месеци памтам па и нив му ги спомнувам споредби правам со еден збор се кажам дури на културен начин брецам,вреѓам рецитирам не му давам можност уста да отвори.Имам зборови кажано за кој после се каам ама момент на бес.Грешка ми е лутина што не држам се за 10минути ми поминува и како ништо да не е било се што сум кажала џабе било незнам строга да бидам и тој ми го научи карактерот и си знеа дека јас можам се да простам.
     
  19. CocoSumner

    CocoSumner Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    11
    Не само во врски, туку и во животот општо..
    Премногу им верувам на луѓето и вложувам. Премногу и се врзувам за луѓето, посебно кога ќе успее некој да дојде до под површината..
     
  20. loni

    loni Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    7
    Знам дека не сум во право, но мора да биде по мое затоа што сум многу ама многу тврдоглава и инателива и сакам да сум во право односно премногу сум своеглава :D кога ке се испокараме знам да го навредувам и да бидам саркастична и цинична :D