1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои се темите на разговор со вашиот дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од Alekche, 3 март 2010.

 1. Alekche

  Alekche Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  Ве молам да ми помогнете!!!Во последно време со мојот дечко немаме теми за разговор,не знам која е причината но ми се здосади јас секогаш да бидам таа што ќе отвори некоја тема или сл...Кажете ми кои се најчестите теми кои ги водите со дечкото????Дали ми недостига комуникација со него??? :? :? :? :?
   
 2. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  Никогаш ама никогаш не ни фалат теми....скоро 6 години нон стоп сме заедно, и неможеме да се изнакажеме се, а откако ке се разделиме телефонот и месечно правиме по 2-3000минути муабет на тел :worried:hock: :lol: ...знам дека дури и е премногу...ама неможам се мора да му кажам, тој за секоја ситница ме бара...зависни сме еден од друг....незнам за се и сешто зборуваме...скоро и да нема нешто што не му кажувам.....а тој мене дури до ситници и дури ме гњави....никогаш не ни фалеле теми на муабет...напротив секогаш имаме нешто недокажано.... :lol: а тој општо не е голем муабетџија, дома не зборува многу многу...па и никаде додуша...ама со мене....нон стоп сме во комуникација....па може и затоа едно две ќе се спукаме :lol: ....за твојот проблем незнам што да ти кажам освен дека ми е чудно....и мој совет и ти ќути...упорно, колку и да е непријатно...пробај едно две недели така, упорно...ако не се смени нешто отворено прашај го што е работата и расчисти си...не да му ја мислиш.... :x
   
  На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  I jas so decko mi nikogas ne sme bile vo situacija da nema za sto da zborime.Sekogas ima sto da si kazeme posebno koga se gledame i poveke spontano ni doaga i si pravime muabeti za razlicni temi ponekogas duri i za nekoi gluposti,zafrkancii sto nekogas i od zafrkancija doaga do nesto ozbilno i kavga :) ama nema vrska bitno e deka nikogas ne sme bile vo situacija da nema za sto da zborime i da kutime.Probaj koga ke se vidite da pocnete onaka obicen muabet i potoa spontano ke vi se nadovrzuvaat temi za muabet
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.479
  Пол:
  Женски
  Па добро не ни кажа колку време сте во врска? Ако сте на почеток може и не сте баш компатибилни. И јас сум бо долга врска, па немаме ваков проблем :? Да не имате некој проблем?
   
  На wintergirl3 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Чудно е тоа да немате теми на разговор, барем за мене... Ако си со човекот со кој си одговараш и ако постои заедничка љубов тогаш се би било во ред. Муабетите ќе ви доаѓаат спонтано, нема потреба однапред да смислуваш теми на разговор :) сепак не знам каков однос имате, колку време сте заедно итн.. ако ни кажеш, можеби ќе можеме некако да ти помогнеме :roll:
   
 6. Butterfly87

  Butterfly87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  634
  Пол:
  Женски
  Alekche! Се надевам дека ви е период. Не би требало да снемате муабет, можеби во моментот сте доста оддалечени. Не сакам да те плашам, но најчесто кога го снемува муабетот, доаѓа до крај. Но морам да ти кажам, дека ако има љубов меѓу вас ќе се потрудите и ќе го решите проблемот.
  Моја другарка и другар се заедно повеќе од 10 години и некако снемуваа муабет на многу пати, но од петни жили се трудеа и двајцата да го решат проблемот, на секакви нашини.... и им успеа. Така да најубаво е да го побараш прво проблемот и обиди се да го решиш.
  Среќно!!!
   
 7. Alekche

  Alekche Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  Нашата историја трае веќе 3 и пол год...Али не бевме во врска туку се зезавме ќе идеме 2-3 месеци па после ќе се муваме и такви свари...Сега идеме од нова година па навака и прв пат вака ни се случува.Сега сме поповрзани него било кога али сега ни фалат теми за муабет хаха...Спрема мене се однесува со доза на резервираност и почнав да се преиспитувам сама себе дали е во мене проблемот. т.е нешто ми кажува дека јас сум крива али може и да грешам :? :? :? :?
   
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Не се обвинувај себеси.Можеби тој не е во ред.Можеби наумил нешто, а не ска да ти каже.Конкретен совет не можам да ти кажам,со дечко ми сме долго во врска ама секогаш сме како навиени,ова било,она,па дури и да нема нешто друго тогаш тргнуваме во муабет со доза на оговарање :twisted: .За мојата фамилија,за неговата,за се и сешто.Не се секирај,ама и немој да си земаш здраво за готово дека си ти проблем.Тоа никако.Можеби нешто него го мачи,пробај да откриеш што е!
   
 9. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  i na mene i decko mi ne ni falele temi za muabet nikogas,zaedno sme skoro godina dena..poslednive meseci pak sme u finansiska kriza i ne izleguvame,sedime doma,rabota doma sekoj den,ne ni se desava nisto interesno,ama pak ne ni falat temi,pak ke si najdime nesto za da zborime,dali za nesto segasno dali za nesto minato,za rabota,za familiiite za se sto ne opkruzuva...
  neznam na vas zasto vi se slucuva toa,mozebi ne ste eden za drug,ili pak moze ti e sramezliv deckoto tesko se opusta,posto velis nesto kao da e rezerviran,,ama sepak ne ste malce vreme zaedno se znaete dobro..razgovaraj so nego i prasaj go sto e problemot..
  mene mi se ima deseno taka so eden decko,izleguvavme dve nedeli,deckovo ubav,fin,dobro stoeci :D ama muabet nema bre brate , zdodevno mi e koga ke iskocam so nego,i go otkaciv :D ama toa bese dve nedeli a vasevo trae podolgo,taka da neznam,preispitaj se..pozdravce
   
 10. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  111
  Секогаш дрндаме нешо Хаха. па макар и некој глупости :mrgreen:
  Алии у последно време неаме баш многу време за разговор поеќе иаме за нешо друго.
  Затоа што и ја иам мнг обврски исто и он.. секој ден се гледаме али сепаак.. не ни е доволно..така да 15мин праиме муабет нешо останатото се гњавимеее :mrgreen: :up: Хехехее !! позз :D
   
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Кога во врската нема муабет... а посебно смеа и шеги.... се е тапа. крај. Барем јас така мислам.
  Не можеш вештачки да се преправаш дека супер ви оди, а сите сили ги вложуваш измислувајќи нови стории за да си поткажете нешто - одвај!
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.898
  Допаѓања:
  32.464
  Пол:
  Женски
  Најчеста тема на разговор на мене и на дечко ми ни е секс.Разговараме и за други теми.А во последно време почнавме често да разговараме на тема свадба и деца.Планираме следното лето да правиме свадба.
   
 13. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.452
  Пол:
  Женски
  Па зависи, еве денес правевме муабет за тоа како поминал на работа, на кој објект бил, инаку ми си кажуваме за проблеми дома, за лични работи, за нешто што ми се случило во текот на денот, се договараме да одиме некаде следниот викенд па и за тоа доста се зборува последнава недела.
  Јас секогаш имам тема за муабет, дури и ме моли понекогаш да престанам да зборам :D а се случува и он како навиен да ми збори. Зависи како ни поминал денот а обично во недела си лежиме заедно и само си ќутиме.
   
  На cresa-jagoda и Name им се допаѓа ова.
 14. B.B.B

  B.B.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  4


  Навистина се пронаоѓам донекаде во твоите зборови ...бидејки и мене ми се случува истово....се знаеме со него година ипол само се муваме али кога сме заедно некако мн тешко ни оди разговорот...ептен со маки :? :Down: се чуствувам глупо понекогаш ќутиме и навистина ми е тапа а тој очекува да кажам нешто а јас ... :Down: ништо си чутам ...хеллппп гледам ова девојкиве само ни кажуваат колку се во врска дека супер комунициираат со момчињата а воопште не ни помагаат нели ? :)
   
  На Lucky.Charm му/ѝ се допаѓа ова.
 15. free

  free Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  74
  epaa ajde da se potrudime da vi pomogneme...
  i jas so soprugot dodeka bevme vo vrska, imase periodi koga ednostavno si kutevme, no 70% od slucaite bese vo momenti koga nekoj od nas dvajcata ne bese raspolozen, ili si imavme maki... mene po retko mi se slucuvalo da nemam muabet, bidejki takva sum po priroda zborlesta, no maz mi znae mnogu cesto da ne saka da zbori ili ednostavno ne mu se zbori, no dodeka bevme vo vrska i koga ne zboruvase znaev deka nesto ne e vo red so nego, i zatoa ke go naterav da se iskaze... i taka pocnuvavme pak so razgovor... znaci dokolku ste vo vrska i se sakate, togas sigurno postoi nesto treto sto eden od partnerite go maci, i togas toj e zamislen... zatoa napravete ili razgovarajte za problemot i ednostavno prasajte sto go maci i deka vie ste tuka da mu pomognete... samo taka ke go naterate da se izkaze sto go maci, a posle toa sleduva zdrav i ploden razgovor... se nadevam deka malku vi pomognav, pa srekno, :D pozz
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Мене кога ќе ми снема муабет со дечко ми, предлагам да играме некоја друштвена игра (јамб, брич,табла...) и тоа ти го препорачувам и на тебе
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Mia.milicka

  Mia.milicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  205
  вакаа... сум имала 2 подолги врски пред оваа сега, и се било во ред (на некој начин), на пример со бившиот цел ден ќе бевме заедно, ќе зборувавме за се и сешто, и пак по цел ден на телефон. сега имам нов дечко, одиме 8 месеца, но веднаш сфатив дека тој никогаш нема да може да ми биде другар како што ми беше претходниот. Имено, немаме што да си кажеме, јас му кажувам се и сешто, од моментот кога ќе станам, па што сум јадела, па што ми се случило и слично. Тој не ми кажува ама баш ништо, ретки се моментите кога ќе се опушти и кога ќе ми направи добар муабет, се само со ДА или НЕ ми одговара, и почнува тоа да ме нервира... :@ како и да е, се поизразено станува во последно време. одиме 8 месеца а јас не го чуствувам доволно близок и тоа почнува да ми смета... немаме ништо веќе да си кажеме... :( а јас толку многу го сакам, толку многу работи правам за него, тој ништо не цени и не забележува, како да му е сеедно :?: не знам зошто овака, но на моменти помислувам и дека не сум доволно добра за него :worried: како да ја сменам ситуацијава? што повеќе да направам? сакам да ни успее, но се чуствувам како само јас да придонесувам во врскава, како да сум му товар |( помош?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Ние разговараме буквално за се!!! Во последно време најмногу разговараме за иднината заедно! :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  И ние секогаш разговараме за се.Мои негови проблеми,каков ни бил денот и за иднината.
   
 20. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Мила.миличка зошто сметаш дека не си доволно добра за него,можеби тој не е едоволно добар за тебе.Не си ти таа која нема што да каже и одговара само со да и не.Јас лично не би можела да издржам со некој таков една недела не осум месеци.Поздрав