1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои се темите на разговор со вашиот дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од Alekche, 3 март 2010.

  1. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Хахаха и ние исто.
    3 години сме во врска , уште не ми е здосадено од тие муабетчиња, мали, слатки. Хехе. :lol:
     
  2. cupidsarow

    cupidsarow Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    13
    kolku poveke citam na forumot raznite temi tolku poveke sfakam deka ne sum aljubena vo decko mi..go sakam kako licnost dobro dete e ama ne sum zaljubena vo nego za zal...eve ke odime nekade nakaj park zaedno i ne zboruvame nisto edvaj pomalko duri samo nekogas ni se slucuva da se zamuabetisame...:D inaku sum zaljubena vo drug..megutoa nema da mu raskinam na segasniot za nisto na svetot..:/ :worried:
     
  3. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
    Овој мојов цела ден можи да дрдори цела ден игра игри или гледа филмови и после тоа мене ми го раскажува (како да ме интересираат игрите негови), После ќе кажи дома што се карале па јас ќе додадам и цела ден си муабетиме и некогаш доаѓа до кавга за глупости :lol:
     
  4. cupidsarow

    cupidsarow Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    13
    и мене некогаш тоа ми се случува .но се случува и да немаме воопшто за што да разговараме само кутиме...и уше нешто нели ви е чудно нели кога ке се видиме нгде и се позз погледот не му е насочен кон мене туку се гледа на друга страна и ке се завртам ке кажам што гледаш натаму и вика еми ја како ненормален гледам шознам ... :?:
     
  5. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Nikad ama nikad ne se desilo da kutime i dvajcata, poso so nego sum eve veke 2 ipol godini i znae se za mene i jas za nego i nekogas go cuvstvuvam poblizok i od najdobra drugarka i smetam deka site treba da se otslonite nekogas na vasiot maz-decko od pricina sto sekogas ke vi dade najiskren odgovor za razlika od bilo koja drugarka koja sto bi mozela da vi ljubomori i da vi dade sovet koj sto ne bi vi bil i mnogu korisen ;)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Никогаш не ни недостигаат теми за разговарање,разговараме буквално за се.Заедно сме веќе 9години и не ни е досадило да разговараме.Интересно е тоа што имаме различни факултети и занимања па постојано се надополнуваме со знаење од другата област.Секогаш наогаме тема за разговарање и никогаш не ни е досадно.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.250
    Допаѓања:
    21.752
    Пол:
    Женски
    исто и јас :) само ние сме заедно помалце време од вас..10 месеци :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
    Ни се случува понекогаш да си ќутиме,обично кога јас ке се изморам од зборување,затоа што тој си е ќутлив по природа,ама не ме загрижува ќутењето со него,напротив ме смирува...а и добро ти предложи една од девојките,можете да играте друштвени игри,јас го применувам и тоа понекогаш,ако веке стане напната ситуацијата...играме не лути се човече,тој ме победува 5 пати по ред (мами некако,али неможам да го фатам) и јас ке се налутам и ке се испокараме и се се враќа во нормала :D
     
    На cresa-jagoda и Saxobeat им се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Се сложувам дека кога ќе снема разговор убаво освежување се друштвените игри.
    Со дечко ми сме во период што ништо посебно не ни се случува. Ама оваков период никогаш не сме имале. Веќе почнав да насетувам дека нешто не е во ред затоа што буквално седиме и ќутиме... Нема што да си кажеме едноставно, не ни се случува ништо ново и неможеме да превземеме ништо во врска со тоа тотално сме немоќни.
    Денес му пишав дека ќе дојдам кај него да седиме во двор и да играме карти. Отидов кај него успат купив некои грицки и сок. Си седнавме во дворот со кафе, сокче, мезе и карти и цел ден скапавме од играње :) Па да биде поинтересно и татко му ни се придружи :lol:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Ретко ни снемува теми за разговор, скоро никогаш. Јас сум подрдорка, ама тој е внимателен и трпелив слушател (кутриот). :D Понекогаш мислам дека не ме слуша, но по неколку денови или недели кога ќе ми повтори што сум кажала, се убедувам дека сепак - слуша. ;) И јас го слушам кога зборува.
    Обично темите на разговор ни се музика и филм, книги, архитектура, историја, животот, од се' по нешто... Ако веќе ептен сме се изнамуабетиле, се вртиме кон неисцрпната тема - машко-женски односи и СЕКС :lol: тука нема утка.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.685
    Пол:
    Женски
    Ретко кога ќутиме. Бидејќи ја иако некогаш се поставувам како ќутлива, што молчи, но пред него сум онака по-опуштена, и си зборам,макар и глупости да се. Секогаш се смееме за темата нова година, бидејќи ние и се запознавме на нова година,потоа збориме за друштвата,онака што било. А темата што највеќе ја мразам е за бивши. Кога ќе почне ... Мора некако да се затне, :* . :D
    збориме и за тоа како ни поминуваат деновите... Некогаш и само глупости онака, " да а?" и ја "е не" и он "е ај нека биде да" и ја "е не е" |( :D :D
    и двајцата сме големи инаети :!:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  12. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Разговараме општо за се ,
    дрдориме цело време , имаме слични интереси , вкус ,карактер и доволно се познаваме ,
    така да и да не зборуваме знаеме што мислиме :D
     
  13. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Од старт зборувавме за Египет, историја, религии, мистика...имаме исти интереси, што многу ме радува. :) Конечно можам да зборувам како сум фасцинирана од Хатшепсут или како Рамзес ја покажувал љубовта кон својата жена, без притоа да сум гледана како некрофил. :D
    Сега, зборуваме за се. Не оговараме многу. :( Најчесто за нас, и нашите гледишта кон нашата иднина и се околу. :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Разговараме буквално на секоја тема. Таков е, со него за се, ама баш за се можеш слободно да збориш.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.545
    Пол:
    Женски
    Молчиме многу ретко, ама затоа зборуваме премногу. Зборуваме за се и сешто: книги, игри, музика, некои интересни случки од детството, за луѓето околу нас итн. Ми се допадна уште од првиот момент затоа што разговаравме како да се познаваме цел живот. Кај нас нема тема што не е "прочешлана".
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Тој е единствениот со кого можам да направам муабет буквално за СЕ.Секогаш имаме тема за разговор, не сум некоја дрдорка во друштво ама кога сум со него не може да ме надзборува и тој е добар не велам не :lol: :lol:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  17. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    зборуваме ама баш за се, нема нешто што би го криеле и двајцата, кога некој од нас има проблем , веднаш се преземаат мерки да се реши на најлесен и безболен начин . Тој ми е и дечко, и другар, мноогу го сакам , има такви особини кои не секој ги има
    ПС Ч Многу сум заљубенаааааа :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Разговараме за се, од светски проблеми до дебата за кое чоколадо е поубаво.. За се , се , се :) Многу си го сакам, кај го најдов вака паметен. :angel:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Ние разговараме буквално за се - од секс ,преку наука и нови откритија ,литература ,козметики ,моди ,историја ,Дискавери и сиот асортиман на емисии :rofl: ,окултизам со сите нишани , музика ,филмови,домашни проблеми и дешавки ,за другарите ...Нема тема за која не сме разговарале.
    Најчесто сме 24/7 заедно и во цело тоа време разговорите не ни пресушиле (освен кога имаме за учење) ,имаме интересна навика за се да се консултираме меѓусебно и да прифаќаме заеднички решенија ...
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  20. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Со него можам да зборувам за се, општо за сите теми и среќна сум што секогаш ме разбира. Додуша, јас зборувам малку повеќе. :lol: Скоро никогаш не молчиме и постојано имаме заеднички теми за разговор, имаме и доста заеднички интереси. Незнам дали постои тема на која не сме разговарале и никогаш не ни е здодевно.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.