1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои се темите на разговор со вашиот дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од Alekche, 3 март 2010.

  1. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    зборуваме за СЕ! Никогаш не се десило да немаме тема за разговор
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  2. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    си разговараме за се и сешто од глупости до некој си сериозни муабети. Никогаш не сне останале без тема и не ни било досадно
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Па зборураве за се, заедно сме доста време и отворени сме, не се срамиме за ништо.
     
  4. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Со него за се можам да зборам, буквално за се! :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    Па ние за се си зборуваме, буквално за се. На пример ќе почниме да збориме за нас нешто, за врската, па потоа ќе се префрлиме на друштво, филмови, музика и т.н. а многу често знаеме и да си " општиме " - тој термин си го користиме кога зборуваме за некои сериозни работи - историја, политика и сл. :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    За еден сат можиме за сите теми да си се изназборуваме...:D:D:D ахахха
     
  7. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Си разговараме за СЕ`
     
  8. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Не сме во врска само онака се гледаме ама муабетот ни тргна да не речам уште од кога се запознавме :D на тел разговараме по 40 мин и повеќе :D се надевам ке биде нешто поголемо од ова :$
     
  9. baby19

    baby19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    се познаваме 2 месеци а во врска сме 2 недели и повеке чутиме и двајцата.едноставно незнам со да му зборувам кога тој ништо не зборува :D се случило само неколку пати да имаме повеке теми за разговор и тоа после продолзува во кавга што и мене не ми е јасно зошто е тоа така.ок е таков е и по природа секогаш е озбилен а и ретко се смее но колку повеке се гледаме мене тоа поцнува да ми смета што значи и не ми е интересно со него што ставрно незнам што да правам :(
     
  10. Hell0.kitty

    Hell0.kitty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    40
    Фудбал ! ХАХА претежно за спорт.Абе спортски души бееееее :rofl: :rofl: :rofl:
     
  11. Teenage-Girl15

    Teenage-Girl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    Јас ваков проблем сеуште немам, и се надевам дека нема да имам. Но, за да ви помогнам, имам идеја.. Денес додека бев со дечко ми зборувавме за тоа како се запознавме,и за сите моменти што ги имаме поминато заедно,се смеевме со часови :) дури свативме дека патовите ни биле поврзани и пред да се запознаеме.. :D па пробајте и вие, се надевам дека ке го успеете да го ‘‘разборите‘‘ вашиот партнер,а вооедно ке успеете да се расположите ^_^ :talk: :talk: :talk: :talk: :rofl:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Лелеее сношти и ние истото го зборувавме :)...И ние го свативме истото :)..Да не се близнаци нашиве??? :lol: :lol: Или пак ние?! |( :^) :lol: :*
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Teenage-Girl15

    Teenage-Girl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    1
    хехе :D можеби се :rofl:
     
  14. Discovery

    Discovery Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    227
    Ако имат хемија и поврзаност меѓу луѓето тогаш ќе имат и безброј теми.Океј сега мојт да ви се десит на некој од вас да не му е денот,да не е расположен ни за муабетење ни за нишо ама веќе подолго време да молчите е то е проблем.Ако сте еден за друг ќе ви течат муабетите ко вода.
    Ќе почните за глобалново затоплување,ќе стигните до филмој и музика за на крај да завршите со муабети за ждригање :D
    Само опушти се и терај.
    Јас лично ги обожавам муабетите за ко сме биле малечки ко ќе зборвиме.
    Ајде сигурно имаш некоја забавна случка од детството ко си го одрала коленото ;)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Леле, мислам оти нема тема што не ни е помината :?:. Значи, од се до се, он посебно многу дрндори :D, па вака било, па онака, па некои филозофии ... Не знам, многу сме отворени за секоја тема, можам што било да му кажам, и му кажувам :!:

    Да немаме муабет или што да збориме досега не се случило, секогаш сме трескале нешто, иако сме доста различни во интересите и размислувањата понекогаш, сепак сега за сега, океј е ... :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    па за овие 5 и пол години врска, буквално на секаква тема имаме зборувано.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  17. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    искрено и ние имам е секогоаш некој разговор,,но ете се случува и да снема некогаш,тоа екога нешто сме лути еден на друг,па се држам на дистанца..не с еопуштам з ада знае дека сум лута,,или пак да му укажам дека претерал со нешто...а некога си на телефон кога збориме,,,он ми викA AJ KAZI NESTO,,,JA MU VIKAM,,,NE ZNAM,NEMA NISTO NOVO,KAZI TIЧ)))))))) и така тоа...не знма зошто ете има некој таков период...
     
  18. LUNA.girl

    LUNA.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    135
    Се и сешто.
    Понекогаш влегуваме во караница кој да каже прв. :lol:
     
  19. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
    Разговараме буквално за се.И двајцата по природа сме зборливи,така да немаме проблеми на тоа поле,стално има теми за зборување.Инаку поголемиот дел од разговорите ни се сводени на заебанции,многу сме неозбилни и двајцата,зелени глави,несозреани :rofl:
     
  20. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Па еве вечерва додека пиевме кафе, зборувавме за светската економска криза, за Тито и Југославија, за денешната политика споредбено со онаа на СФРЈ, за Гадафи и американската политика против него итн.
    Сериозно.
    Он сака конструктивни муабети и мрази трачарење од типот „рекла-казала“. Ако некој ни ги слуша муабетите, ќе помисли дека сме забегале, ама ние сериозни политики расправаме кога пиеме кафе.
    Зборуваме за се и сешто. За тоа што во моментов ни се случува, си делиме совети како би постапиле во одредена ситуација, разговараме за идните планови... никогаш не оговараме. Дури кога ќе почнам да му кажувам која со кого се фатила, или која раскинала, кој кого изварал, се нервира и ми вика: Нивен живот, нивни проблеми, мене тоа не ме интересира. Па таквите муабети ги оставам за со женско друштво. :wasntme:
     
    На cresa-jagoda и richgirl998 им се допаѓа ова.