1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кои се темите на разговор со вашиот дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од Alekche, 3 март 2010.

  1. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Најчесто зборуваме за нашата иднина. За нашите семејства и нивните проблеми. За кучето. Исто и разговорите поврзани со што мислиме за одредени поединци кои ја загадуваат планетата (буквално и метафорички)! Јас сакам да разврзуваме муабети и за некои филозофски филмови или книги, но некако потешко ни иде.
     
    На cresa-jagoda и crazylady им се допаѓа ова.
  2. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Кога сме заедно секогаш нешто си дрдораме :rofl: .... а инаку за по телефон или скајп не сме толку како во живо, некако ке се изнакажеме се и мрза ме фака и сакам да читам по фемина и му велам ајде после ке се чуеме, а и он не сака мн да се зазборуваме преку телефон, доколку имаме нешто да расправаме ок ама ако сме изнакажале се, не сака да отвараме нови теми тој сакал во живо а не по тел :wasntme: ... а сега бидејќи сме разделени комуницираме преку скајп, ке си изнакажеме што ни се десило и ајде ке јадеме или неш ке правиме и ајде после ке се чуеме :D ... а инаку за се зборуваме, за нас,за иднината,за минатото,за сегашноста, за проблеми,родители... досега не ни снемало муабет во живо, а додека на скајп да, но тоа не ми пречи :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.353
    Допаѓања:
    83.761
    Пол:
    Женски
    Обично разговараме за иднината, за онаа што не опкружува, за луѓето што ги сакаме и ни значат... секогаш најпрво разговараме за нашата врска за тоа што и дали сакаме нешто да се промени а моментално негова актуелна тема е : Живеење заедно , Давање збор ,Веридба .... :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Па секојдневни муабети кога ќе се слушнеме на телефон...Што правиш?Кај си?Што правеше денес?Кај беше денес?Што ќе правиш после?Што има друго?Ќе ми каже нешто ново ако има или нешто ако сака да ми каже...тоа ни е секојдневност.
    Инаку си зборуваме онака за иднината,за бебиња имаме зборено и тоа разговор поттикнат од него.
    И слични работи на тоа.
    Така речено за се зборуваме.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    секогаш имаме нешто недокажано и покрај толку зборење за се и сешто
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Многу сакам да зборувам, па секогаш имаме тема, но во последно време тема ни се предметите на факултет и раскажување на наученото.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    секогаш наоѓаме тема за разговор :) дали е за филм,телефони,проблеми,за врската,за семејството,за другарите/другарките.....
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    За се, буквално за се.
    За животот воопшто, за иднината, за филмови, за музика, за проблеми.
    Од една тема се префрламе на друга.
    А на телефон, па во последно време и не многу. Најобичен муабет, кај си, што правиш, што има ново...
    Ако имам нешто да го прашам или да му кажам или он мене...и тоа :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mrs.Carter

    Mrs.Carter Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2014
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Како другари зборуваме за се.Буквално се .
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    1.694
    Обожавам долги разговори,гушнати..Ме опушта и се чувствувам најсреќна. Тој ми е СЕ и неможе да постои тема на овој свет која не би ја поделила со него. Апсолутно за се. Кога ми фали другарка ми, и неможам да се изнамуабетам како што умееме со него во последно време и тие ''girls chat'' ги правиме, ми вели како gossip girl се осеќал хахах. Неможам да се пожалам :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Од теми ниикад доста.Си збориме за нас,како понатаму со моето семејство,за неговото семејство,многу сака да збори за мајка му(мама вака ,мама така :D ),лудории што ги правел во КОЦЕ хаха никад доста од нив,идни планови и многу други работии :inlove: .У принцип е многу затворен тип,ама ја и те како знам да го отворам.И секоја комуникција ни се сведува на нежен режим.Абе срценце :*.Глас не знае да крене и ја се навикнав така.Лефтерно и полека. :rofl:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  12. One.Day.One.Girl

    One.Day.One.Girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    40
    Хахах постојано на заебанции ни тера све ама у озбилен муабет тешко упагјаме хаахах :rofl: 8)
     
    На Princess.12 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Политика, излегувања, друштво, за нас, патувања, филмови, музика, а во последно време најмногу за работа...
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Baby-bubu

    Baby-bubu Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2014
    Пораки:
    1.600
    Допаѓања:
    13.295
    Пол:
    Женски
    Збориме за секакви теми поврзани за нас, нашите, околината, работата.. :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Luna91

    Luna91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2013
    Пораки:
    3.070
    Допаѓања:
    17.204
    За се и сешто. Многу ми е мило што во дечко ми пронајдов најдобар пријател :rofl:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Damiana

    Damiana Активен член

    Се зачлени на:
    2 април 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    10
    Си зборуваме за се и сешто, политика, мода, економија, работа, краткорочни и долгорочни заеднички планови, вицови, проблеми...Буквално се. И јас како Luna91, среќна сум што не ми е само дечко, туку и најдобар пријател.
     
    На cresa-jagoda и pink1991 им се допаѓа ова.
  17. lovelygirl223

    lovelygirl223 Нов член

    Се зачлени на:
    5 април 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    pa i mene mi e malku cudno toa deka nemete so da zborite ama prasaj go kako mu pominal denot kazi mu nekoja tvoja interesna slucka i taka... ama ako prodolzi taka mora seriozno da go svatis problemot...
     
  18. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Истите работи и луѓе кои ги мразиме. Заедничката омраза кон грди ножни прсти ни е актуелна тема во последно, после сексот секако.
     
  19. Ketrin.Moon

    Ketrin.Moon Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    7.172
    Пол:
    Женски
    За среќа он е тип на дечко со кој можам да потонам во длабочината да повеќе теми,политика, економија,бизнис,иднина,минато,развиваме дискусија за животот,за религијата,обичаите,желбите,среќата,губитокот,пријателството,домот,семејството,патувања...делиме ставови замисли и идеи.Темите и допирањето до нивната срж се едни од најважните нешта за мене,така сме поблиски.
    Задоволна и среќна од нашите разговори и отворени теми.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  20. vampire.p

    vampire.p Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    11
    кај нас и не е се баш така розово :( јас сум дрдорка се’ му кажувам што ми се случи буквално се’. Тој некако ми е таинствен а мене тоа страшно ме нервира :@ многу работи што сакам да знам за него морам по 102561 пати да го прашам и тој налутено да ми одговори. инаку во врска сме 3ипол години, така е веќе годинаипол. :| :| :|