1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кокоидни бактерии

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од bubicko, 4 ноември 2011.

 1. bubicko

  bubicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  10
  Ве молам пишете ми ги Вашите мислења и искуства во врска со кокоидните бактерии, на мојот последен Пап тест се покажаа овие бактерии па очекувам совет од Вас.
  Ви благодарам
   
 2. carina

  carina Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  6
  ПАП ТЕСТ И КОКОИДНИ БАКТЕРИИ

  здраво ,и јас имав кокоидни бактерии на претпоследниот пап тест,т.е. лани и колку што се секавам ставав едни вагиналети,мислам дека се викаа полигинакс. Др. ми рече дека не е ништо страшно и дури да не одам на контрола,оваа година ги немаше.поздрав
   
 3. crnamacka01

  crnamacka01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2011
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  25
  а колку време ги користеше тие вагиналети?
   
 4. tegla

  tegla Активен член

  Се зачлени на:
  29 април 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  I mene na PAP test mi pronajdoa kokoidni bakterii i mi rekoa deka toa ne e nisto osven narusuvanje na vaginalnata flora i da si kupam vaginaleti LINEKS LEJDI da stavam edna doza i tolku. Nisto drugo, ni kintrola , ni mikrobiologija..... Ne znam, sepak jas sum vo poodminati godini i vo klimaks i ne znam sto e sega ova? :worried: :worried:
   
 5. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  756
  и кај мене на папот испаднаа само овие кокоидни бактерии докторката ми рече дека не е потребна терапија ама јас сепак сакам нешто да си земам како превенција или дезинфекција пасе мислам дали бетадине вагиналетки или линекс лејди за обнова на флората
  некој со сличен проблем?
   
 6. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Јас ставав вагиналети, Гинекс 3, и докторката ми рече дека не се ништо опасно, дури се мислеше дали да ми даде терапија.
  Па вчера брисеви ми земаа, така да ќе видиме дали има уште нешто.
   
 7. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  653
  Допаѓања:
  1.604
  Пол:
  Женски
  Јас имав кокоидни бактерии и ми препишаа Макмирор вагиналетки. Мислам беа 8 во кутија околу 350 денари се. Добри се, малку лошо мирисаат, но многу ги препорачуваат.
   
 8. Miy3

  Miy3 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2022
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  25
  Zdravo zenski na brisevite gi imam enterokokus faecalis i staphylococcus epidermidis. I bolki imam pri seksualen odnos. Dobiv terapija od amoksicilin, 3x1 od 125mg. Maz mi kaza doktorkata nemalo potreba da pie. Dali nekoja od vas ima iskustvo so lecenje ba ovie bakt i dali se opasni?