1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колешките на вашиот партнер

Дискусија во 'Брак' започната од girl.23, 21 февруари 2012.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Искрено ама ич не му се замарам за колешките.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Glasna

    Glasna Популарен член

    Се зачлени на:
    24 мај 2012
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    2.178
    Hahaha jas pak se zatrchav za temava,mi se prochita "kokoshkite na vashiot partner" :D ,vikam aj da vidam zenichkive za kakvi kokoshki pishuvaat :D ,,a toa koleshki :$
     
    На Sara4444 и kjukli им се допаѓа ова.
  3. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    нема колешки само колеги се сега за сега :D
     
  4. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Мојот партенер работи во институција каде грото се женски. Во неговиот дел пак, од помладите, само он е машко. И нормално е дел од работното време да го помине со нив или на доручек да излезе до нив. Искрено немаме никаков проблем, ниту љубомора од моја страна (Пазете ова го кажува шкорпија во хороскоп, кај која љубомората си е нормална карактерна црта :lol: ) Можеби затоа што мојот партнер така се поставил и не ми дал ни трошка сомнеж за било што.
    Во последно време пак некако спонтано почнавме и да се дружиме со дел од колешките негови. Некои се мажени, некои не, некои со партнери. Бевме на честито кај една од нив (таа ги покани сите со партнерите) и супер си поминавме, па сега од време на време се оди во кафана или си правиме собиранки кај некој на гости и си имаме уште едно друштво.
    Беше многу интересно мој другар го видел на улица со 5 жени (оделе на доручек) и сега се туфкал како да ми каже, па го сликал и ми ја прати сликата. Му викам другарче му ги знам сите 5, да ставам забрана на одење на работа ли :rofl:
     
  5. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Од другарка ми маж и бил канет кај колешка дома на слава, и му нагласила, да дојдеш сам, без жена.
    А, тие секаде по гости си одат заедно како маж и жена, па сега ова и беше глупаво.
    Како гледате вие на ситуацијава?

    Мене лично, друго ми е да се дечко и девојка, но кога веќе се маж и жена, тие се едно и непочитување ми е ако другиот е непосакуван.

    Иначе мојот има само две колешки, мажени, ги познавам и лично, и добри се (со оглед на тоа што познавам други жени кои на работа се чисти перверзии), а јас имам само машки колеги и не му е лесно, не покажува љубомора, ама го гледам знае да превртува очи некогаш.
     
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека колешката сака да има нешто со мажот на другарка ти. Инаку, не би го викнала да дојде сам.

    Маж ми нема колешки, бидејќи неговата работа е машка.
     
  7. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Tocno, rabotata e mashka, ama ima zeni arhitektki ;)
     
  8. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Se izvinuvam za edno po dr. mislenje ama isteklo vremeto za redaktiranje.

    Dokolku na slava kaj koleshkata odat samo kolegi bez soprugi/parnerki jas ne bi se somnevala vo nisto, najnormalno bi ja prifatila pokanata da odi samo mojot soprug.
    Megjutoa dokolku samo mojot soprug e pokanet bez zena, a drugite so zeni ili pak dokolku samo mojot soprug e pokanet, a ne i dr. kolegi mozebi togash bi si pomislila deka koleshkata ne go saka moeto prisustvo poradi svoi nekoi licni simpatii kon soprugot.
    No, sepak ako mm mi kaze deka odnosot Im e cisto profesionalen I me ubedi deka koleshata e samo koleska I nisto povekje, togas ne bi se protivela da odi sam.
    Sepak bi prashala dali istata koleshka e mazena ili ima decko. :wasntme:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  9. babibaby

    babibaby Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    6
    mojot maz e policaec i do skoro vreme bese na teren vo drug grad i toa togas bevme decko i dveojka si idese nekogas na nedela dena nekogas ne 2 3 dena razlicno si idese nekogas mozes i da trea po 3 nedeli i znam deka ima i koleski i toa raboti so niv i treta smena no so niv ic ne se zamram ne mi znacat nisto jas mu vremuvam no sega e premesten vo nasiot gard i pak mi e se isto zosto jas mu vervuam na maz mi
     
  10. Atina22

    Atina22 Активен член

    Се зачлени на:
    13 март 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    Мм си работи приватно и газдарицата на фирмата со која работи е разведена од мм една год постара мајка на две деца жена. Се знаеме долго со неа и приватно се дружиме она доаѓала кај нас и ние кај неа. Сега нешто во последно време ептен почнаа да се дружат уз муабет за работа и општи муабети, почна да го вика кај неа дома за работа да договараат ако не е он во канцеларија, од време на време и викенди го вика да излегуваат во град со нејзино друштво( ова почна одкако јас поради здравствени не толку сериозни проблеми неможам да им се придружам). До сега ниеднас немав помислено на нешто но типката почнува сомнителна да ми станува. Да напоменам дека му верувам на мм, љубоморна сум по природа но го знам дека не ја ферма а и не е за фермање никаква е ние и заедно сме ја коментирале ваква е таква добро си го познавам мажот но некако не ми е сеедно ептен почна да му се упикава а овој не се замара ич јас дали би се изнервирала или дали не е во ред затоа што се работи за работа и он тоа што толку ја трпи било све од интерес и поради работа. Е сега дали е за нервирање или не се мислам и јас не сакам мн да се замарам, некогаш и треба да и се оди по г*зот зашто сепак од неа живееме. Така да по малку ме нервира ама пак од друга страна му верувам на мм и знам дека никогаш не би ја погледнал.
     
  11. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Бев љубоморна , додека не видов колкави бицепси и трицепси имаат колешките на мм . Прави машкоданки :puke:(facepalm) нема за што да љубоморам ( со оглед на нивната професија , би рекла алал да им е , јас такви екстремни вежби не би издржала :D:clap: )
     
    На Sesil му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Филотеа

    Филотеа Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2019
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    1.085
    Пол:
    Женски
    Конечно ја надов вистинската тема :DКако се справувате со љубомора кон колешките на партнерот/сопругот? :?:
     
  13. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.649
    Допаѓања:
    161.727
    Пол:
    Женски
    Љубоморна си на колешките на твојот партнер?
    Имаш некаква причина за тоа?
    Мм работи опкружен со жени. Љубомора до сега немам почувствувано, но не сум ни добила повод за тоа
     
    На cresa-jagoda, Tajnaotrovna и Филотеа им се допаѓа ова.
  14. Филотеа

    Филотеа Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2019
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    1.085
    Пол:
    Женски
    Недоверба не во мм, туку во другите жени. Знам дека нема логика тоа, но не можам да го оттргнам тоа чувство, како страв, интуиција дека другите имаат задни намери. Можеби зошто не ги познавам...
     
  15. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Нема потреба да ги познаваш колешките. Тој што треба да го познаваш е сопругот. Сомнежот можеби е знак на недоверба. Ако имате почит, разбирање и добра комуникација, нема друга оправдана логика за задни намери.
     
    На Coece, cresa-jagoda, Филотеа и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Има една многу јака колешка и секогаш кога ќе дојде дома ја коментираме газето ептен и беше убаво, денес беше ептен убаво облечена, цицето и се виде, штиклата излитена, ко жени на чешма. И општо си коментираме така кога ќе видиме убава женска. Не сум љубоморна воопшто, некогаш дури и јас позаинтересирано делувам од него за жени. Сигурна сум дека нема да направи ништо само поради тоа што нема да може да ми го раскаже мене.
     
    На Sandybeach, minne992 и Филотеа им се допаѓа ова.
  17. Fleur-De-Lis

    Fleur-De-Lis Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    627
    Допаѓања:
    1.648
    Ми зрачиш со несигурност, но во себе. Не е на одмет да си внимателна, но поработи на самодовербата.
    Не те погпдува тоа што и ги коментира градите на пример? Што ако си прави во себе фантазии со неа и ете нс пример се издаде во некој момент било со збор или друго? Сепак би била опуштена?
     
    На Coece и Филотеа им се допаѓа ова.
  18. KiwiFruit

    KiwiFruit Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2019
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Ај ваше мислење ве молам, зошто јас немам мир..
    Дечкото мој одел со колешка, но кратко зошто работеле и во странство како на обука. Оделе помалку од месец... Подоцна колегијално биле на концерт со неа пред еден месец да се запознае со мене.. Од сите што оделе тој се нуди да вози и тоа баш неа и од дома да ја зема... Кога почнавме да се гледаме, тој ја будел на утро да не се успие... И се океј, се фатив ја со него. Не среќава таа во парк и тој застана и прави муабет а мене таа не ме регистрира... Тој прашува како сте(беше со другарка) а таа му вели ти како си. Цело време му се смешкаше... Нерви искинав... Работев како келнерка ми дојде со неа и куп други (не знаел дека ќе иди таа)... Почна на вибер да му пишува, да му лајкува на фб... И као ја блокира од Фб, ама за на Вибер збесна, ќе и притребал... Пепел се напраивме...
    Го имам одколку прашано кај живее, вели незнам а уствари кога се фативме и појде и на ИМЕНДЕН...
    За нова година имав можност да му читам разговори и уште таму пред да е со мене и со мене на почеток и пишувал опуштено и фино, многу добар е... ИДИОТ И ТОЈ И ТАА!!!...
    И покрај таа што го шутнала и ја молел тој пак и постила црвен тепих...
    И после као се изолира, па не користи социјални мрежи, немала превоз одби да ја носи до работа...
    Ама немам миррр... Дали јас сум премногу љубоморна или стварно имам причина..

    Пс. Имаше и другарка разведена и ние во врска а тој и коментира на слики по спортски градник таа, као се развила вежбала...
    Е како да не сум љубоморна?!...
     
    Последна измена: 24 април 2020
  19. Different7

    Different7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2016
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Не требало да бараш од него да ја блокира. Не ја барај вината во неа, туку во дечко ти. Кога веќе му пишувала тој да сакал можел да ја потсети дека има девојка и воедно да направи ти да не бидеш љубоморна.
    Мене не ми е јасно зошто тој се ангажира толку за бивша девојка од не цел месец, а има девојка покрај себе?
    Разговарај со него и убаво расчистете. Немаш доверба во него и мислиш дека те лаже. (тоа со именденот)
    А за другарката мислам дека беспотребно си љубоморна.
     
  20. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Мое мислење е дека и без да ти даде причина си љубоморна, не е во ред да читаш туѓи разговори ама ете, се случило. Колку и да ја обвинуваш само неа, и од инает да правела работи тој е тој што треба да пресече и да постави граница бидејќи те има тебе. А и како не би пишувала кога тој неа и е потрчко? Плус ако сака нешто да направи и секаде да ја блокира ќе направи, не се оптоварувај со социјални мрежи, ако немаш доверба и се расправате подобро раскини.
    А за другарката зошто нагласуваш дека е разведена ме интересира? Па уште и во што била облечена. Поработи си и на самодоверба :)