1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колитис

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од zelenooka11, 24 јуни 2012.

  1. zelenooka11

    zelenooka11 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Zdravo,nova sum na forumov.Imam seriozen problem-nervozno debelo crevo ili taka kazano kolitis.Veke mesec dena nemam mir,sekojdnevno imam cesti praznenja,ponekogash proliv a nekogash se normalni.Posle sekoe jadenje jas moram da odam vo wc,slaba sum a sega so ova mislam deka ke se isusam,nisto ne mi ostanuva vo organizmot.Go napraviv profilov za da procitam i nekoe vase mislenje i sovet dokolku nekoj pominal niz ova.Piev kapsuli DuoBiotic no nema podobruvanje.Ne mozam da vodam normalen zivot,ne mozam da se druzam da ispagam,postojano mi e toa vo mislite i stravot da ne mi se sluci nesto dodeka sum nadvor.Pomos ve molam :)

    [mod-kirilica:1jb6lzwb][/mod-kirilica:1jb6lzwb]
     
  2. plazma

    plazma Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    132
    Допаѓања:
    16
    Kolitis-nervozno debelo crevo

    Побарај помош од лекар, немој вака сама по форумиве да бараш решение.Поздравче.
     
  3. bllakce

    bllakce Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    28
    Kolitis-nervozno debelo crevo

    devojce ne se grizi nisto strasno.i jas go imav istiot problem .se dobiva na nervna baza so tek na vreme ke pomine.pojdi na lekar ke ti dadat rudakol apcinja.barem mene takvi mi davaa.
     
  4. zelenooka11

    zelenooka11 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Kolitis-nervozno debelo crevo

    Aha fala vi,postojano sum po doktori,od denes pocnav so ampuli so mi gi preporacaa i posebna ishrana pa ke vidime poz4e
     
  5. zelenooka11

    zelenooka11 Активен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Бллакце ме интересира колку време ти беше така
     
  6. bllakce

    bllakce Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    28
    mnogu dolgo i seuste me drzi ams vo pomal intezitet.seuste mi se poduva stomakot me boli no stolicata do nekade mi se regulira.toa e se na nervna baza.
     
  7. Sanja999

    Sanja999 Нов член

    Се зачлени на:
    27 август 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo,moze li nekoj koj sto imal problem so nervozni creva da mi pise privatna poraka? fala odnapred.