1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку брачни понуди сте имале?

Дискусија во 'Брак' започната од WildMk, 22 јули 2018.

?

Колку луѓе до сега, ви понудиле брак?

 1. 1

  97 глас(а)
  45,8%
 2. 2-5

  74 глас(а)
  34,9%
 3. повеќе од 5

  16 глас(а)
  7,5%
 4. Ни една

  25 глас(а)
  11,8%
 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.442
  Допаѓања:
  223.488
  Читам по темиве, гледам на жени, дури и мажени, им се случувало да ги побара друг да се омажат за него, иако немале ништо со него.


  Па ме интересира: Колкумина, до сега, ви предложиле брак?

  Мене, никој освен сопругот.
  Додуша, и јас не сум посакала да бидам во брак со никој друг, ни пред, ни потоа... Иако сум имала врски од различен вид... И пред, и потоа :)

  А имам другарка, која, додека бевме млади, секој со кој одеше, и' имаше понудено брак... буквално, секој!

  Ениуан?

  п.с. Аууу.. сега ми текна... бившиот што беше насилник... и што одвај го откачив сакаше да се ожени со мене... скроз го заборавив.. @referentka , фала што ме потсети.

  п.п.с. Ако има ваква тема, или не е за овде, слободно префрлете ја или избришете ја.
   
  На Thallia, CaraMia, КикиМаус и 8 други им се допаѓа ова.
 2. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.838
  Допаѓања:
  306.766
  Четири.
  Две прифатени.
  Една од старт.
  Една со резерва зашто незнаев дали ќе можам јас да прифатам брачен живот повторно,ама супер излезе.
  Останатите две...:yawn:...Господ бил со мене:lol:
   
  На Dust, dunika, iloveyou29 и 22 други им се допаѓа ова.
 3. Milobebence

  Milobebence Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  2.281
  Допаѓања:
  61.588
  Пол:
  Женски
  Пред брак еден само маже и ете брак од 15год.
  Во брак бајаѓи,најмалју 7 на кои можам да се сетам и тоа ова се роднини на маже,колега,мои комшии мои школски другари кои им текна откако се омажив.:D

  Супер тема па и машалаа за анкетава :D
   
  Последна измена од модератор: 22 јули 2018
  На Dust, CaraMia, SummerGirl и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  16.317
  Пол:
  Женски
  5 и ниту една неприфатена !
  Не се каам вооопшто бидејки не е бракот за мене , освен за бившими за него ми е криво што лесно се откажа од мене
   
  На Thallia, CaraMia, doubleg и 12 други им се допаѓа ова.
 5. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.859
  Допаѓања:
  19.270
  Пол:
  Женски
  Зависи во која смисла.
  Со прстен предлог на брак само еден и тоа од сопругот, а такви кроз муабет , со еден кобајаги имав врска, се зезав со него детска работа, а тој почна да ми збори за брак и фитиљ фатив....
  Друг , немав ни В од врска почна да ме прогања за брак и од него се сиктерисав.....
  За други не ми текнува, оти сум немала врски...
  А додека сум во брак не сум имала такви ситуации.
   
  На awl, ceca-1, Кена Рис и 5 други им се допаѓа ова.
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  28.442
  Допаѓања:
  223.488
  Значи три :) Не мора да се со прстен. И ние со мм, прво разговаравме за брак, прстенот дојде многу подоцна..
  Понуда си е понуда, и со и без прстен :)
   
  На Thallia, M&M, ♡BuBaLe♡ и 2 други им се допаѓа ова.
 7. ilyan

  ilyan Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2015
  Пораки:
  1.859
  Допаѓања:
  19.270
  Пол:
  Женски
  Маж ми беше многу романтичен и спонтано и неочекувано беше.
  Бевме во Охрид и нарачал вино и вечера во соба.
  Додека разговаравме ми пријде да ме бакне и наеднаш во устата ми се најде прстен. За момент ќе го голтнев, ама нејсе, битно се потрудил:rofl:, важно немаше помпи , фешти и паѓање у несвес пред јавност.
   
  На bebaa, Petra777, sj *O* и 17 други им се допаѓа ова.
 8. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.749
  Допаѓања:
  5.833
  Пол:
  Женски
  Ххахаха 0 и се гордеам што се 0 :D
   
  На edna_malecka, zuto, ♡BuBaLe♡ и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.363
  Допаѓања:
  13.183
  Пол:
  Женски
  Сум имала 2 долги, сериозни врски во кои се разговарало и за брак во иднина, но конкретна понуда не сум имала. Иако и од двајцата на подарок имам добиено прстен со камче, налик веренички :wasntme:

  Едит- Ставете 0 во анкетата, да можеме и ние непожелните да си гласаме :D
   
  На Dust, naturally, Thallia и 21 други им се допаѓа ова.
 10. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.087
  Допаѓања:
  30.170
  Пол:
  Женски
  И јас само од вереникот, мада немав шанса да добијам друга логично, 10 год сме во врска од мои 15. Во текот на врската имало некои будали кои рекле јас тебе ќе те женам, ама не им обрнував внимание оти тоа ми е многу прост муабет да го кажеш на девојка со која немаш ништо.
   
  На BoaVista, sj *O*, Oxymoron и 14 други им се допаѓа ова.
 11. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.073
  Допаѓања:
  38.219
  Пол:
  Женски
  Eдна, неофицијално без прстен.
  But i said Oo nononono:!:
   
  На CaraMia, SummerGirl, ♡BuBaLe♡ и 5 други им се допаѓа ова.
 12. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  8.010
  Допаѓања:
  92.567
  2, со прстен. Првата ја одбив после 9 години врска, втората од радост одвај да реков, после 2 година заедно. Или само се онесвестив од среќа, не знам.
   
  На Dust, Animali, Верче4 и 22 други им се допаѓа ова.
 13. Purelove92

  Purelove92 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2015
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  2.370
  Пол:
  Женски
  Две без и една со прстен. На крај го продадов и си купив прекрасни штикли :inlove:
   
  На Dust, sunshinebabe, Lunadeeztac и 25 други им се допаѓа ова.
 14. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  22.106
  Пол:
  Женски
  Две официјални со прстен,од кои еден пропаднат брак,од другата понуда ќе биде и брак но не се брзам, убаво ни е и вака
  две само предлог со збор,двата одбиени.
   
  На CaraMia, referentka, SummerGirl и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.319
  Допаѓања:
  2.754
  Пол:
  Машки
  Неофицијално имам 3,4 понуди за брак до сега, не сум прифатил...
   
  На Animali, CaraMia, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Feminka192

  Feminka192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.558
  Пол:
  Женски
  Две неофицијални. Тогаш имав некои 18/19 години и на крај памет тоа не ми паѓаше.
  И двајцата подоцна за неколку месеци навистина стапија во брак.
  На луѓето стварно им било до женење. :devil:
  Среќна јас без нив, среќни и тие без мене :rofl:
   
  На Animali, Ivan4e04, CaraMia и 8 други им се допаѓа ова.
 17. M&M

  M&M Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  4.145
  Допаѓања:
  101.026
  Пол:
  Женски
  Само една пред брак и ниедна во 10г брак :D. Зар фрчат брачни понуди и веќе кога е некој бо брак :?:, јас сум изгледа од марс падната :)
   
  На Dust, Herrera, TutiFuti и 15 други им се допаѓа ова.
 18. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  2.468
  Пол:
  Женски
  Понуда со прстен officially само една од сопругот :inlove:
  Инаку со предлози( неофицијално низ муабет ) од бившите 2 и еден даден promise ring од првиот дечко, кога ќе ми текне не знам дали да плачам или да се смеам ( кога се скаравме го вратив секако) :D
   
  На NewMama, CaraMia, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 19. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  834
  Допаѓања:
  3.930
  Две со прстен, првата одбиена затоа што доаѓаше од бивш дечко со кој раскинав поради премногу љубомора и една која ја прифатив после 7 години врска :)
  И една без прстен од еден колега кој рече цитирам: "со таков карактер тој твојот нема да те земе, туку мене и онака ми се свиѓаш а и можам да те трпам па да се земеме ние двајца да си живееме слободен живот" не ја прифатив
   
  На Animali, TutiFuti, CaraMia и 4 други им се допаѓа ова.
 20. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.366
  Допаѓања:
  28.870
  Пол:
  Женски
  Во средно еднаш еден од класот го зеде прстено на другарка ми и клекна пред сите мртов сериозен и ме гледа.
  После сите ми кажваа колку е вреден и каква свекрва ќе имам.
  Смешно ми беше тогаш.
  Се рачуна ова?
  *гимназиските деној стварно убај беа(heidy)
   
  На Animali, victoria, Bozica1980 и 6 други им се допаѓа ова.