1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку брачни понуди сте имале?

Дискусија во 'Брак' започната од WildMk, 22 јули 2018.

?

Колку луѓе до сега, ви понудиле брак?

  1. 1

    126 глас(а)
    46,5%
  2. 2-5

    86 глас(а)
    31,7%
  3. повеќе од 5

    18 глас(а)
    6,6%
  4. Ни една

    41 глас(а)
    15,1%
  1. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Официјално ниту една.
    А онака имав неколку бивши што сакаа да ме женат ама не бев заинтересирана.
    Освен за еден дечко, навистина дечкото беше океј дечко на место. Културен, мирен, работлив и многу ме сакаше и почитуваше. Само што јас тогаш имав 18 години и на памет ми беа други работи, сакав да излегувам и шетАм, никако не размислував за брак а тој имаше 25 и не му се чекаше баш многу. Ама не ми е жал, така требало да биде, секој со својата среќа.
    Другите не сум ги ни земала за сериозно.
     
    На sj *O*, Milobebence, gorde1 и 4 други им се допаѓа ова.
  2. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Ме потсети @simonka93 на таква случка во гимназија.

    На класната и купивме цвеќе и прстен, и овај другарот што учевме заедно го земал и на голем одмор пред сите ме праша дали сум сакала вечно да бидам негова:rofl:. Јас пак цела засрамена , а воедно е воодушевена на сите слики сум со рацете на уста, мислиш готово прифатив(facepalm).
    И така бевме хит едно време , и секако кажав Не:D

    И уште 2 понуди од странци кои секако беа одбиени.

    Го чекам вистинскиот :emo:
     
    На sj *O*, angelche16, gorde1 и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Posle si vikas tu be kako pokasno ne se pojavi vo zivotov hahaha.
    Mene taka mi bese otkaako posle toj tip napraviv 2 epic faila u zivotot mi bese krivo ke si imav odma sreden zivot ama mladost ludost :) mi bese krivo dodeka ne go zapoznav mm iskreno dotogas si vikav ebati sojkata so sum :D
     
    На lovestoneddd, sj *O*, ♣ Alba Viduam ♣ и 4 други им се допаѓа ова.
  4. melnicanecot

    melnicanecot Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2016
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    787
    Пол:
    Машки
    неам клекнато сеуште :D
    а понуди за брак... ЈОК некако спонтано тоа треба да дојде бар мое мислење.
    него дали сте понудиле брак, баш ме интересира поубавиот пол дали има клекнато ?
     
    На gorde1 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  5. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    Понуди за брак имав уште во 1ва или 2ра год.средно,се гледав со еден дечко и ми викаше ајде да се ожениме,му реков не јас не суѓ спремна ако сакаш најди си друга и жени се и така и беше.Си најде и се ожени.
    После друга имаше еден многу ме сакаше и ми викаше не мораш факултет зошто ти е ајде да се ожениме.Не фала.Млада сум.Толку и со тој.
    Друга имаше еден во странство и многу ми досаѓаше на фб и неколку пати ми викаше ајде омажи се за мене имам пари имам се ќе живееш како кралица хахахаха и тој го одбив.
    И еднаш во животот јас на еден дечко што многу го сакав и тој мене 8 месеци бевме заедно му викав јас на него ајде да се вериме да живееме заедно но тој ги слушаше другарите и се разделивме.
    Сега сум мажена и не сум добила таков прстен или запросување како од филмовите.Едноставно со мм се договоривме и почнавме заедно да живееме се веривме и после венчавме.
     
    На blackdeath, cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
  6. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Не ми е воопшто криво и покасно да се појавеше, не верувам до брак да дојдевме.
    Се беше ок дури човекот не ми рече ако сум се запишала факултет, да сум го заборавила.(facepalm)
     
  7. GabyTranceॐ

    GabyTranceॐ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.108
    Пол:
    Женски
    Не сум мажена требаше со бившиот во август да се земеме али добро е воље спречити него лечити.
     
    На zuto, cresa-jagoda, sj *O* и 4 други им се допаѓа ова.
  8. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Еј, да не ја видев темава, ни на крај памет немаше да навлезам во тој мајндсет дека двајца, евентуално тројца, сакале да ме женат досега, пошто мене класика запросување ми е или со прстен или сериозен договор после одреден временски период.
    Океј, неколку пати ми имаат и на улица дофрлено „Оој, да те зимам одма“, али тоа може да се тумачи на повеќе начини. :D

    Првиот беше на 20 години. Патолошки лажго со тапија. Леле, го имаше и тука по форум типот, ќути умрени се тие теми, иначе би копала да го осетам пак тој левел на кринџ. Дечишта у занес-потрес, па зборевме уште за деца, па паралелно куќа му правеа неговите и спремно било за 2-3 години да сме се земеле. :D Уште го чувам тој промис ринг. Picture this: голем ми е дури и на палецот, типичен облик на машка бурма, од оние ко дупли прстени што се, горниот дел се врти (ваљда знаете како мислам) и е со крстот од The Covenant изгравиран наоколу. Романтико, пољубац шаљем. Среќа раскинавме пред да дојде тоа „за 2-3 години“.

    Вториот беше пред нецели две години и типов беше час „Ама не сум сигурен да сме фул во врска, ти си чудак-женско“, час „Ти си жена мог живота“. Не го ни сфаќав преозбилно, што и да збореше. Само планираше како ќе сме живееле заедно, ама чекаше јас да реализирам. Еднаш рандом ми се заврте, ме гушна и ми се внесе „Калиопе, дали ти ќе ја дадеш твојата рака за мене?“, ми беше пресмешно и прашав дали ја сака левата или десната и се налути, па оттогаш го трпев уште месец-два како он бил посакуван од многу и да сум нагаѓала дали спиел со други паралелно. :rofl:
    Тогаш ме болеше малце, искрено, сега шта речи... :D

    Третото не го ни сметам за нешто, пошто беше набацување муабети, ама и драг ми е бившиот и нема ништо посебно за објаснување, за разлика од погорниве. :D
     
    На sunshinebabe, CaraMia, cresa-jagoda и 8 други им се допаѓа ова.
  9. Nalutena1

    Nalutena1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    498
    Допаѓања:
    1.762
    Пол:
    Женски
    Ponudi za brak imav edno 3-4 i toa sekogas letoska koga doagjaat "strancite" na odmor kaj nas.
    Tetka mi: ke uzivas vidi deckovo zgoden raboti, zivee sam vo svoj stan, ne e nas makedonec...ke se zapoznaete ke setate nekolku meseci ke vidis kako ke ti e....a ona predhodno mu pokazuvala moi sliki na deckotvo koj veeeke bese po da potraga po zena zatoa i dosol vo MK dodeka jas poim nemav:rofl:. Ama dodusa koga izleguvavme so drustvo dosta se zagreal a jas voopsto ne mu davav inicijativa. Koga mu rece tetka mi deka ne sakam, resil toj samiot da me zaprosi(facepalm) koja hrabrost:rofl: a ni vo vrska sme ni nisto....kombiniran brak:rofl:
    I mnoogu drugi primeri imam...
    Iskreno krivo mi e sto nieden pd niv ne prifativ, barem za navedeniot pogore:|
     
    На cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Kazi koj e toj od forumot Mistery da ne bese hahaha on bese zavodnik i srcekrsac :D
     
    На cresa-jagoda и SummerGirl им се допаѓа ова.
  11. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки
    4


    i'm still not married becuz i always RUN.
     
    На eliesaab, DAngel и Someonespecial им се допаѓа ова.
  12. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски

    Во анкетета требаше да поставиш и одговор дека никогаш не сте добиле брачна понуда..ете на пр. ЈАС..мене никој не ми понудил брак:(
     
    На zuto, Dust, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Не ми текна кога ја правев..
    Ми посочија повеќе членови, ама сега не можам да ја изменам...

    Евентуално, ако модератори можат да додадат опција, нека го направат тоа слободно.
     
    На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ava.84

    Ava.84 Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 декември 2015
    Пораки:
    4.510
    Допаѓања:
    32.643
    Пол:
    Женски
    Еве јас од сопругот немам добиено понуда за брак со прстен и клечење романтики и такви работи.Анти романтик е:lol:Бевме заедно долго и ме имаше претходно прашувано ама јас велев не сега.Па за на крај јас да смислам и скројам план како да се регистрираме :$
    Инаку имам три други понуди добиено од кој 2 со прстен.
    Од кога сум во брак никој не ме побарал:whew:
     
    На mal.ecka, TutiFuti, SV1911 и 3 други им се допаѓа ова.
  15. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Ни мене... :(
    Чудно ми е зошто е така?

    ... а прекрасна личност сум

    :rofl:
     
    На drugarka, mal.ecka, Dust и 11 други им се допаѓа ова.
  16. Lizzie

    Lizzie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2016
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Понуди за брак, ни една
     
    На cresa-jagoda и Jenyl им се допаѓа ова.
  17. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.154
    Допаѓања:
    46.949
    Пол:
    Женски
    Три. Една од едно типче кое беше опседнато со мене а немавме никаква врска, друга од друго типче кое до ден денес иако мажена ме гњави да се видиме, и третата од маж ми.
     
    На cresa-jagoda, TutiFuti, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Па гледам дека се бројат и неофицијалните така да 2. Иначе со прстен официјално ниту една( за влакно спасив глава:D)
     
    На La.loca, zuto, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. GDE DA IDEM

    GDE DA IDEM Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    955
    Пол:
    Машки
    301 и ниту една прифатена.Си го чекам вистинскиот.
     
  20. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.033
    Допаѓања:
    26.564
    Толку мажи нема во Македонија останато. :D
     
    На sunshinebabe, ЕденЧлен, Abeja и 8 други им се допаѓа ова.