Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од ozbilnazena, 28 март 2010.

 1. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.166
  Пол:
  Женски
  Kolku mnogu vi e vazen nadvoresniot izgled na partnerot,mnogu velat deka vnatresniot mnogu povece znaci i od nadvoresniot ,toa ne znaciu deka nadvoresniot ne e vazen neli ....Sto mislite na ovaa tema .
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.191
  Допаѓања:
  56.953
  Пол:
  Женски
  Ахахаха еее не научи и Бојфромтаун :D
  Инаку мене изгледот ми е важен меѓутоа не преовладува. Ако е само за убавина, тогаш мување и чао пријатно. Инаку и карактерот е најважен, ако се планира заедничка иднина. Убавината ќе се потроши, ќе остане разбирањето.
   
  На tessie, DiPi и m.tr им се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.794
  Изгледот ми е важен при запознавање (по секако не му го знам карактерот, барем изгледот нека ме привлече). Ама како што кажа и Реинбоу, ако нема карактер, се само на мување се сведува.
  Не би имала што повеќе да додадам.
   
  На m.tr му/ѝ се допаѓа ова.
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.329
  za da mi se dopadne sekako deka mi e biten izgledot,za ponatamu i ne tolku,no sekako deka sakam da bidam pokraj sreden decko koga izleguvam,sum megju lugje i slicno.
   
 5. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.980
  ако кажам дека не ми е важен надворешниот изглед ќе излажам....нормално важен ми е и надворешниот и внатрешниот изглед...да речеме 40% надворешен и 60% внатрешен изглед :D
  е сега за забава и мување надворешен изглед преовладува, а за врска и посериозни работи внатрешниот ;)
   
  На m.tr му/ѝ се допаѓа ова.
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  492
  Изгледот привлекува, карактерот задржува. ;)
  That's all I have to say.
   
  На verica94, m.tr, Mini-Mouse и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Потполно се согласувам ;) ;) ;) ;)
   
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.502
  Не можам да кажам во проценти колку ми значи изгледот на партнерот. НО - да, ми значи! Сакам да е убав, а маните со тек на време во моите очи ќе исчезнат :)
   
 9. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.839
  Пол:
  Женски
  Кажано е се.Секако дека кога размислувам за мојов партнер,најпрво ме привлече неговиот изглед,ама за понатаму џабе ќе му беше ако немаше во главата и во душата.
   
  На m.tr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  174
  :up: :clap:
   
  На DiPi му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.340
  Пол:
  Женски
  Не ми значи многу надворешниот изглед на дечко ми. Поважен ми е неговиот карактер.
   
 12. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  96
  “изгледот привлекува, а карактерот задржува’’ да, точно е тоа, но не секогаш е така. Постојат личности кои што ги знаеме подолго време но никогаш не сме ги заприметувале затоа што не биле привлечни, ниту по наш вкус. Но се случува таа личност да почне да се истакнува со своите дела и да не привлече токму тоа и одеднаш после долго време сфаќаме дека таа личност има квалитети во себе, некогаш и се заљубуваме во некој за кој претходно не сме сакале ни да помислиме. Така да изгледот не е пресуден според мене. Со самата енергија што ја шири некој, со шармот и духот што ги носи во себе, го прави да биде убав човек, без разлика дали има физичка привлечна убавина или не.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  574
  Мислам дека ако кажам дека не ми е битен ќе излажам. Секако дека ми е битен се додека постојат луѓе кои ми се свиѓаат и сакам да сум со нив, и некои кои не ми се свиѓаат и бегам од нив..Значи ако некој не ми се допадне прво физички, не се трудам , не превземам ништо. Но, сепак не е секогаш се во изгледот. Еве убав е ама што ако ме малтретира, ме вара, ме лаже сигурно нема да останам со него. Лепотата е пролазна..сигурно нема да гооткачам ако некогаш стане не толку убав доколку ми е убаво со него.
   
 14. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.914
  Секој човек е убав , посебен и е на некое поле најдобар .. на свој начин. Ти ако го сакаш дечко ти , најубав на свет ќе ти биде , ќе нема поубав од него за тебе .. Тоа е пролазна работа. Што ако денес откачиме некого зашо не ни бил убав , го гледаме после некое време .. и е преубав ,и се јадеме што сме стаиле крај на нешто.Се што е добро , толку е и лошо .. Поважен е карактерот ..
   
 15. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.414
  Пол:
  Женски
  Убавината е релативна работа, тој што ми е мене убав на друга не и е. Значи под надворешен изглед подразбирам еден впечаток што го оддава личноста со држењето на телото, хигиената, облеката, манирите....сето тоа дава една слика за човекот, тоа е тоа што мене може да ме привлече.
   
 16. DarlingBaby

  DarlingBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Ми значи .. Колку ?? Прилично :D Но џабе ти лепота,ако некој нема карактер..Али сепак,ако некој па не ти се допаѓа физички џабе шо има добар карактер .. Меѓутоа,се согласувам,карактерот е побитен..
   
 17. Eli-sweety

  Eli-sweety Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  15
  Луѓето ги почитуваме заради нивните доблести и позитивности а ги сакаме заради нивните недостатоци. Сепак карактерот ми е поважен но важен ми е и изгледот.
   
 18. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.527
  Допаѓања:
  5.611
  Пол:
  Женски
  Епа за жал или за среќа,ми значи.Не би можела никогаш да бидам со некој што надворешно,физички не ме привлекува.Можам да бидам пријателка на секаков,меѓутоа кога станува збор за нешто повеќе од тоа,не можам и точка.
  Не значи дека некој треба да биде манекен за да го забележам,но треба да задоволува барем некои мои критериуми или на некој начин да ми се допадне физички за да ми предизвика желба да посакам да го запознаам на едно подлабоко,интимно ниво. :)
  Точно е тоа дека карактерот е побитен,меѓутоа по мое мислење тоа се однесува на подолгорочен план,за да ти стане или остане партнер,а онака првично за да почнеш да го гледаш некој како потенцијален партнер,изгледот има пресудна улога.
   
 19. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  ne mi znaci nadvoresniot izgled na partnerot, ne velam deka ne me privlekuvaat ubavite, no poveke mi znaci vnatresnata ubavina (karakterot) otkolku nadvoresnata ;)
   
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.655
  Допаѓања:
  125.842
  Искрено,речиси исто ми се важни.Не сакам да се мотам во целофан и да проповедам дека карактерот,душата,срцето,џигерот ми се поважни.Сакам убави нешта и луѓе,а мислам дека и сите останати се такви,нема човек на светов кој не би посакал убаво за себе и покрај себе.Важен ми е,сепак тоа е ликот покрај кој ќе треба да се будам,кој треба да го гледам и разговарам,но секако не сакам сува лепота,многу ми е важен и карактерот,премногу затоа што јас сум малце тешка личност па ми треба некој што ќе ми парира добро.Не мора да е Аполон,ама да ми задоволува минимум естетски критериуми(солидно убав),но сепак шармот е оној кој бутка од нозе. :D
   
  На tessie и A-j-a им се допаѓа ова.