1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од ozbilnazena, 28 март 2010.

  1. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494
    повеке ми е важен карактерот од колку надворешниот изглед. бидеjки убавината е минлива
     
  2. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Да,најмногу ми е важен карактерот,ама сега вака - мора да има малку и надворешен изглед, ако не ме привлече на изглед сигурно на прв поглед не би ме привелкол со карактерот,гледаш некој дечко и еј види му го карактерот,значи важен ми е надворешниот изглед
     
  3. connie

    connie Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    204
    [​IMG]
    :x
     
  4. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    И мене ми е поважна внатрешната убавина отколку изгледот. На почетокот кога се фаативме со дечкоми го сакав, но не ми се допаѓаше многу, беше и многу слаб, а сега дали оти се поправи и во обравчињата е како буце има што да штипам :D многу ми се допаѓа иако уште треба да накачи од килажата. Можам да кажам дека внатрешно е поубав отколку надворешно, но за мене тој е најубав и го сакам таков каков што е. Па и секој имаа мааани така да... :) :)
     
  5. My.Cloud

    My.Cloud Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    59
    Епа треба да е згоден дечкото секако али е важен и карактерот исто така :D
     
  6. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Знаете како викаат...Убавината привлекува,карактерот задржува :)
     
  7. Stefaniya

    Stefaniya Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    70
    Let`s be real. - надворешниот изглед значи многу и тоа на сите нас.Секогаш гледаме прво некој да е убав за воопшто и да го запознаеме а ако не ни одговара карактерот тогаш нема да бидеме во врска,но сепак со некој кој не е убав воопшто и не се запознаваме а не па да процениме карактер или пак ако е предобар тогаш сме пријатели само.Битен ми е изгледот и те како,а карактерот секако инаку каква би биал врската со лепотан кој те мота како сака и не ти е верен! :)
     
  8. OneHeart

    OneHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    33
    За мене се и 2те подеднакво важни. Како прво за да сакам да му го запознаам карактерот треба да ми се допадне изгледот. А ако каракретор му е "фуш" на крајот на краиштата ке го баталам ;)
     
  9. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Карактерот дефинитивно ми е поважен.
    И мислам дека не би постоел млад човек на планетава кој не е убав,секој е убав на свој начин :!:
    И секогаш си се избира лика - прилика.
    Јас и дечко ми многу си личиме еден на друг,некој што не не знае и не мешаат дека сме брат и сестра :)
    Кај него најмногу ми се допаѓа карактерот,толку е смирен и трпелив.
    Ме почитува и сака :angel:
    А што ако би избрала некој ‘најубав на светот’ (иако не верувам дека би нашла бидејќи секој си има мана)
    и тој мене да не ме почитува,да ме навредува и понижува?Што ако?
    Избери си некој сличен на себе,убавината не е на прво место доколку љубовта и среќата се присутни :nod: :nod:
     
  10. aways

    aways Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    660
    Карактерот е поважен, но и надворешниот изглед...многу е шармантен и затоа го сакам :$
     
  11. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.083
    Допаѓања:
    11.228
    Се согласувам девојки, сакаме убав дечко, ама ако е гад во душа џабе. Зошто ми е некоја што ќе ме иксористи, ќе ме наполни со фрустрации и фрли?
     
  12. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Надворешниот изглед е тој кој прави да се заинтересирам за некого,да посакам да го запознаам.Откако ќе почнам да го запознавам,ако не ми се допадне неговиот карактер,небитна е убавината,ќе завршам со него,но секако е почетна точка за започнување на муабет..
    А за партнер,сопатник,ја преферирам харизмата,повеќе ме влече од убавината,и секако паметта и гледиштата кои партнерот ги има за животот.
     
    На Miss.M5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Anera11

    Anera11 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Изгледот привлекува карактерот задржува !!! :*
     
  14. bamby

    bamby Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    3
    Заљубени души

    Дали ви се случило да се вљубите во некој , а да не го имате сретнато во живо, да не му го имате слушнато гласот... Но сепак да ја засакате неговата внатрешност, а дури потоа да се вљубите и во неговиот надворешен изглед? :inlove:
     
  15. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Заљубени души

    Пак мирцаше на ФБ со непознато другарче цела ноќ :?: :wasntme:
     
    На sweet25 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Заљубени души

    Да не го имам сретнато, а да знам како изгледа е ок, ама ако не знам ни како му звучи гласот :?: не би можела така лесно да се заљубам. Мене бар, гласот ми ја прави една личност поубава или понеубава од што е на сликата. :lol:
     
  17. bamby

    bamby Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    3
    Заљубени души

    Не, не јас така го запознав дечко ми
    пред 8 месеци. Затоа и прашувам дали му се има случено и на друг тоа :)
     
  18. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    изгледот треба се додека не го запознаеш но карактерот е тој што ќе те задржи до него...
     
  19. Kathlin

    Kathlin Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    232
    Па значи и надворешниот изглед секако,но како што кажа очила карактерот задржува.Фала богу неможе да излегуваш со изгужван тип/ка,човек што не одржува хигиена и сл.Сепак доброто понашање,скромноста,шеговитоста сепак палат кај мене :D
     
  20. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    На почетокот битен ми е надворешниот изглед да ме привлече , али после тоа преовладува карактерот. Сепак мислам дека ако ми е за сериозно побитен е карактерот , а ако е за онака надворешниот изглед...