1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од ozbilnazena, 28 март 2010.

  1. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    ако речам дека ич не ми е битен - ке ве излажам.
    ми има битно улога но не и најбитна запазете :!:
    сепак лепотата е пролазна а разбирањето вечно , но да бидеме реални во денешно време е како ако не ти се допага корицата нема ни да ја земеш книгата ... :?:
     
  2. emily90

    emily90 Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    8
    И двете ми се битни ама сепак не е битен само надворешниот ако нема душа џабе му е се и убавина и се налет...
     
  3. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    Побитен е карактерот но исто така важен и надворешниот изглед...сепак треба нешто да те привлечи...
    Не е џабе кажано "изгледот привлекува,карактерот задржува"
     
    На Christina.A му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Битен е карактерот,ама битен е и надворешниот изглед. Сепак тоа е првото нешто што го гледаме кај некој и не привлекува,бидејќи пред да запознаеме некој сигурно не му го знаеме карактерот. :)
     
  5. rosebush

    rosebush Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2012
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    886
    Убавите парфеми се спакувани во малечки шишенца,тоа е точно.
    Убавината ме привлекува до тој степен што губам ум,се додека не забележам дека одвнатре нема ништо.
     
    На candise20 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ancetupance

    ancetupance Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    164
    воопшто не ми значи. хахаха..како се зафркаваме јас и он, му велам а бре ти постојано си прљав, флекан и со прашина на главата, мирисаш на дрво и масло, нема потреба да се секирам за швалерка- и да сакаш ти никоја нема да те погледне ваков. Ама..........како па ја го погледнав???? Да не се зафркнам па да се најде некоја будала ко ја???ахаххахахаха
     
  7. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.719
    Допаѓања:
    7.085
    Не ми значи, карактерот е најбитен. Булшит.
    Не ми е битно да има сикс пек стомачни, бицепси, трицепси, квадрицепси. Битно ми е да изегледа средено, не во метросексуален контекст, туку чисто, исперено, миризливо и едноставно скоцкан.
    Мажи со поголемо чувство и потресување по мода од мене- не сакам. Ама не сакам и некој што мисли дека нова блуза се купува ако и само ако се скине старата.
    Умереност сакам.
     
    На Rubiii и Christina.A им се допаѓа ова.
  8. Dreem.Girl

    Dreem.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    118
    Битен е карактерот,ама битен е и надворешниот изглед. Сепак тоа е првото нешто што го гледаме кај некој и не привлекува,бидејќи пред да запознаеме некој сигурно не му го знаеме карактерот :P
     
  9. katerina222

    katerina222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    А што мислите кога женското е покрупно од машкото? :D
     
  10. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    ^Па сега, зависи до кој степен, ете јас бев покрупна од поввеќето бифши децковци , па и од сегашниот дечко, па нема некој проблем, убав голем задник и големи гради,па и над 170-175 цм висина ако се природни, ретко одат, без меше и малку мевце поќе и на другите делови од телото. ДОбро , не знам ни дали спаѓам, во крупни, ама не сум ни манекенка. Ама , многу си се имам изнасмеано, кога ке видам парови, кога тој е дебел , а таа слаба и одма онај стереотип , дека тој е богат или премн паметен, исто кога и женското е подебело. Има парови каде што жената е постара и е во позрели години имала брак зад себе па сега и има деца, донекаде е поазбирливо да е покрупна, има и мажи постари што се од жените, па се подебели, кафната и кебапите и пивцето си го прават своето. ххахахахаха уште се сеќавам, ко бев мала , видов еден пар, таа беше колку 6 колку мене , а тој беше протуренко фармерките му висеа, таа лижеше сладолед, а кој јадеше семки. :D :D ама луѓето, па и јас , па и било кој друга ,друга, можи да донеси секаков заклучок и да помисли било што, сепак на крајот на краиштата мислењето, на околината и не е ни важно, најважно е тие да се сложуваат и да се среќни заедно и нормалнода си се сакаат. Меѓу другото, ако на мажите или на жените им сметал толку надворешниот изглед, пола од луѓето , што се повеќе од 20 -25 години во брак , до сега 10 пати требало да се разведат, ретко која жена не си качува, едно 10 кг откако ќе роди дете и ретко кој маж, нема пивско стомаче, стомак, кај кој како, кај секој различно. ЉУбовта и почитта меѓу партнерите се најважни.
     
    На katerina222 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. CharmedGirl

    CharmedGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2011
    Пораки:
    1.420
    Допаѓања:
    1.662
    Пол:
    Женски
    Не ми значи премногу.Секако дека е битен надворешниот изглед, тоа е и првото нешто што го забележуваме, но не секогаш првото нешто што не привлекува.На пример, можам да речам за некој тип дека е ок - значи, има просечен изглед според мене, а ако има хемија меѓу нас, секако дека би му дала шанса.И од друга страна, ако знам дека некој има гаден карактер или едноставно, ми е одбивен, не би му дала шанса дури ни да изгледа како Бред Пит :lol: Изгледот е важен, ама не е пресуден...
     
  12. sajmoni

    sajmoni Активен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    11
    Meне лично надворешниот изглед не ми значи многу,можам да речам воопшто.Човек кога се заљубува во некој се заљубува во она што личноста Е,а не поради убавиот изглед.Изгледот е битен единствено за некого да заприметиш,но не и да засакаш...
     
    На chiquita му/ѝ се допаѓа ова.
  13. dushiche

    dushiche Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    357
    За авантура битен е само надворешен изглед а за озбилна врска карактер.
    Ама кога се почнува врска не се мисли што и како ќе се дешава за година две. Битен е надворешен изглед ама пресуден е карактерот.
    Ако е идиот што ми вреди ако е убав? Ама па што ако е добар кога оди несреден и ми е срам да излезам во јавност со него?
    И те како ми е битно како изгледа во смисла да е среден, педантен, уреден, а околу градбата на телото не обрнувам внимание тоа со годините се менува така да доволно ми е да се убаво смее, да има убави усни (ќе почнам да опишувам :$ :$ ) и да е добар со фин карактер.
     
    На cresa-jagoda, hello-kitty.90 и Elena69221 им се допаѓа ова.
  14. badlove

    badlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2013
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    карактер има, лепота нема

    Веќе некој пероид се допишувам со еден дечко. Ми се свиѓа нековиот карактер,начинот на кој размислува, имаме многу заеднички теми и се тоа, НО не е мој тип на изглед или пак едноставно грд ми е.
    На вас што ви е побитно, како ви изгледаат паровите кои се физички различни. Ако едниот од партнерите е грд???
     
  15. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.986
    Допаѓања:
    8.754
    Пол:
    Женски
    карактер има, лепота нема

    Веќе некој пероид се допишувам со еден дечко. Ми се свиѓа нековиот карактер,начинот на кој размислува, имаме многу заеднички теми и се тоа, НО не е мој тип на изглед или пак едноставно грд ми е.
    На вас што ви е побитно, како ви изгледаат паровите кои се физички различни. Ако едниот од партнерите е грд???[/quote]


    :!: Мислам дека уште ти е прерано да се замараш за такви работи.
    Ете 16 ипол години сум и немам сеуште дечко па супер ми е :lol: не се жалам :rock:

    во врска со темата зависи од твоја гледна точка.Сметам дека убавината е минлива, а карактерот е тој што се цени.Но, сепак ти си знаеш. :wasntme:
     
  16. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    карактер има, лепота нема

    Битен е карактерот. Убавината е минлива работа. Е сега, дечкото треба да биде барем малку симпатичен. За вкусови не се дискутира. Некому си му убав, а некому грд. Имам сретнато многу парови каде што едниот партнер е поубав од другиот. Штом убавиот е заедно со другиот, значи дека другиот има добар карактер.
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    карактер има, лепота нема

    Па и за карактери има вкусеви право да ви кажам...
     
    На galapce и ohana им се допаѓа ова.
  18. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    карактер има, лепота нема

    Ако не ти се допаѓа, поточно, ако тебе ти е грд џабе е.
    Не се сите женски со манекени, ниту пак сите машки со манекенки. Битно е тебе да ти го привлече вниманието. Ама ако ни малку физички не те привлекува, а ви оди муабетот бидете си пријатели.
     
  19. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Несакам да е ептен грозен, онака симпатичен нормален е ок :D ... а секако е важно и да ни е многу убаво, да се сакаме почитуваме е тогаш е супер...
     
  20. galapce

    galapce Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    4.318
    Допаѓања:
    106.804
    Пол:
    Женски
    Mi znaci.
    Ako ne mi znaci zosto koga ke go vidam ubavo i pedantno sreden imam pogolema potreba da mu se zalepam?
    Jes da mi e djabe izgledot ako karakterite ne ni se trpat ama itekako mi e biten i izgledot na partnerot.
    Imal karakter ama nemal ubavina..Ne postoi covek bez karakter.Samo zavisi dali toj karakter nam ni odgovara.
    Znaci isto e i so ednoto i so drugoto.
    Ili karakterot i izgledot se za nas privlecni ili ne se.