1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од ozbilnazena, 28 март 2010.

  1. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Да бидам искрена,многу ми е битен надворешниот изглед.Знам дека е грешка ама ете таква сум.Колку сака нека е добар,фин,ако не ме привлекува физички џабе...
     
  2. Paula1.-P

    Paula1.-P Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    Девојки ми треба помош.. Запознав еден тип кој не ми се свиѓа физички, но многу ме цени... Не знам дали да започнам врска со него, не знам дали ќе најдам друг што толку ќе ме почитува и сака а и не сакам да го повредам
     
  3. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Според мене изгледот и не е битен толку многу али сепак нека биде нормално.НЕли не мора да е мис.Карактерот е најбитен. Ако постои слога, разбирање , почит и љубов другото е небитно.Се се мења,не останува ништо вечно и убаво надворешно ама внатрешно и те како постои.
     
  4. ton4ica

    ton4ica Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    172
    Пол:
    Женски
    Изгледот е материјал на кој може да се работи, ако е само тоа причината воопшто немој да се мислиш може од грдо пајче да се претвори во лебед( посебно ако заврши со друга)
     
    На Paula1.-P му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Paula1.-P

    Paula1.-P Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    фала ангел4е
    бев во долга врска со еден "убав" и ништо добро не ми донесе... ќе размислам сериозно на оваа тема
     
  6. daks

    daks Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2014
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    107
    на прво запознавање те привлекува изгледот. она хемија шо викаат мора да има. физичка привлечност. може тој да не е некој лепотан ама тебе те привлекло нешто кај него. со текот на запознавањето го откриваш неговиот карактер и доколку те освои , тоа е тоа ... :)
     
  7. Dr.Awesome

    Dr.Awesome Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    29
    Секако дека е битен надворешниот изглед на партнерката но не е пресуден. За да ја гледам како материјал за врска и да ме задржи покрај неа мора да има многу повеќе од убаво лице и тело.
     
    На daks му/ѝ се допаѓа ова.
  8. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.808
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    па да нема да негирам важен ми е изгледот но сепак поважно е она што е внатре во човекот бидејки она е тоа кој секој однас го одликува како личност :)
     
  9. TheAngel

    TheAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Важен ми е ама не и пресуден. Сепак една врска не се заснова само на физичкиот изглед. Имав дечко што беше буквално прототип на сето она што сум замислувала дека вистинскиот треба да биде ( и да изгледа). За жал и по пет месеци не успеав да се заљубам во него.
     
    На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Unique12

    Unique12 Нов член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Па и ми е а и не ми е толку :)
    Најпрво што ќе ми е ако дечкото си е убав симпатичен а се понаша ко типичен уличар секако дека не би фатила врска со првиот на кој ќе наидам да е онака солидно убав ПОНАШАЊЕ и ОСЕТ веќе доста ми е од такви типови што немаат слушнато што е тоа понашање или осет :?::envy:
     
  11. UniqueGirl12

    UniqueGirl12 Нов член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Ми е важен ама не е пресуден сепак мислам дека човек не треба и не смее да се цени според надворешниот изглед но кога би бирала би сакала да биде онака солидно убав :D
     
  12. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Изгледот привлекува, а карактерот е тој кој задржува:)
     
    На Hipster, eloves, UniqueGirl12 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Oneo

    Oneo Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2014
    Пораки:
    2.746
    Допаѓања:
    17.555
    Пол:
    Женски
    Да си кажам искрено, да важен ми е. Сепак изгледот е тој што привлекува, а ако некој не ми е убав, каков сака карактер нека има нема да бидам со него.
     
    На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ArmaniCode

    ArmaniCode Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2015
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.162
    Пол:
    Женски
    Vazen mi nadvoresniot izgled na prv pogled, no sepak vnatresnata ubavina e taa sto me privlekuva najmnogu
     
  15. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.950
    Допаѓања:
    30.793
    Пол:
    Женски
    Важна ми е надворешната убавина на партнерот, но неможе да се спореди со внатрешната.:inlove:
     
    На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. lealealea

    lealealea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    денешно време и то како е важен надворешнио изглед која сака нека кажи-мене нај важен ми е внатрешнио изглед не му вервам....некој грд ко пес да е а добра душа да има не ми се верва дека ке го фатиме за дечко за сопруг да не збораме
    Мене како личност многу мие важно каков е човечкио карактер ама па и мн. вавжно ми е и надворешнио изглед 8)
     
    На srcence1607 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. GossupGirlxoxo

    GossupGirlxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    Мнгоуууууууу ми беше додека не се запознав со сегашниот, не е грд убав е ама сум имала и поубави ... И сега сатив дека не се гледа и бара изглед како што правев јас, се бара карактер некој што ќе те сака и нема да те заебе...
     
  18. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Па битно ми е да ме привлекува, нормално. Не би можела да бидам во врска со некој абе каква сака душа нека има, ако не ми ја разгорува страста и не ме возбудува.
     
  19. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.976
    Надворешниот изглед е прв што не привлекува кон спротивниот пол. Важен е секако, но само на почеток на врската, а потоа се „реди’ се друго што е од суштинско значење за врската... Карактерот, заедничките интереси, сексуалната хемија... се тие што ќе ја оддржат, крунисаат со брак и дочекаат старост на врската.
     
  20. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Битен е многу изгледот кој е во комбинација со добар карактер уште поубаво би било
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.