1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од ozbilnazena, 28 март 2010.

  1. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Ако и таа е таква како него, да паѓа на глупости инаку сосема одбивно.
     
  2. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Важен ми е, но не пресуден.
    Убавината привлекува, но карактерот задржува.
    Џабе некој колку и да е згоден, привлечен ако нема карактер пиши пропало.
    Сепак мене мојот дечко ми е најубав. :inlove:
     
    На star83 и Annora им се допаѓа ова.
  3. zaguben

    zaguben Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2013
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    170
    Пол:
    Машки
    Незнам дали ме разбра добро или пак јас можеби погрешно сум се изразил во мојот коментар. Не мислев дека таа паѓа на глупости или пак е воодушевена од тоа туку го трпи бидејќи за нејзе е згоден и доволно и е тоа .
     
  4. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.059
    Пол:
    Женски
    Важен е секако , но тоа е само на почетокот .... Хемијата е пресудна (и плавите очи ;) )
     
    На Juccy и Miss.A. им се допаѓа ова.
  5. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Да сфатив, но баш затоа викам дека нема да и пречи ако е како него и не знае за повисоко интелектуално ниво, на секоја друга би и бил одбивен па и да изгледа презгодно.
     
  6. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Изгледот се менува, карактерот останува.
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  7. capricorn1501

    capricorn1501 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2017
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Женски
    Карактерот ми е поважен.Изгледот се менува.
    Имаше другарка ми еден дечко, абе немаше девојка што не го посакуваше, сите викаа кај го најде овој толку лепота не сме виделе, за на крај да излезе дека типот не знае 2 реченици да состави, да е насилен, да изневерува, да е најголем сеЉак!! И сега е сам, се запусте на ништо не личи, му помина славата, а другарка ми си има вереник и си се сакаат :)
     
  8. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Факт е дека на убав човек (убав по ошто-прифатени критериуми), луѓето и злото полесно му го простуваат, макар и потајно во себе. А на форумот честопати се става под знак прашалник улогата на физичкиот изглед за врска и други видови на сексуална интимност. :D Да не ти се верува.
     
    На Bellaa1234, Independent Girl, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Нормално дека покрај карактерот во голема мера ми значи и изгледот. Колку и да му е добар карактерот ако не ме привлекува физички џабе...Освен тоа, скоро секоја врска започнува најпрво врз основа на физичката привлечност. Ретко некој на некого би дал шанса само поради добриот карактер, и покрај тоа што неговиот изглед не му се допаѓа воопшто.
     
    На Bellaa1234, Fallen.Angel, hermosa и 3 други им се допаѓа ова.
  10. zaguben

    zaguben Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2013
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    170
    Пол:
    Машки
    Во ПОТПОЛНОСТ се согласувам со твојот Пост.
     
    На Zaljubena26 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. strawberry06

    strawberry06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    496
    Пол:
    Женски
    Битен е само за да ми се допадне некој на почетокот, но после карактерот и умот се тие кои се пресудни за тоа дали ќе биде нешто повеќе. :D
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  12. железната лејди

    железната лејди Активен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2017
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Изгледот е пролазна ствар! Како што можеш да се заљубиш во карактер не можеш во изглед. Да си најдеш некој кој е сличен на твојот карактер е близу совршенство.(y)
     
    На poenta и hermosa им се допаѓа ова.
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Многу ми значи.
    Имам тип на мажи кои ме привлекуваат, и секој до сега спаѓал во тој тип. Со многу мали варијации.
     
  14. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Беше пресуден за да излезам со него, нормално...
    Пресуден е и денес, едноставно гордост ми е да го држам за рака и да парадирам пред цел свет затоа каков сум уловила :$:inlove::D
    Ама карактерот е оној што ми покажа дека е вистинскиот. Да беше идиот, немаше ни минута после дејтот да останам со него. Па не знам кој да е.
     
    На cresa-jagoda, crazylady и SummerGirl им се допаѓа ова.
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Битен е изгледот. Нормално дека секој има различен вкус. Не може на сите да им се допаѓаат исти типови на мажи. Не е толку пресуден, ама има голема улога во запознавањето. Треба нешто да те привлече за да почнеш некој муабет со него.
     
    На star83, cresa-jagoda, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Вooпштo , мене никoгaш не ми бил вaжен секoгaш сум гледaлa дa видaм првo кaкo некoј ќе се oднесувa сo мене нa првите излегувaњa,бидејќи aкo ме oсвoи сo oднесувaње oднoснo се вљубaм вo негoвиoт кaрaктер тoгaш и нaјмaлaтa ситницa oд негoвиoт физикус ми е нaјслaдкa.
    Мислaм декa нa сите луѓе требa дa им се дaде шaнсa и дa не им се суди врз oснoвa кaкo се oблечени и кaкo изгледaaт зoштo ем штo сите имaме рaзлични вкусoви сите сме луѓе.Јaс не ги делaм нa убaви и грди туку нa лoши и дoбри, чувствителни и безчувствитечни и егoистилни и неегoистични. Штo aкo некoј е преубaв ,a не ме рaзбирa, не ми дaвa пoдршкa,ме oмaлoвaжувa и не се зaмaрa сo ништo штo ке прaвaм сo тoј ќе се сликaме сaмo и ќе гo вoдaм кaкo укрaсен приврзoк :D . Нo, сепaк не мoжaм ни дa кaжaм декa не ми се дoпaѓa изгледoт нa мoјoт пaртнер aмa изгледoт секoгaш ми е нa втoрo местo.
     
    На cresa-jagoda, hermosa, crazylady и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Неможам да речам дека не ми е важен надворешниот изглед, бидејќи најпрво треба физички да те привлекува. Ама дефинитивно не е најважен. Кога ќе се заљубиш во душата на некој, ти станува и физички најубав на свет :)
     
    На star83, Fallen.Angel, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Fallen.Angel

    Fallen.Angel Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2014
    Пораки:
    2.944
    Допаѓања:
    7.872
    Јас имав навика да се занесувам по некои недостижни кретени и идиоти. Паѓав на шарм и се затрескував за10 мин. Ми помина тоа изгледа. Дечко ми сегашен кога го запознав ми се допаѓаше онака привлечен беше но ништо посебно реално си има недостатоци, тогаш си го затајував тоа што ми се допаѓаше и се осврнував на негативните работи само за да не се затрескам. Сега кога сме заедно онака баш ми е мил, сладок е и не знам ги занемарувам сите негови недостатоци и баш знам да се занесам да го зјапам додека пуши цигара или додека вози. А додека спие пак не го оставам на раат цело време го сликам го снимам. дури и кога ќе почне да хрчи ми е сладок. И постојано му велам дека е cute, ама он се нервира му било незгодно така кога зјапам.
     
    На ELIDavor, cresa-jagoda и Annora им се допаѓа ова.
  19. Independent Girl

    Independent Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    1.189
    Пол:
    Женски
    Исто како јас да сум го пишувала! Ова е точно!
     
    На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
  20. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Абе не може и на вас да ви се погоди. Туку среќа не сте се погодиле таа генерација која нивните родители ги женеле и мажеле. И нормално и да не си одговарале морале да трпат оти развод на времето било голем срам.

    Мене повеќе ми значат карактерните особини, манирите и начинот на однесување кој ќе го има кон мене посебно ја ценам искреност. А за физички изглед не ми е толку важно.
     
    На joy1 и Fallen.Angel им се допаѓа ова.