Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од ozbilnazena, 28 март 2010.

 1. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  4.069
  Пол:
  Женски
  Не ми е битен изгледот мислам дека тоа е за површни луѓе и за дечиња во душа, повеќе гледам внатрешни особини, пример што ќе ми е некој што ме изневерува или што ме краде ама важно е убав не оди тоа така.
   
  На Gentlemen и Fallen.Angel им се допаѓа ова.
 2. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.845
  Ама мора и физички да ти е привлечна личноста.
  Ако не ти е воопшто, тогаш нема да можеш да имаш секс со нејзе.
   
  На dayla, Dadusicka, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  964
  Пол:
  Женски
  Не ми значи многу. Мислам сепак да ми е мене убав да има нешто привлечно во него. Но сепак карактер си е карактер.
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.