1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од ozbilnazena, 28 март 2010.

  1. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    mn mi znaci nadvoresniot izgled
    zosto prvo site se zagleduvame vo izlegledot a potoa koga ke se zapoznaeme idi do izraz i karakterot :)
     
  2. miamateva

    miamateva Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2010
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    22
    Ја неможам да бидам со некој шо не ми е убав.Колку и да е добар...Прво гледам убавина,ако му чини карактерот арно,ако не...господ здравје да му дае :lol: Можеби не е тоа толку убаво ама...Секако дека е битен и карактерот но мене лично побитен ми е надворешниот изглед :)
     
  3. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    прво улога играе надворешниот изглед али секогаш е побитен карактерот, што ке ти е убавина кога нема 2 грама мозок?
     
  4. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    za da sakam da go zapoznaam i doznaam kolku grama mozok ima,sepak mora da mi se dopagja nadvoresno :wasntme:
     
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ќе излажам ако кажам дека не ми е, но не е пресуден.
    значи нормално дека некој пред да го запознаам најпрво ќе го забележам и ќе ме привлечи неговиот изглед, а кога ке почнеме да разговараме ке видам и што има во главата :D и нормално дека секој сака да има добро среден партнер, како и тие што сакаат од нас :)
    но има и една вистина - физичкиот изглед привлекува, но карактерот задржува!! ;)
     
  6. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Ми значи, но е далеку од пресуден. Да - првиот впечаток е најважен и најпрвин визуелно ги доживуваме сите луѓе. Но, подоцна... што да кажам?

    I'm sexually attracted to intelligence and that's the whole truth your honor :lol:

    Можеби ова се должи на фактот што имав дечко кој надворешно беше совршено убав, ама внатрешно беше плиток, површен, скапан, па изгледа ми скисна за цел живот од такви.

    И Lilit е во право - шармот е оној кој помага/одмага во доживувањето на некоја личност. Шармот е прилично голем виновник. И интелигенцијата (за мене).

    На краиштата - убавината е прилично субјективна работа - некој некому е грд, а мене ми е можеби најубав, и обратно.
    Ама само надворешна убавина, дефинитивно не е лајтмотив да се остане покрај некого цел живот. Еден ден сите ќе остариме и ќе се збабичкосаме (што би рекол татко ми). :D :D :D
     
    На tessie и miss-bootylicius им се допаѓа ова.
  7. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    епа вака јас бев во врска со дечко кој бесе грд,али искрено но го сакав засто мислев дека има мн ок карактер,но тоа не било така.Тој бесе претерано љубоморен и од се правесе скандали немасе ни разбирање ни нисто, но еден ден преку глава ми дојде од тоа јас да се гледам себеси покрај некој таков и покрај тоа сто мислев дека го сакм раскинав.И мислев дека нема да најдам некој поубав но се деси спротивното сеа сум во врска со најсоврсеното маско на планетава...тој е преубав и тоа е она сто ме привлече а подоцна кога подобро го запознав се вљубив 100% па сеа ке заклучам бар по себе дека физицкиот изглед е тој сто привлекува а останатото е само карактер.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  8. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    не многу(е сеа само да не биде некој иптен грд)
    многу ми е побитен карактерот и интелегенцијата :)
    и да биде металец нормално :P
     
  9. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.164
    Допаѓања:
    234.931
    Mi znaci mnogu!Pa nekogo za da me privlece mora da bide ubav barem spored mene,a za karakter...Jas vo odnos na toa prasanje razmisluvam deka nemozes da najdes covek koj sovrseno ke ti odgovara.Mozebi ti nema da se soglasuvas pak so negoviot.Taka da jas mislam deka treba da se prilagodis.Sekoj covek se prilagoduva.Zapocnuvas so nekogo vrska i ponatamu si gi otkrivate svoite mani,prednosti....Se proucuvate eden so drug,pa uspevate da prifatitte raboti koi vi smetaat i koi gi sakate.Isto i vasiot partner.Ednostavno ucite kako da ziveete so nego,so negoviot karakter a i toj so vasiot.Se prilagduvate eden so drug.A idealen karakter nikoj ne moze da me ubedi deka postoi,a ako e silna ljubovta megu vas ke gi nadminite site nedostatoci i ke najdete soodvetno resenie za se sto vi smeta.I pokraj vas ke imate ubav decko!
     
  10. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    ми значи и тоа многу....до сега не сум имала проблем со тоа да си фанам убав дечко :$ многу сакам да е убав убаво да се облекува да е ТОП,па затоа и си најдов таков кој ги исполнува сите услови па и сме иднтични и во карактер....многу сум среќна кога ќе ми го пофалат дечко ми и ќе ми кажат
    -Браво многу убав дечко си фанала! :$ (и мајка ми многу го фале се вика многу убав зет ќе си имам) :$
     
  11. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Првото нешто што најпрво го загледуваме е надворешниот изглед,но мене не ми значи толку.Убавината паѓа во вода ако дечкото е грд внатре.Има многу убави машки кои ми биле преубави но кога ќе направам муабет со нив цела слика за нив ми се руши.Се е залудно кога не знае да направи муабет и е самобендисан. Ух колку мразам такви машки
     
  12. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Мене не ми значи многу, може и да не е атрактивен, ама ако во моите очи е убав тогаш никој нема да ме разубеди во спротивното. Кога се фатив со дечко ми многу ми беше чуден. Носеше наочари за читање, има голем нос, малку брадичката му е подвиткана... сега сето тоа ми е симпатично. Дури посимпатичен ми е со некое килце повеќе затоа што му се прави мал подбрадок и ептен ми е сладок.
    Се е во менталната перцепција, ако некој се однесува убаво со вас , тоогаш ќе ги занемарите физичките недостатоци и ќе ги компензирате со емоционалната среќа која ви ја нуди.

    Точно дека надворешниот изглед привлекува, ама не задржува. Она што ќе ве задржи покрај некој дечко не е изгледот , туку вашата среќа.
     
  13. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.131
    Допаѓања:
    88.389
    Пол:
    Женски
    многу убаво кажано, а и џабе е убав ако му е празна главата ;)
     
  14. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    :lol: :lol: :clap: добро кажано, се согласувам со вас ;)
     
  15. strawberry555

    strawberry555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    2
    Се согласувам со сите вас :D
    џабе му е убавина ако има празна глава ...
    Но секако треба да биде убав, да не биде и некој ептен грозен :lol:
     
  16. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Анннни како ги читам твоите мислења на форумов..се е исто како ја да сум го пишалаа. Слично мислење имаме ххее. :$ :*
    бтв за темава потполно се слагам со анннни ко јас да сум го пишувалаа. Сакаааам да ми е убав дечко, сакам да се добро облекува, да е ззгоден и досега и сега со овој што сум се има и лепота и карактер. :inlove:
     
  17. N.E.87

    N.E.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    12
    Мене надворешнио нзглед не ми занчи многу.Треба да ми е симпатичен за да можам да започнам разговор со него меѓутоа дали ќе се јави хемија меѓу нас или не зависи пред се од неговит каратер и шарм.Значи според мене најбитно е да има хемија :rofl:
     
  18. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Ми значи. Сепак првото што го гледаш е надворешниот изглед и мора барем малку од малку да ти се допадни па да мислиш на следен состанок или за нешто поозбилно. А плус и внатрешна убавина, е тогаш тоа е полн погодок :)
     
  19. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Па јас се заљубив во тип што тежеше една десетина од тонот,па што да кажам.. :?:
    Значи,имав љубов со него..Но само тоа..
    А мене почнаа да ми вријат хормоните,сакам нешто повеќе,а ете не можам да се опуштам..Не сакам да го видам гол,ни под разно! :puke:
    Ете,за мене е пресудно..барем сега за сега..Не велам дека не би го засакала ако не изгледа баш добро,но...
    Би пробала! ;)
     
  20. divine

    divine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    28
    Mоже ова што ке ви го пишам ке ва насмеее ама морам да ви кажам , вцера бев кај една другарка и дечко ми се јавѕва ( заедно сме 5 години) и ми вика ке дојдам да те земам ама немој да се исплашис од мене, и јас му викам зошто и као ке видиш, и кога доаѓа и отвара прозор и коа видов паднав во несвест, си ја избричил главата , леле ми се преврте во желудников несто , и кој знае каква фаца сум имала и влегувам во кола , и незнам ептен лосо му изгледа вака , бидејќи е исончан и има ептен темен тен , сеа бојата на кожзата на главата му двои за едно десет нијаниси и изгледа мн лошо ко да е боле , а има специфична форма на главата и ич не му стои , не дека мене сеа нешто ми е битно ама неможзам да го погледнам , ми се слоши дури , и ми вика зпшто пребледе толку и јас му викам леле зошто ова го напраи , луѓе ако ми верувате неможев да имам однос со него , мн лошо се осекав, и он се натажи и ми ја зима раката за да пипнам , лелеее уф катастрофа , и денес ми се јавува и ми вика не ме сакаш веќе и ајде да дојдам до кај тебе и јас коа викнав несакам не доаѓај, леле незнам што ми , може зашто треба да добијам па се ми е пореметено ама знам дека сеа и он се нервира а незнам што да му кажам за да се осека подобро а воедно и јас ;( ;( ;( ;(