1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од ozbilnazena, 28 март 2010.

  1. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    леле дивине ме изнамсеа ама и ти си претерала,како ќе ти биде он вака да реагира.или уште полошо,не дај боже да се разболи некогаш и да мора да е ваков,тебе ќе ти се гади ли од него.
    машко е,косата ќе му порасне за 2 недели,а сега фино лепо јави му се да се видите и научи се дека треба да го сакаш каков и да е,зашто си е твој :) ;)
     
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Divine не требало така да изреагираш. Штом го сакаш дечко ти, треба да го сакаш таков каков што е.
     
  3. divine

    divine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    28
    Zнам да му се сневиди дека сум смотана ама така ми дојде да изреагирам , леле и денес сака да идам кај него и морам некако да ги навежбам мускулите на лицево правилно да изреагираат ;) , :wasntme:
     
  4. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Дивајн, јас те сфаќам целосно ;) , и мене еднаш ми се случи истото :D
    Требаше да се видам со дечкото, кога одам што да видам :o Ужас! Исто беше лето и нели, дека му било жешко и господинот земал брич и не оставил ни едно влакно. :D
    Ама и тој не се бендисал па си носеше капа со него. И јас му реков што си направил со косата и уште повеќе го убедив друг пат да не прави вакви глупости и за скоро време му порасна.
    Уживај си, ќе помина, ама ме пресмеа кога ми текна за мојата случка одамна беше, а и јас исто како тебе реагирав.
    Тоа е нормална реакција, очекуваш да видиш еден човек- а пред тебе излегува друг
     
  5. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Леле Divine ме изнасмеа... Ова ме потсети на еден мој бивши дечко. Се враќам јас од училиште, со 5-6 другарки, и гледаме така подалеку од нас човек со зелена глава... И се смееме, коментираме кој е овој будалава што зелен се исфарбал... кога се приближивме, имаше што да видам... мај бојфренд... ме чекал да ме види... ко во земја да пропаднав, и од срам и од бес. Уште вечерта му раскинав :lol:
     
  6. decko

    decko Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2010
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    59
    Е и ти сеа :D

    Иначе, на темата, како што кажа некој претходно, и јас се држам до онаа: „Надворешниот изгледа привлекува, но не задржува.“.
    Повеќе ми е важно да ја запознаам таа личност одвнатре, зашто тоа никогаш нема да се промени. Секогаш ќе си остане исто, за разлика од убавите нозе или цврстите ци.ки. :D
     
  7. elenadaceva

    elenadaceva Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    5
    ми значи...ама по долго време врска .. не се ни приметува веќе тоа.... и ке го бациш и сакаш каков и да е :D :D
     
  8. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Секако дека ми значи надворечниот изгледа,сакам убаво да изгледа и да не биде запуштен.Фала богу неможам да се пожалам дечко ми секогаш внимава на својот изглед и секогаш е скоцкан.Можеби малку ми смета тоа што поретко го гледам во опуштена комбинација но што да се прави таква му е работата.
    Колку и да велам дека не ми е важен надворешниот изглед може да се лажам самата себе.Неможам да бидам со некој што воопшто не ми се допаѓа и не ме привлекува,мислам дека треба да постои обострана симпатија.
     
  9. Histerica

    Histerica Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    1
    нормално дека за да бидеш со некој мора да ти се свиѓа како изгледа.но не е се во убавината.Точно дека таа привлекува но сепак карактерот задржува : - )
     
  10. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    мора да се ТОП за ако сакат да имат ТОП женски како нас :lol:
     
    На Queen.S му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Изгледот е секогаш битен.Иако се вели душата дека се гледа сепак мислам дека изгледот е потценет
     
  12. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    2.746
    Се согласувам потполно со ова. Мене ми е битен надворешниот изглед и тоа можеби премногу, бидејќи на прв поглед секогаш гледам дали дечкото е згоден, а ако не ме привлекува многу многу можам да правам муабет ама нема да го гледам како потенцијален материјал за дечко :D . А потоа пак нормално се гледа и карактер, ако е некоја будала тогаш шут-карта и чао пријатно. Значи карактерот е најбитен, ама да се стигне до него треба бар малку да не заинтересира, нели? :!: Е сега сите бараме лепотан и некој згоден со тело и мускулчиња а плус и да има карактер, а таквите тешко се наоѓаат :D ама јас ќе продолжам да си барам ;)
     
  13. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ми значи доволно, онолку колку што треба. Секако дека карактерот ќе ме задржи , ама ништо ако не изгледа добро, барем нормално.
    Понекогаш повеќе ми се допаѓа кога дечкото е просечно убав ама шармантен, отколку некој лепотан без смисла за хумор и осет за комуникација
    Фала Богу дека секоја девојка сака убав дечко, ама не убав глупак :D
     
  14. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370

    се согласувам потполно ... не би била ни со најубавиот ако е идиот ... 8)
     
  15. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Понекогаш повеќе ми се допаѓа кога дечкото е просечно убав ама шармантен, отколку некој лепотан без смисла за хумор и осет за комуникација
    Фала Богу дека секоја девојка сака убав дечко, ама не убав глупак :D[/quote]

    Се сложувам :)
     
  16. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Секако дека ми е битен , за да сакам некого да запознаам подобро треба да ме привлече неговиот изглед , шармот пред се .Но се паѓа во вода доколку дечкото е само надворешно убав , а не знае муабет да направи , или пак е тежок нарцис, мамин самобендисан син .Доколку не ми се допаѓа неговиот карактер , начинот на однесување, немаме заеднички теми за разговор се паѓа во вода ... ма ако сака и како Бред Пит нека изгледа :D

    Секако дека не барам совршенство (бидејќи тоа не постои), не сепак битно ми е да бидам со некој кој мене ми е симпатичен и шармантен.Сепак тоа е лик кој често ќе биде покрај мене .Но многу побитно ми е меѓусебното разбирање, начинот на кој се однесува со мене, неговите ставови и размислувања и на прво место дали сум среќна со него .

    Убавината не е секогаш пресудна , многу ликови кои не ми биле така симпатични ...откако ќе ги запознаам подобро прекрасно ми е во нивно друштво.За пријатели воопшто не ме интересира изгледот , но сепак кај партнерот и тоа ми е битно ... не е на прво место , но сепак ми е доста битно :)
     
  17. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.403
    Искрено, ама воопшто не ми значи. До душа важно ми е да има светли очи. Смешно е, ама така е. Паѓам на поглед. И тоа ми требаше мноооогу време да го сфатам тоа. Друго - ништо.
     
  18. V.Unknown

    V.Unknown Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    7
    Секоја девојка сака убав дечко тоа е факт, но не ми треба најјубавиот ако нема карактер и е поглуп од трактор. Порано доста ја гледав убавината, не викам дека биле перфектни, но секој со свој вкус. Но, во последно време ги гледам сите мои другарки како потпагаат на убавите и како на крај доагаат со плачење и се тешат со алкохол. Не е се во убавината, мора човекот да има и други вештини за да те задржи покрај себе. Нормално гледам да е убав или шармантен, но карактерот ми е многу побитен. Не за џабе викаат: убавина привлекува, но карактер задржува :) :)
     
  19. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Не ми значи толку колку што ми значи тоа како се однесува со мене, дали имаме заеднички животни размислувања и принципи, дали е некој на кого можеш да се потпреш и некој кој ќе те почитува итн. Не сум совршена самата, и не можам да очекувам и партнерот да ми е совршен - зборувам за физичкиот изглед. Освен тоа, рака на срце па и не е баш бинго да имаш дечко кој е тип топ, најубав, најзгоден и кој привлекува погледи на сите страни, и од лично искуство таквите се доста свесни за тоа, и знаат да го искористат тоа многу добро :) што значи - амин останување само со вас :)
    Да, изгледот е тој кој привлекува, тоа е факт. Но како што кажа девојката над мене, карактерот и пред се однесувањето задржува. Не ми треба лепотанче на мама, кој знае и те како да се грижи за тоа дали кошулчето му одговара со патичињата, или дали брадата му е исправно израстена и што ти знам што, а да не знае да ти смени една сијалица по дома, или да биде покрај тебе кога ти е најпотребен.
    Јас лично паѓам на харизма, на внатрешен шарм, а тој избива на површина единствено откако типот ќе отвори уста. Дотогаш е ништо повеќе од обична слика за гледање, а таа како што знаеме фаќа прашина и не врши ама баш никаква друга функција освен тоа што естетски ја дополнува просторијата ;)
     
    На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.
  20. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    апсолутно се согласувам со тебе :clap: :clap: :clap: