Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од ozbilnazena, 28 март 2010.

 1. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  153
  нормално дека сите од прв поглед го гледаме надворешниот изглед како кај нас така и машкиот пол тоа прво го забележуваат јас имам приметено дека ете ке го запознаеш убав згоден а карактер нула неможеш два реда муабет да си направиш мојот дечко не е еден од оние лепотани ама мене ми е најубав намногу си го сакам поради тоа што има став има карактер ја има онаа внатрешна убавина која јас одамна ја барав и со тоа и ме освои.
   
 2. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  660
  Да, ама не е пресуден.

  Мојон е фин, просечен, ама прекрасен е одвнатре -затоа и ми е толку убав однадвор.
   
 3. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  2.670
  Пол:
  Женски
  А бе убавината е релативна категорија.Што за мене е убаво за вас немора да значи дека ќе биде убаво.Најважно е мене да ми е убав т.е. да ме привлекува со нешто.Нормално дека несакам да биде некој акреп до мене-око да ми се уплаши!!!
   
 4. NotInLove88

  NotInLove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  Хммм..леле ама тешко прашање :lol: .....
  На која не би и бил важен надворешниот изглед овдека ? 8)
  Еве едни сирови претпоставки односно две крајности на ова...
  Која сакала да излегува со некој 155 цм висок,дебел ,со бубуљици на фаца, а да биде духовно "убав"?
  или пак која би сакала да излегува со најглупавиот дечко ,најгголемиот сељак што ни п од почит не ја користи во практика ,а да е најзгоден ,да биде совршенство за око....
  Проблематиката во нашиот избор е како ние ги перцепираме машките за нивната физичка и таканаречената внатрешна убавина -онаа духовната (која не ја има секој во доволни дози) :lol: ....
  Јас би рекла ДА за физичка убавина,би рекла ДА и за "beautiful mind" ,не би била скромна кога би рекла дека сакам да биде и двете одденаш и дека сакам совршен ...(ама таа совршеност не е онаква како што ја рекламираат во Холивуд,Боливуд или било што што потсеќа на сцена,фотошоп ,епп или слично , туку совршеност како исполнуваљње на одредени критериуми кои ќе не прават задоволни и среќни од него секој пат кога ке го видеме или чуеме)...
   
  На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  11.188
  Пол:
  Женски
  Ќе излажам ако кажам дека убавината не ми е битна, само не толку убавината како што ми е битен шармот на една личност.Многу сакам и си најдов маж од кој зрачи харизма. Барав се додека не го видов, а кога навлажнив гаќа, знаев дека тој е вистинскиот за мене! :lol: :inlove:
   
 6. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  66
  Дали би биле со некој непривлечен?

  Здраво повеќе пати имам размислувано за оваа тема и се прашувам, ако го најдам совршениот човек во планетата некој кој е ист со мене,но е за жал непривлечен дали би излегувала со него? :sweat: Викаат дека книгата не се суди по корицата,но што ако корицата е навистина лоша? Јас да бидам искрена веројатно не би излегувала би можеле да бидеме пријатели,но сепак изгледот привлекува така да... Кое е вашето мислење? И дали сте се нашле во таква ситуација? :wasntme:
   
 7. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.360
  Дали би биле со некој непривлечен?

  искрено ... не постои непривлечен човек.
  Постојат различни вкусови. Можеби некој што е за мене најубав за тебе не е убав.

  Такви генерализации мразам ... убави грди жолти зелени високи ниски дебели полни слаби ...
  Луѓе се !!! И кој како сака така си се носи, средува, живее.
  Ако некој не ни чини нема што да се контактира со него.

  А сигурно дека ако некој ме привлекува и ме исполнува душевно и мислам дека за мене е совршен нема да го оттргнам затоа што има крив заб. Или зашто е подебел.

  Во животот не се знае. Денес си горе утре си доле. Тој непривлечен според тебе можеби утре ќе биде вистински убавец. А ти ќе посакаш да си апнеш од газот што си го пропуштила.

  Претежно вакви се девојките кои се преценети. Па ау не сакам јас ваков онаков. Овој има вакви дланки, овој има зелени очи, јас сакам плави, а овој сиромашен, а овој само точак знае да вози. Абе ајде.

  Мене ова ми се глупости на куп.
  Ако со некој ми е убаво, ако прави да се чувствувам убаво ... ќе излезам со него и не ми е гајле дали носи тегет чорапи или има пивско стомаче.

  На крај краева секој човек си има некој убав атрибут и секој човек си има своја мана.
  Гроги не постои во вистинскиот живот.
   
  На Strumfeta93 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Дали би биле со некој непривлечен?

  Јас сум човек кој многу внимава на естетиката. Секогаш, однапред имам замислено што сакам и што барам. Можеби и затоа многу често ми се случува да се разочарам....
  Секогаш тежнеам по висок, црн дечко, со специфичен поглед.....тоа се трите работи кои навистина ги забележувам.
  Но, ете ....некако се случи да се поврзам со дечко кој нема ни една од овие карактеристики (освен што е црн).
  Ете, после оваа случка, јас сфатив дека би можела да бидам со било кој, кој е интересен и кој добро се однесува спрема мене. Физичкиот изглед воопшто не е важен. Ако ти е убаво со некој, изгледот не игра никаква улога ;)
   
 9. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.314
  Дали би биле со некој непривлечен?

  Па мислам дека не би можела.
  Мора да има нешто што ќе ме привлекува, што ќе ме тера да посакам да го видам, да имаме секс.Откаде би произлегла инаку страста?!
  Не барам да е манекен, ама мора да има барем едно нешто што ме излудува :D
  Ако е само добар, фин, културен не би можел да ми е повеќе од другар.За да започнам нешто со некого мора да ме привлекува, после ако се смени нешто би можела да се прилагодам, ако веќе се заљубам.
   
 10. bornthisway

  bornthisway Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  30
  Никогаш не сум имала дечко заради неговата убавина. Првото што го забележувам кај машко, нормално тоа е неговиот изглед, но ако не ми е интересен тогаш не останувам во негово присуство повеќе од само неколку минути. Сакам со тој што ќе бидам да се ЗАБАВУВАМ, да си го живеам животот како секоја млада девојка која сака да се забавува, така да тука не се вклучува надворешниот изглед и убавина, туку карактерот. А сега веќе 2 години имам дечко кој не е совршен нормално, но знае да се забавува, знае да ме насмее, да ме разположи, секогаш е тука кога ми е тешко, кога имам некаков проблем или имам потреба од нешто и што е најважно ме сака. Исто така се облекува модерно и изгледа супер, многу девојки го посакувале но јас го добив. Мислам дека добив цел пакет :) па веќе беше редно по толку кретени. Затоа барајте личност со убав карактер, а не со надворешна убавина, така ќе бидете посреќни и можеби ќе добиете нешто + ;)
   
 11. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.467
  Изгледот е најчесто она што од прва би ме привлекло, но тоа кога тогаш ќе помине, исто како и чувствата кон личноста. Затоа тоа ќе го оставам за мување, свиѓање...Карактерот е она што пред се би направило да се одлучам на одредени чекори.
   
 12. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  Мене многу не ми значи надворешниот изглед... Подобро да имам некој што не е баш убав но ме сака, одколку да имам некој ЛЕПОТАН што само ке ме мавта како што сака, а јас да се фалам дека имам убав дечко... Според мене се е во внатрешната убавина ;) ;)
   
 13. bla20

  bla20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  9
  Koga go zapoznav decko mi ne mi se dopadna voopsto na izgled. Ne mi se dopagja nesto mnogu ni den denes :lol: ama nacinot na koj me gleda, pocituva, saka... nezamenlivo. Kako saka neka izgleda, ne mi e ic bitno.
   
 14. GirlWithSmile

  GirlWithSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  9
  Па најискрено и не обрнувам внимание на надворешниот изглед единствено што забележувам е насмевката (паѓам на убави насмевки) не ми е битен иозгледот битн ми е карактерот некој и да е мистер на светот доколку карактерот му е нула џабе му е изгледот кога нема ни да го забележам ;)
   
 15. n.a.t.t.y

  n.a.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  758
  Се помалку.
  Го сакам и станат од спиење, уште неизмиен, со пубертетското бркче и испотен од играње баскет.
  Му го сакам и кривото зубче и јаките трицепси :lol:
  Го сакам цел, од глава до пети. И на Шрек да личи пак ќе го сакам. :)
   
 16. barbie-hilton

  barbie-hilton Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Не игра улога надворешнот изглед кај мене сите ми викаат дека се заљубувам во грди но што да правам такви ме привлекуваат :lol: Инаку јас сакам црни и по можност да не се слаби значи елегантно пополнети машки, па и таков е дечко ми а најмногу си го сакам кога ќе дојди од состанок облечен во смокинг ммм....... :devil:
   
 17. Responsible

  Responsible Популарен член

  Се зачлени на:
  20 април 2011
  Пораки:
  343
  Допаѓања:
  432
  Пол:
  Женски
  Па ако кажам дека изгледот не ми е важен ќе ве излажам. Нормално дека на прв поглед првото нешто што го забележуваме е изгледот, па потоа карактерот и ред други работи. Но не велам дека карактерот не е важен далеку од тоа, за џабе не е кажено ИЗГЛЕДОТ ПРИВЛЕКУВА КАРАКТЕРОТ ЗАДРЖУВА.-едно без друго не оди :)
   
 18. Podarok

  Podarok Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  75
  Јас НАЈИСКРЕНО да ви кажам воопшто не ми значи...Јас сум се заљубувала и во грди дечковци,јас секогаш барам да им нешто што ќе ме привлече ама тоа НИКОГАШ не е надворешниот изглед...ТАКВА СУМ ЈАС ЧУДНИЧКА ... 8)
   
 19. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  143
  Најбитно ми е типот да знае да се понаша,а не некој мангуп да ми се праи..леле кој сум јас,ги мразам таквите.
   
 20. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.546
  Допаѓања:
  7.422
  Па сите прво во изгледот се загледуваме па потоа се заљубуваме сега да не биде некој одвратен да личи на човек но не е се во убавината ако нема основно однесување џабе му е убавината значи прво изгледот па карактерот интелегенцијата и успехот кај еден човек игра многу голема улога верувале или не.
  И тие што велат дека не сакат дечко според надворешниот изглед лажат според мене. :( ;(


  Убавината ги заслепува луѓето