1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку ви значи надворешниот изглед на партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од ozbilnazena, 28 март 2010.

  1. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    значи ми значи но не е нај важен, секако мора да има барем нешто за да разбуди нежности во мене,кога ќе го погледнам да се растопам од неговите очи или поглед, меѓутоа овие работи ми се важни на почетокот подоцна се задржувам на неговата човечност,разбирање,трпеливост, грижата кон мене.. едноставно неговите внатрешни особини :)
     
    На mona.s му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Mи значи, но бидејќи во претходните врски најпрво го гледав надворешниот изглед и тој ме водеше во текот на целата врска, и ги игнорирав аномалиите од типот на КАРАКТЕР, што е НАЈБИТНО за една врска, во овој случај се поклопија и карактер и надворешен изглед. Пресреќна сум што можам да кажам дека мојот партнер е совршенство од човек иако тој негира дека е совршен, навистина е. Секако дека ме привлекува и надворешно, затоа што страста е доста важен дел од врската. Се на се, има се што ми треба, и повеќе од тоа :)
     
  3. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Подеднакво ми значат и надворешниот изглед и карактерот. Не бива да бидам со некој кој има ангелска душа а ѓаволски изглед,зар не? :rofl: :rofl:
    Важно ми е да ме привлекува, не мора да биде некој Мистер Универзум, мене да ми е убав и секси...
     
  4. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Секако дека ми е важен, до сега не сум се заљубила во карактер само, но не придавам главно значење на тоа... Ипак има многу други квалитети што треба да ги поседува, а убавината е поен плус.
     
  5. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Па значи.. иако најчесто на шарм паѓам :) Може да е совршен надворешно но ако нема искра во себе, нишо не праиме.. Значи сакам да е среден, симпатичен, со убава насмевка, шарм, секси глас и впечатливо движење (не ко претходно да си пукал во нога, секако)
     
  6. in.love.girl

    in.love.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    12
    Ми значи, да, мора да биде шармантен,привлечлив,симпатичен, убав но и да има разбирање, да знае да почитува, да сака секако :) :P
     
  7. viks5

    viks5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    82
    Најмалку ми е битен изгледот што ако е убава ако нема два грама мозок и култура? Што ако е преубава а е лоша личност која е подлежна на неверството. Мене изгледот ми е некаде на последо место прво да си се запознам со неа па да ја испитам како размислува и слично па потоа можеби да се потрудам да ја освојам
     
  8. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Да не се залазуваме сите знаеме дека и тоа како е вазен надворесниот изглед па не се заљубуваме во неговиот добар карактер кога го видиме сепак мора да биде привлечен,еве еден мој пример,има еден дечко кој сите мајки би посакале да им биде зет,вреден,сентиментален абе дечкото умира по мене,ме знае подобро од самата јас сто се познавам,ги знае сите мои мани нему му се симпатичнии сите мои глупости,ги знае моите зелби ме изучува веке 6 години (несто како другари сме),со татко ми праве муабет и замислете татко ми е заљубен во него.. после толку години тој собрал веке сили и ми изјавува љубов абе како на сапунските серии во стилот -нам ни е судбина да бидеме заедно,очајно те сакам ти си мојот сон.....
    Остај сто со неговите сонови морав да се соочам,мојот татко кој до вчера не сакасе да слусне или едноставно игнорирасе кога зборев дека сум во врска или било сто од таа болна тема,ми казува одеднас дека тој дечко е дефинитивно најдоброто за мене и дека не смеам да го повредам морам да бидам со него :o :o се убаво и сите предиспозиции да бидам срекна да.НО како ли да се надминам себе кога толку е естетски НЕграден,кога ми се доблизува се поти и тресе кога се поздравуваме некогас и образот ми го промасува од трема еднас ме баци на уво и ај да не сум сурова за изгледот ама навистина не е мој тип и самиот го признава тоа,привлечност никаква мислам дека мачката на комсијата повеке ме привлекува уфф многу е тоа,понекогас сум очајна сто велам сакам да си најдам некој добар сто ке ме сака но во молитвите заборавив да напоменам барем маааааааааалллку да личи на човек :?:
     
    На blady му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Missy16

    Missy16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    17
    изгледот не ми значи,ми значи она што го има во џебот,ако е богат и се ако ти угодува ке ти биде и убав хахха :D
     
  10. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Како можеш вака да размислуваш? Парите не се пресудни за нечиј карактер, а не па за изглед..

    Мене секако дека ми беше сладок дечко ми на почеток, но се заљубив во неговиот начин на размислување, односот кон мене. Се заљубив во неговата внатрешност, не надворешност.
     
  11. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Важен ми е до некаде да!Мојот партнер најпрво ми остави впечаток со неговиот прекрасен изглед. Но не мора да биде којзнае каков за да бидам со него.Нека има средна убавина,но прекрасен карактер.Што ќе ми е мис универзум кога секојдневно ќе ме нервира доколку има грд карактер?Тогаш не ќе ми се види ни убавина ,ни ништо.Секако неможам да бидам со некој никаков,но сепак карактерот е тој што ми е пресуден.


    А мојот дечко ги има двете во едно :$ :inlove:
     
  12. Anja.F

    Anja.F Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    13
    мене ми значи , сакам покрај мене да имам дечко кој ке ми одговара :) за срека мојот е таков . Но секако дека не е тоа пресуден фактор .
     
  13. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Ми значи! Особено висината! :D
    Јас сум повисочка и пред овој дечко имав еден колку мене во висина! :D Толку многу се искомплексирав со тоа што нон стоп посакував да бидам пониска, тоа ми беше најголем проблем иако морам да признам не беше лош, само висина му фалеше! :D
    После тоа, реков наредниот дечко што ќе го фатам ќе биде 2м...и така испадна! :lol:
    Истотака битно ми е да е среден, педантен, се да е под конец! :rofl:
    Да има убава насмевка, очи и грб! мх мх :$
    Се на се, битен ми е надворешниот изглед на партнерот! :!:
     
  14. JenniferLove

    JenniferLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    71
    ако кажам не, ќе излажам. да ми значи надворешниот изглед, но повеќе внатрешниот карактер. џабе ако некој е убав а нема памет во глава, така да покрај убав надворешен изглед барам и убав внатрешен карактер- мојот дечко ги има двете и многу сум среќна :)
     
  15. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Е како не е битен бе ?
    и те како е битен ! Не викам да е некој манекен ама ипак :P не го бирам за другарче па ми е сеедно ... Треба да ме привлече , сепак тврдам дека шармот има клучна улога ...
    Најубаво би било да е убав и паметен и згоден , и да те сака , и да го сакаш , да те почитува ... И овие помеѓу себе никогаш да не се запознаат :rofl: :lol:

    Се на се битен ми е !
     
    На Grunge му/ѝ се допаѓа ова.
  16. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Битно ми е да е среден, ама не ми е приоритет и клучна работа надворешниот изглед. Битен е да, да има харизма, да ме привлече, сепак прво не привлекуваат со изгледот па после ги запознаваме и карактерно, ама ако е некое сељачиште тогаш може колку сака да е убав, не е за мене :D
     
  17. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    za da sakash da zapoznaesh nekoj kakov e od vnatre treba od nadvor da te privleche prvo :)))
     
  18. Missy16

    Missy16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    17
    изглед како изглед никој не е совршен,а љубовта е минлива работа,и од љубов не се живее.Само пари и ништо др.Што ке ми е лепотан без пари ? ;)
     
  19. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    ми значи не сакам да имам покрај мене некој што не ми одговара закам да биде убав и нормално да биде добар а најмногу од се мора да биде висок бидејки јас сум и нескам покрај мене некој понизок од мене
     
  20. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Па првиот пат кога го видов дечко ми надворешниот изглед многу ми значеше но наваки како што оди времето не ми е толку битен надворешниот изглед повеќе ми е битен карактерот и неговото понашање спрема мене и спрема луѓето и работите што не опкружуваат . Не ми треба некој мис на свето ако карактерот му е никаков ,нека биди просечен во убавината (не некој премногу грд) ама нека има убав карактер тоа е важно ;)