1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку години сте разлика со вашето момче?

Дискусија во 'Врски' започната од anichka94, 21 октомври 2014.

 1. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  Има тема што мислите за разликата во години.
  Ова нека биде анкета конкретно за вас :D
  Ако мислите дека е премногу слична.канта :)
   
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Колку години сте разлика со вашето момче ?

  Аничке не е слична темава? :)

  Разлика во години
   
 3. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.133
  Допаѓања:
  4.101
  Колку години сте разлика со вашето момче ?

  ^ Па anichka94 убаво објасни дека е различна темата. Оваа темава тука е еден вид на анкета, а та другата е дискусија за разликите во години.
   
  На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  Колку години сте разлика со вашето момче ?

   
 5. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  9.689
  Допаѓања:
  134.886
  Колку години сте разлика со вашето момче ?

  Да се види црно на бело кој е со стар дедо а кој си обезбедил млад пастув :D
   
  На sj *O*, Vlatko01, duffi и 4 други им се допаѓа ова.
 6. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Колку години сте разлика со вашето момче ?

  Јас се извинувам, грешка сум разбрала :)
   
 7. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  9.213
  Допаѓања:
  124.291
  6 месеци:D
   
 8. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  1.009
  Допаѓања:
  3.360
  3 години 1 месец и 1 ден :angel:
   
 9. kikitta

  kikitta Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2009
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  275
  Пол:
  Женски
  4 ипол години
   
 10. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  5 месеци сум постара :lol:
   
 11. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  4 ипол годинки е постар од мене. :inlove:
   
 12. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.363
  Допаѓања:
  2.470
  Пол:
  Женски
  1 годинка 8)
   
 13. Daydream

  Daydream Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2013
  Пораки:
  1.682
  Допаѓања:
  6.464
  Пол:
  Женски
  Неполни седум месеци е постар од мене. :wasntme: Никогаш не мислев дека ќе бидам во сериозна врска со дечко од моја генерација. Ама не би го менувала за ништо на светот. Неговите размислувања и искуства некои и на 30 ги немаат. Посериозен и позрел е од многу што ги знам, а се 5, 6 години постари од него.
   
 14. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  3.846
  Допаѓања:
  18.946
  Пол:
  Женски
 15. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  3.043
  Допаѓања:
  17.126
  10 месеци :inlove:
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Постар е од мене година и 2 месеци :)
   
 17. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.352
  Допаѓања:
  8.472
  Разлика сме 8 месеци.
  А кој е постар, не прашувајте.:nod:
   
 18. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.186
  Исто :D
   
 19. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  3 години и некој месец е постар од мене. :)
   
 20. f.e.m.i.n.k.a

  f.e.m.i.n.k.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  764
  Пол:
  Женски
  9 месеци е постар од мене...