1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку им верувате на вашите дечковци?

Дискусија во 'Врски' започната од kristii, 13 август 2010.

 1. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.705
  Во нивните зборови те сакам,ти си ми најважна ова она....
  Не дека не му верувам на дечкоми ама едноставно некогаш имам чуство дека со мене иде од корист али на моменти сигурна сум дека ме сака.Пред да се фатам со него кога бевме другари не ми изгледаше како човек сто знае да сака.
  Вчера после караницата што ја имавме ми кажа работи што до сега не ми ги кажал никогаш.Едноставно сум тип на девојка сто не верува многу во машки посебно кога викаат те сакам
   
  На Strong25didi и stoilovat им се допаѓа ова.
 2. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  8.422
  Епа на дечко не можеш да му веруваш само ако кажува дека те сакам. Треба малце повеќе да се потруди да докаже дека тоа што го кажува е вистина. Јас многу му верувам на дечкото, врската ни се заснова врз меѓусебна доверба, искреност и почит, можеби за тоа од ден на ден ни е се поубаво. Абе си го САКАМ НАЈМНОГУ НА ЦЕЛ СВЕТ :inlove: :inlove: :inlove: Ама ти кристи запамети дека треба да му бараш дела, а не зборови.поздрав
   
 3. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.367
  јас намојот му верувам се додека не го докаже спротивното па после довербата тешко се враќа... на те сакам не може да веруваш ама на делата на мали ситници и тоа како им обрнувам внимание... :)
   
  На Strong25didi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  Јас на својот му верувам 99%, додека пак 1% во мене е сомнежот :) Знам дека ме сака бидејќи многу пати ми има докажано ама сепак 100% доверба не смееме да имаме во никој :) Па зарем и ние во самите себе имаме 100%доверба? Јас мислам дека немаме бидејќи многу пати и самите сме си се изненадиле од некоја наша постапка за која подоцна се каеме :*
   
  На INSIDIOUS, Otkacenata, Monchence и 2 други им се допаѓа ова.
 5. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  8.422
  Навистина така е, тотално си во право
   
  На sleepingbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
  Му верувам , ама најмногу си верувам на себе :)
   
  На Redface му/ѝ се допаѓа ова.
 7. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  Како што кажаа погоре не можам комплетно да верувам. Секогаш имам 1% на неверување.
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.922
  Јас на сама себе некогаш не си верувам целосно , не па на дечко ми :^) Пу пу скраја да е :D
   
  На mMare, sea-star, lovergirl19 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  И јас не сум тип на девојка што им верува на машките но на дечко ми му верувам,бидејќи тоа што ми го кажува го потврдува со дела!
   
 10. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Му верувам но не 100%, па секогаш постои можност да се случи тоа.Па луѓе денес неможе човек сам на себе да се верува,не па на друг.Понекогаш се изненадувам самата себеси со некои постапки,така да не би ме изненадило кога би се случило тоа.Моментално немам причина да мислам дека ме изневерува но кој знае со сигурност....се си бива нели ?
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.456
  Пол:
  Женски
  Не му верувам 100% на дечко ми. 99% му верувам. Во дечко не треба да се има 100% доверба.
   
 12. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  506
  Верувам доволно за да бидам со него... не постои човек во кој верувам 100%.
  Мене ми се поважни неговите дела, отколку неговите зборови. Џабе му е цел ден да ми се лигави како ме сака, не можи без мене, сака да има деца со мене.... бла бла бла, ако не ме почитува или ако ме изневерува.
   
 13. Himena

  Himena Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Дела,а не зборови...од нив заклучуваш дали треба да веруваш 100% или не... ;) Кај мене има премногу дела кои покажале дека тое е тоа вистинското и затоа целосно му верувам на дечко ми! ;)
   
 14. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  На никој и ништо не треба да веруваме 100%. Посебно на дечко. Секогаш има одредена доза на несигурност.
  Некако најслаткоречиви се кога сакаат да добијат нешто. Искрено не верувам секогаш кога ќе ми рече ТЕ САКАМ. И претерано повторување на тоа не е добро.
  Се познава кога некој е заљубен и вистински сака, тоа се гледа по постапки, па дури и во очите.
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.083
  Допаѓања:
  61.935
  Пол:
  Женски
  Сакам да мислам дека имам некоја доза на резерва во себе, ама... Се си мислам дека му верувам 100%, иако знам дека не треба. Ај се надевам дека нема да ми се врати и да ме гризне за га*от :lol:
   
 16. Marence.D

  Marence.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  16
  Да речеме му верувам не баш 100%, приближно толку, затоа што како што и други некои рекоа дека треба се да е со резерва. Таква сум, на никому не му верувам тотално :) а тој процент го има тотално заслужено, цела година сум третирана како принцеза... :) :) :)

  затоа и многу си го сакам, НАЈМНОГУ хехе :inlove: :*
   
 17. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.044
  Допаѓања:
  4.977
  Пол:
  Женски
  Како сите претходно.99 % . Но јас и помалце може да се каже.
  Во некоја ситуација неможе да ме излаже па и последно да му е.
  п.с. Порано повеќе ме лажеше, и почнав се да отркивам,сега е поискрен. Дури и имам докази дека е искрен.
  Цуце :inlove: :D
   
 18. miamateva

  miamateva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  21
  Му верувам а знам дека ме лаже...изглеа не сакам да прифатам... :( барем мислам дека ме лаже... :D
   
 19. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Доволно му верувам , интуицијата не ме лаже и ниту еднаш не сум го фатила во голема лага , или јас грешам или пак тој е внимателен ..а јас сепак мислам дека е ова второво :^) му се случува многу подоцна делумно да се издаде самиот!
  Проблемот е што не заборавам , се нешто ме копка и ситници паметам не ми даваат да спијам на мира. Ах таа љубопитноста , ме натера цели шест месеци да се занимавам со глупава случка која детално ја испитував секој ден :fubar: И тражила си сад гледај Curiosity killed the cat :?: :|
  Не ми иде памет никако :x
   
 20. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  192
  Убаво кажано-му верувам ДОВОЛНО!!!! ....и не гледам логика да му верувам премногу, јас ни на себеси ПРЕМНОГУ не си верувам :D