1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку им верувате на вашите дечковци?

Дискусија во 'Врски' започната од kristii, 13 август 2010.

  1. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Сметам дека доволно се потруди во изминатиот период (долг период) за да ја освои мојата доверба. АМА тоа не значи дека 100% му верувам, затоа што на никого не му верувам целосно, па ни на себе (поточно,на себе малку си верувам, за сите ќе проценам, за себе нема). Сепак, му верувам доволно, а може да се рече и повеќе од доволно. :)
    Исто така сметам дека довербата е нешто што треба постојано да се обновува, значи да се докажува. Тоа е како кула од карти-ја градиш, ја градиш, ама може наеднаш да се сруши и после џабе трудот, а и пак ќе треба време да се изгради. Ај, доволна е метафорава. :hai:
     
  2. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    немам целосна доверба во него му верувам колку што сметам дека треба нема целосна доверба во никого
     
  3. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    126
    Според ова што досега сме го поминале заедно можам да се изјаснам дека му верувам на дечко ми :D
     
  4. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Не знам што би барала со некој на кого не му верувам ?!?!
    Да сум интимна со некој што не му верувам ?!?! Нема шанси !
    Јас на мојот вереник му верувам како што пишаа погоре-доволно, затоа и тој е човекот со кого сакав и сеуште сакам да го минам животот. Но,секогаш си оставам простор за некоја ескивација :lol: сепак маж е маж, а жена што знае што сака лесно може да го добие колку и да е недостапен, зарем не ?
     
  5. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.571
    Пол:
    Женски
    Му верувам доволно. Сме поминале низ многу тешки моменти, па сме можеле да си покажеме верност. На моменти има малку сомнеж, но кога ќе помислиме на се позади нас, знаеме дека можеме и повеќе од доволно да си веруваме.
     
  6. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    И јас му верувам 99% ( оној 1% мора да го има, зошто во ништо е верувам 100% па ни во самата себе )
    Досега не ми докажал дека не треба да му верувам :) Му верувам на него ама поише си верувам во мојата проценка! Се додека не ми докаже спротивно, ќе му верувам! ;)
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Толку колку што мислам дека е потребно.
    Секогаш мора да имаш некоја доза на резерва во себе, за да не дојде до некое изненадување.
    А лично кај мене, мислам дека љубомората излегува пред довербата... и ми прави проблеми |(
     
    На LilMissBossy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. garudamon

    garudamon Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    61
    100 %. Едноставно карактерот се чувствува посебно ако си по цел ден заедно со некоја личност.
     
  9. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Му верувам доволно и среќна сум што кога излегува сам со другарите заспивам мирно и не ме фаќа параноја, ниту мозокот ми крои теории на заговор како кај некои мои блиски другарки. :D
    Значи сепак не 100%, му верувам доволно, но не и слепо. ;) Засега, не ми дал повод или причина за поинаку.
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  10. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Многу. 100 %.Досега ми нема дадено ниту еден повод да не е така. Некогаш дури и ме критикуваат моите или другарките затоа што велам дека нему му верувам повеќе одошто себе си. Затоа и решив да го поминам животот со него, во спротивно не знам дали би можела да бидам среќна во брак со некој кој не му верувам толку.
     
  11. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Секогаш сум верувала,многу,дури и премногу,на крај ја сум била таа што била повредена,што многу се приврзала,затоа сега колку и да сакам не можам 100% да му верувам,ја му верувам доволно,но сепак не 100%
     
  12. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Се разбира дека многу му верувам, го заслужува тоа. И двајцата си веруваме :) Само не му верувам баш за некои мали ситници бидејќи не е многу одговорен на пр. ќе го прашам ја стави маицата за перење и тој да да, а таа уште си стои во шкафот :lol:
     
  13. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Има заслужено да му верувам ми верува и тој на мене
    ама ништо не е 100% сигурно секогаш го има она 0.01 % којзнае....
     
  14. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Долг период сме заедно и никогаш сум немала целосна доверба и нема ни да имам :?:
     
    На Night.Star и Muchacha им се допаѓа ова.
  15. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    95% ,5 за дилема :D :D
     
  16. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Имаме доверба еден во друг, затоа и сме заедно...врска неможе да опстои без доверба. Меѓутоа еднаш направи он една глупост чисто од зафрканција и сега ја нема мојата максимална доверба....јас сум сигурна дека си ја научи лекцијата и дека нема пак да му се повтори....ама...за жал неможеме да го вратиме времето...
     
  17. thatsmysecret

    thatsmysecret Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2010
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    215
    Мислам дека му верувам доволно за да сме сеуште заедно после толку време.. :)
     
  18. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Му верувам. Имавме периоди на недоверба, прво од моја страна, потоа од негова, но двајцата ги надминавме и сега сме ок. Порано бев љубоморна зашто (еве јавно признавам) ние сме еден од оние парови во кои дечкото е посакуван и многу згоден, а девојката е просечна... па мислев дека тој може многу подобро од мене и кога тогаш ќе прифати некоја непристојна понуда (знам дека добивал :doh: ). Го надминав тој комплекс и сега знам дека додека е со мене - со мене е. Ако некогаш имам некое сомневање, едноставно го прашувам и ми одговара, не си режирам филмови.
    Му верувам затоа што заслужува, а и тој ми верува мене. :)
     
    На Sephora му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Mу верувам онолку колку да не се нервирам и права љубоморни сцени нонстоп. Ама со оглед на претходната ситуација, и тоа е многу, страв ме е :x Претпазлива сум доста :!:
     
  20. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Воглавно му верувам. До сега ми докажал дека ме сака и нема причина да ме изневерува или пак да ме лаже за одредена работа. Мислам дека го познавам доволно за да можам да откријам кога ме лаже кога не :)