1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку им верувате на вашите дечковци?

Дискусија во 'Врски' започната од kristii, 13 август 2010.

  1. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    нормално дека му верувам уште кога сум со него. Е сега денес на никој не можеш да ми веруваш 100% но секоја врска се заснова на доверба
     
  2. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Во нашата врска има огромна доверба од двете страни. :inlove:
    Му верувам премногу,зошто многу пати ми докажал дека е целосно искрен кон мене и заслужено ја има мојата доверба.
    Секако дека многу му требаше да ја стекне таа доверба кај мене :D




    Абе те сакаммммммммммммм :*
     
  3. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Му верувам но не слепо. Тоа никогаш. Од досегашното искуство за многу работи што мислев дека нема да се случат од негова страна, се случувале. Не којзнае колку сериозни работи но доволно е за да не верувам слепо. :)
     
  4. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.503
    Не сум баш од оние што веруваат во се и сешто... Најверојатно околностите и нештата кои ги имам преживеано направиле да изградам некој одбранбен механизам кој не дозволува да допрат до мене нештата кои можат да ме повредат... Одсекад сум била скептик кога требало да имам доверба во некој што не сум ЈАС ( а чат-пат и себеси не си верувам :lol: ).. За љубовните врски да не зборам - Те сакам, акам, макам, верен сум ти, не можам без тебе, ќе те сакам засекогаш (очигледно и ЗАСЕКОГАШ има рок на траење), не знам што - овие изјави секад за мене биле само зборови.... „Те сакам“ ми звучеше како излитена фраза..се додека не ја случнав од сегашниот дечко. Не е дека одеднаш ме погодила аморовата стрела, па ми ставиле розови очила и не знам што, па одеднаш да почнам да му верувам... едноставно, дури и да не ми речеше нашто такво, знаев дека ме сака, тоа можам да му го прочитам од очите (а, како што знаете- очите не лажат)... Како што кажав, 100% не си верувам ниту самата себеси, а камоли на некој друг, но тој има достигнато некои 85%, што воопшто не е малку ако се земе у предвид дека пред него никој не поминал 50% :rofl:
    И така, ај доста филозофирав, значи заклучокот е : Му верувам на дечко ми... многу... сега за сега :$
     
    На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
  5. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Од 100 % му верувам 98 % секогаш си оставам по некој процент на недоверба во било кого
     
    На Margaux му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Margaux

    Margaux Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    34
    Ова со процентиве ма потсети на мене... :) Јас се мерам во проценти и со дечко ми така си се објаснуваме кој колку сака :) А за верување, и јас давам 98 од 100%.
     
  7. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Можам да кажам дека 99, 9999 % му верувам. Мора да постои доза на несигурност зошто целосно можеш да си веруваш само себе.

    Сигурна сум во врска со него бидејќи го знам долго пред да бидеме во врска и го запознав каков е уште пред да има некој интерес да се прави нешто што не е. Му верувам дека ме сака и ми е верен и многупати тоа го докажал :)
     
  8. brunete

    brunete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    39
    Му верувам али не во целост.Знам дека ме сака али машко ко машко не верувам дека нема да ме излаже.Јас сум научена да не верувам ба многу на машки а и не се замарам баш .. :)
     
  9. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    му верувам но не во целост секогаш го има оној процент на сомнеж.. иначе да доволен процент за да бидам со него..
     
  10. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Веќе не верувам, а и не се замарам...
     
  11. crnobelisvet

    crnobelisvet Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јули 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    6
    Јас имам голема доверба во него.
     
  12. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Колку и на временската прогноза :) ;)
     
    На puflaa, cvetce93 и MacenceEna им се допаѓа ова.
  13. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.446
    Допаѓања:
    34.329
    Пол:
    Женски
    Му веувам секако , но не слепо 8)
     
  14. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.508
    Допаѓања:
    144.212
    Му верувам многу.. во овие 2 години не ми дал никаков повод за да не верувам.. ме сака и ми има докажано многу многу патии...

    Му верувам дури и повеќе од колку што е потребно, можеби не треба толку, но сега за сега е така.. а една најмала грешкаа може да сруши се..

    Пази се мило мое :*
     
  15. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.822
    Пол:
    Женски
    хухуху па му верувам ама сепак не до толку
     
    На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.
  16. lady-17

    lady-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Јас му верувам многу бидејки нема никојпат до сега ме излажено за ништо,знам дека без мене не излегува и јас без него и си имаме доверба двајцата! Срце мое те сакам најмногу :l: :l: :inlove: :inlove:
     
  17. ivanagoki

    ivanagoki Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    10
    верувам да но секогас оставам простор за малку сомнес :!:
     
  18. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Му верувам да, можам да кажам целосно затоа што за цело ова време додека го познавам ниту еднаш не ми дал причина за да не му верувам.
    Не верувам дека би ме изневерил, не само со друга девојка туку општо знам дека секогаш е до мене кога ми треба подршка, потик и сл.

    Така да љубоморните сцени и недовербата би биле само драмење и непотребни нервози и кавги во врската ништо повеќе а такво нешто не ми треба. Убаво ми е вака ќе си уживаме во целосната меѓусебна доверба.
     
  19. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    99,9% ама никогаш целосно :)
     
  20. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Ауф значи само јас сум драма квин... :D

    Не дека не му верувам ама колку испади му правам тоа подобро да не кажувам :lol:
    Си имам кажано дека сум си љубоморна, понекогаш си мислам како ли ме трпи :?: :$ ...Ама ...што знам интересно ми е да правам љубоморни испади и да го гледам како се поти и како ми се правда. А фацата кога ќе си седне како попче :rofl: ...е тоа е незаменливо :D

    Инаку сега за сега не ми дал некоја си ептен страшна и голема причина за сомнеж, па да речеме дека му верувам.
    Сепак со оглед на тоа дека работата му овозможува секојденевен контакт со различни луѓе, си знам кога ќе ме удрат тАчките да му ги прочепкам мобилните....не дека не може да избрише се` што би можело да е сумљиво...ама јас да си чепнам :lol: