1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку личности на име ______ познавате ?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Buttterfly, 18 јуни 2011.

 1. Buttterfly

  Buttterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  630
  Допаѓања:
  776
  Целта на играта се гледа во насловот.

  Сепак, за да биде поинтересно кажувајте каква улога всушност има таа личност во вашиот живот.
  Пр: Марија - мојата сестра,
  Марија - мојата најдобра другарка,
  Марија - братучетката на мојот втор братучед,
  Марија - сосетката од трети спрат, итн...

  (Може да биде и машко име) ;)

  Колку личности на име Елена познавате ? :)
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.466
  преку 30 сигурно :lol:
  колку личности на името Николина познавате? :)
   
 3. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.972
  Една, генерација ми е. :D

  Колку личности на името Петрана познавате ? :wasntme:
   
 4. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.575
  Допаѓања:
  2.449
  ниту една :( :(

  колку личности на име Наташа познавате?
   
 5. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  2. Колку личности на име Јована познавате ?
   
  На Jovana.P му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DressedToKill

  DressedToKill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  43
  3 :)

  колку личности на име Ангела познавате?
   
 7. LostInThePast

  LostInThePast Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  56
  5
  Колку личности на име Тијана познавате?
   
 8. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  3 :rofl:
  Колку личности со име Ана познавате? :rofl:
   
 9. Ragazzina

  Ragazzina Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  56
  3.

  Колку личности на име Гроздана познавате? :lol:
   
 10. miljkovic

  miljkovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  363
  Ниту една

  Колку личности на името Воскресија познавате?
   
 11. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  (никој не ја пишува улогата на личностите во нашиот живот како што е наведено :lol:)

  :^) Ниту една

  Колку личности на име Милка познавате? :lol:

  Само незнам што ке се деси кога имињава ке се потрошат и ке почнат масовно да се повторуваат :geek:
   
 12. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Една (и многу си ја сакам :D) .

  Колку личности на име Нена познавате?
   
 13. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Ниедна :D
  Колку личности на име Сара познавате?
   
 14. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.575
  Допаѓања:
  2.449
  една ич не ја сакам таа личност :D
  колку личности на име Ирена познавате?
   
 15. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.711
  Допаѓања:
  59.972
  Три, од кои едната моментално никаде ја нема. :devil:

  Колку Ивани познаваш ??
   
 16. mia9184

  mia9184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  296
  Пол:
  Женски
  Една !
  Колку Леонори познаваш?
   
 17. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Ниедна
  Колку личности на име Милена познаваш?
   
 18. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  Е таква ниту една не знам :D
  Колку личности на име Сара познаваш?
   
 19. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Две :devil:

  Колку личности на име Јагода познаваш?
   
 20. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Ниедна.
  Колку личности на име Миланка познаваш? :lol: