1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку најдолго би чекал?

Дискусија во 'Секс' започната од easyyyyy, 21 јануари 2011.

  1. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Еве @Outlook, јас знам двајца, повеќе не знам :)
    Едниот е 1 година помал од мене, другиот е 4год постар од мене..
    Заедно пораснавме па можам да кажам дека сите женски им ги знам како мои да биле:lol:
    Помалиов е богато разгалено татино синче и иако помал од мене, толку многу ги има свртено што ми се превртува во стомак кога ќе помислам:sweat:
    Другиов, стандард за 30год маж пред женење

    Кога најмногу очекував од помалиов да се фали (последниве 5год отприлика) тој си менуваше женски како чорапи а во друштво за нив збореше како да збори за мајка му, а не за некоја што ја легнал претходната вечер. Се најдобро, се културно и со мера.. иако реално свесни сме дека пола од тие што ги поминал се онакви "лесни" по категоризацијата на Саше..
    Никогаш не рекол - ејјј Тамара синоќа што ја запозна ми даде од прва..или некои уште погрди работи..

    Сепак стојам на тоа дека секакви мажи постојат и се е одраз на домашното воспитување и влијанието на околината:)
     
    На eloves, Rebecca_R, Згодно Момче и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    @Sashko1992 Те молам тагнувај ме кога ми се обраќаш, да го видам мислењето... За друг пат ова.
    Инаку, да и тоа се навреди, но јас најискрено многу повеќе би се навредила ако некој ми вели дека немам ништо во главата, тоа ми е максимумот, глупа си ха ха а и споредбава што ти ја направи ич нема врска со интелигенцијата. А и ти беше тој што кажа дека никогаш не навредува, и покрај тоа што други ти изнакажале... А еве сега.
    Не, не го оправдувам и кажаното од @Asparagus но јас и не би го сфатила "како баби на порта" ко некоја уау навреда, додека некој да ми каже дека јас немам ништо во главата и дека толку ми се можностите, пааа...
     
    На sj *O*, Згодно Момче и Dust им се допаѓа ова.
  3. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    @Dust, само ќе кажам дека една работа се муабетите кога во друштво се само машки, а сосема друга кога во друштво се и машки и женски, така да машките озборуваат исто колку и женските, немој да мислиш дека е поинаку :D.
    @blueeparadise, те означив и претходно, а инаку и ти сама кажа дека прв ме навреди, плус пишува невидени глупости, а секој си знае за себе што е за него навреда, и колку ќе се навреди, а јас кажав дека кога некој прв ќе ме навреди, возвраќам и тоа како.
     
    Последна измена: 2 февруари 2017
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Добро Сашеее...
    Фала што се обиде да ми го смениш мислењето за човекот што го знам 25 години:bow:
    Ние сме деца на неколку семејни пријатели, израснавме заедно, машки и женски мешано..и ден денес кај нас не постои строго машко и строго женско друштво..
    Ние сме си семејство :)

    Јбг..
     
    На Rebecca_R, Antolinaa и Згодно Момче им се допаѓа ова.
  5. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Kultura, toa se vika kultura, ne e sekoj ist, plus toa, kolku maz ja smeta zenata povekje za trofej tolku se pobucni.
     
  6. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Сашко си изнесува мислење колку и да е погрешно од женска гледна страна, разбирам да развиете дискусија и несогласување ама ја претеравте на темава, нели ви е срам? И јас не се согласувам со него и што треба сега да го колнам до трето колено? Да го озборувам и исмејувам на чет? Да го вреѓам дека е пештерски човек?? Ниту една членка не цитира и не навреди се дури не го нападнавте, а послее аааа навреда
     
    На biGirl, sjdgo, Dust и 3 други им се допаѓа ова.
  7. ♣ Alba Viduam ♣

    ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    2.160
    Пол:
    Женски
    Ете мене ме навреди уште вчера при најнормален обид за дискусија.. и не верувам дека сум единствена. :wasntme:

    ..кога веќе се ситничари.

    едит: Е сега дали бил понесен од некој друг што претходно го навредил или не, мене тоа не ме интересира. Ако ти се обратам на пристоен начин, го очекувам истото за возврат.
     
    Последна измена: 2 февруари 2017
    На sj *O*, BoyL и Someonespecial им се допаѓа ова.
  8. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    @Sashko1992 Океј, само сакав да ти кажам дека сепак си навредил, и не кога некој прв те навредил туку и ти самиот. Сега да не барам мислења, зошто има доста кои се избришани па не можам да ги цитирам. Ти за едно такво мислење имаше искоментирано дека ти се испуштило во моментот, јебига луѓе сме и правиме грешки. И тоа беше доста страшна навреда, многу пострашна од овие сега, баш @Згодно Момче ја имаше постирано во некоја од темиве. Епа, како што тебе ти се испуштило нешто, и тоа повеќе пати, и на некои луѓе овде можеби им се испуштило во жестината на ситуацијата. ;)

    Него, дека машките оговараат, ехее и тоа како. Што е уште почудно, оговараат за работи што дури ни ние женските не ги оговараме. Дечкото на моја бивша другарка, и ги отвараше сите другарки на девојка му да ги види какви се, и им ги коментираше сликите, за мене зошто сум имала кратка коса рече дека сум била неандерталец, лезбејка, курва и наркоманка. See the logic in that. (fingers) Другата била грда, третата била глупа, четвртата била секташка, петтата зошто облекла таква циганска блуза... А сите овие работи секако беа неосновани, пола од девојчињава не ги ни имаше видено во живо.
    Ете, како искачале муабети за одредени девојчиња, хмм...
    Среќа, не се дружам повеќе со оваа другарка, а и во моја околина немам вакви машки, so amen to that.
     
    На Dust, Згодно Момче и Someonespecial им се допаѓа ова.
  9. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Не лажи, ти објаснив претходно за вчерашните мои зборови упатени кон тебе, прочитај го пак објаснувањето.
    Па тоа вчера се однесуваше на твоите прашања, јас никаде не реков дека ти си глупа, ваква или онаква, ама сепак потоа ти одговорив на нормален начин на твоите прашања. За мене не е навреда ако ми кажеш дека е глупо тоа што сум го напишал, тоа ќе го сметам како твое мислење.
     
  10. GabyTranceॐ

    GabyTranceॐ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2015
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    1.108
    Пол:
    Женски

    Денес се такви машките ги лажаат помалите ако ми дадеш кје биде се во ред.
    А за давање незнам после 5месеци или 8месеци ипак и да те сака пак работи хемија меѓу парот ако нема хемија нема ништо од врската ама не е во ред пример ај за 3месеци така е најубаво ова она тука не ми се свиѓа кај некој дечко што ќе го каже.:/
     
    На Slatkarka94 и biGirl им се допаѓа ова.
  11. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    @Sashko1992 ти се сака ли тебе уствари? :^)
     
    На Dust и Згодно Момче им се допаѓа ова.
  12. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    @Rebecca_R, уште ти фалеше овде...

    Како и да е, најважното што го имав да го кажам, го кажав уште во првите 4-5 поста кои ги напишав вчера, а и една членка убаво кажа дека 95% од луѓето размислуваат како мене, а останатите 5% не се воопшто битни.
    На пример ако на избори, некој кандидат добие 95% од гласовите, баш го заболе што останатите 5% не гласале за него, исто е и со мене.

    Добрите луѓе нека имаат добра вечер, а лошите, лоша.
     
  13. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    А од кај ја изваде статистикава?!
     
    На YoungandBeautiful и Rebecca_R им се допаѓа ова.
  14. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
  15. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    На Rebecca_R му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Нема тука никаков сарказам, тоа е чиста РЕАЛНОСТ.
     
  17. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Би требало да се праша оној што чека , а не оној што го чекаат :D
     
    На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    Се согласувам потполно со тебе Dust.
    И да ме вреѓа некој/а воопшто не ми е гајле анонимен е форумот, секој/а нека си го искаже своето размислување, ама мешање на деца е бетер од дно.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Ти ова сериозно?8-|:drunk:





    Само проверувам.. за статистиката:?:
     
  20. ♣ Alba Viduam ♣

    ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2016
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    2.160
    Пол:
    Женски
    Бетер од дно? А зошто ми го поддржуваш тоа мислење ако е бетер од дно?:^)

    И појасни што беше навредливо толку, за ваков збор да искористиш?