1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку редовно одите на фризер?

Дискусија во 'Коса' започната од resenska, 10 август 2015.

 1. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.595
  Допаѓања:
  13.634
  Пол:
  Женски
  Jas iskreno od zimoska se neam sisano kje s sisam najverojatno ova sreda ili petok ili drugit ponedelnik neznam kosata mi e rascetan dolga do polovina kje ja sisam do ispod ramena korista dobri samponi i kje mi se obnovi :)
   
  На makgirl и angelche16 им се допаѓа ова.
 2. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.306
  Пол:
  Женски
  Јас на фризер ќе одам сега да ми ја скрати и мене малце косава па на фризер одам и кога сум на свечености, свадби :)
   
 3. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.333
  Допаѓања:
  24.750
  Пол:
  Женски
  Ги кратам врвовите да речам секој втор месец. Помалку, да се освежи косата. А фризер посетувам и почесто, поготово во летниот периот гледам барем два пати во месецот да отидам на третман на косата, со природни маски.
  Можеби треба и почесто да ја кратам, но не ми цветаат врвовите толку многу, а и не ја горам.
   
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  На 2 месеци еднаш да ги скратам врвовите и да се освежи,сега сакам да одам на ботокс тетман бидејќи косата ми е мн.тенка и кршлива моментално... @mirandaa какви третмани правиш поточно?
   
 5. barbi2

  barbi2 Нов член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  На 3 месеции :)
   
 6. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.595
  Допаѓања:
  13.634
  Пол:
  Женски
  i ja deneska bev se isisav do pod ramenja mi e 10 cm pod ramenja otsega i ja na 3 meseci kje odam bes ubavo mi e lesno za odrzuvanje e vaka redovno kje se sisam
   
 7. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  1.051
  на 4 месеци за кратење а изгледа и фарбање ќе морам да почнам кај и да е :D:D;(;(
   
 8. HoneyAxl

  HoneyAxl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2013
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  151
  Кога имам некоја посебна пригода,роденден,нова година,но највеќе кога имам потреба како за нов почеток,но еве сега 7 месеци немам отидено и косата ми има пораснато и сите ми ја фалат,но планирам да се фарбам за брзо време :D
   
 9. Vip83

  Vip83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  240
  Frizer posetuvam na 2 meseci! Redovno gi kratam vrvovite i sega resiv da ja pustam kosata! :emo:
   
 10. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Фризер не посетувам многу,искрено последниве 2-3 год си ја стрижам сама косата и тоа доста професионално, си ја кратам на 3-4 месеци односно подрамнувам,долг период ја носам Боб и лесно ми е да си ја средам сама, моите секогаш ми велат дека поубаво од фризерката сум си ја средувала:D кога треба да правам фризура за специјална пригода е тогаш одам на фризер,инаку за нешто не толку важно,си ја пеглам дома самата :D
   
  На 2212 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.452
  Пол:
  Женски
  Често одам на фризер, убаво ми е кога ќе направам некоја промена со косата. Фарбање, шатирање, шишање, или некоја фризура за свадба и слично. Ако треба и само врвовите ќе ги скратам, но еднаш месечно мора да отидам.
   
 12. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Често. Секои 15 дена.
   
 13. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.500
  Пол:
  Женски
  јас не сум отишла на фризер 8 години , последно ко бев фризерката ми ја направи ужас наместо 2см ми ја скрати 20см и плачев и од тогаш се шишам сама , немам храброст да одам на фризер
   
  На crazylady и LollySky им се допаѓа ова.
 14. Outlook

  Outlook Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.991
  Допаѓања:
  4.800
  Пол:
  Женски
  Не онолку колку што би сакала, минимум 2 пати во неделата, не претерувам нели ? :)
   
 15. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  На 3 месеци. Ги кратам само врвовите, колку да се освежи косата.
  Сега почнав да изведувам нешто омбре, сомбре, балајаж.. :lol:
   
  На LollySky и crazylady им се допаѓа ова.
 16. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  На 3- 4 месеци да ја скратам малце и да сменам форма бидејќи ми се здосадува цело време истата фризура да ја носам :)
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.942
  Допаѓања:
  14.003
  Пол:
  Женски
  Благодарение на туторијали на YouTube, не сум била на фризер повеќе од две години. Не е ради пари, ама дури објаснам што сум замислила полесно ми беше сама да пробам. Косата ми е сега до пола грб шишана во слоеви, се потшишувам на 2-3 месеци. Најголем успех ми е што летово си направив reverse balayage, ама ептен сум горда на себе колку професионално изгледа :D
   
  На Animali, Outlook и crazylady им се допаѓа ова.
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.881
  Допаѓања:
  102.912
  Пол:
  Женски
  Двa пaти гoдишнo, кoгa дoaѓaм вo мк :)
  Кaј нaс не ми се дaвaaт 10 еврa зa oбичнo шишaње. А oвaa гoдинa се шишaм мaлку кoлку д се oбнoвaт врвoвите бидејќи кoсaвa претрпе oгрoмнa прoмен пред 2 гoдини и уште мaлку ми oстaнa дa јa врaтaм вo нoрмaлa oд блaншoт, пa тaкa дa веќе еднaш гoдишнo плaнирaм дa oдaм нa фризер :)
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ModernMuse

  ModernMuse Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  504
  Пол:
  Женски
  На месец, максимум два. Кога сум во Скопје идам често само за фенирање, предолга ми е па побрзо ми е на фризер да ме средат,не ми се губи време треба со сите да се видам
   
 20. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  3.469
  Допаѓања:
  17.430
  Пол:
  Женски
  На 3 месеци, да се истенчи коста и да се освежат врвовите. Некогаш менувам и фризура.