1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сакате свечена гардароба?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од marinadejan, 24 ноември 2009.

  1. Lilly8

    Lilly8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    306
    Допаѓања:
    288
    И јас следниов месец сум на свадба, па планирам некој сандалчиња,балетанчиња и некое така кратко фустанче ;)
     
  2. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    600
    Пол:
    Женски
    Ај малце да ја оживеам темава..на почетокот од септември сум на свадба,повеќе ќе биде како забава поинтимно не оние класични свадби,во двор на отворено па се думам што да облечам? не сакам да биде нешо свечано,онака младалачки модерно,шо би се рекло спортско елегантно! низ градов шетав по продавнициве ама ништо да ми фати окце,до мене ли е или сум нервозна па се брзам и нишо не глеам! сте виделе ли низ градов некаде убави модерни фустанчиња да речеме значи не пресвечани,со шљокоци ниту пак ко за плажа а да одговара за на свадба? хепл на крај по гаќи ќе одам! :lol:
     
  3. Sun.shine

    Sun.shine Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2011
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    116
    Знаете ли некој добар кројач/шнајдер во Скопје? Сакам да шијам свечен фустан ама поим немам каде :(
     
  4. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Најубаво е да си најдеш некој елегантен фустан отколку да ти го избработат.
     
  5. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    морам во гардеробер да имам нешто свечано, свадбарско да речам, ама да не е кич :) не ми се даваат пари за ултра свечани работи, ама морам да имам барем нешто минимално... :?:
    сега супер е, се е во мода, има голем избор, па има работи кои се и свечани, а сепак нормални за излегување навечер.... :)
     
  6. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Уживам во спремање, уживам во се околу тие настани.
    Свеченост, па сега кој како сака, јас не се китам којзнае колку, доволно за да биде привлечно и убаво да изгледа :)
     
  7. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Преногу ја сакам и во неа се чувствувам најубаво најженствено :)
     
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Секогаш различно, кај блиски роднини,братучетки,братучеди...носам долги фустани, кај другарки и пријатели на дечко ми стандардно некое фустнче, но евесега во саботата бев на свадба од што беше ладно си купив материјал и сошив многу убави црни панталони со сребрен блуза со гол грб.
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ја сакаааам многу, бидејќи ретки се таквите поводи и спремања, така да уживам во подготовката.
    Свечената гардароба,дава елеганција,моќност,совршенство...едноставно е прекрасна
     
  10. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Воопшто не сакам. Сакам спортско и истовремено со стил.
     
  11. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ја сакам таа елеганција и женственост, ама ништо пренатрупано и светкаво. Со оглед на тоа дека протерав 5 свадби во функција (кума и старосватица :) ) имам 1 долг фустан и 3 кратки. Кратките можам да ги носам и на др. свадби и свечености ама долгиот тешко :( . Тој е посебна елеганција и си бара посебни прилики (бар според мене).
    Свечената гардероба не ме ограничува само на здолништа или фустани туку и штосни елегантни панталони, кошули, палта, туники...
    Ненападна шминка и убаво средена коса (не пунџи, банани :D ) и може да почне свеченоста :) .
    Колку ќе е свечена ќе зависи од поводот, а колку ја сакате таква и ќе носите (неможам да облечам нешто што не сакам и не ми стои убаво)
     
  12. baletanka

    baletanka Активен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Во јануари ќе одам на свадба дајте некој предлог што да носам.Дајте некој предлог.Иначе имам 13 години.
     
  13. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    а да си прашаш некој од домашните? ... тие најдобро ќе ти помогнат;)
     
  14. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На MissDior му/ѝ се допаѓа ова.
  15. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
  16. i-v-a-n-4-e

    i-v-a-n-4-e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Драги феминки ке ве молам кума ке бидам на свадба, гледав на нет фустани (кратки и долги) али ниедно не ми фати око, па да ве замолам да ми дадете некои идеи за фустан. Висока сум 1,58 цм, а сум 60-тина кг, е сега нз каков дали долг или краток. Некој предлог :)
     
  17. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски

    Овде ќе најдеш сигурно :)

    moda-i-stil/fustani-t1186/
     
  18. i-v-a-n-4-e

    i-v-a-n-4-e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски

    Гледав ама не можам да одлучам. Многу сакам долг ама нз што ќе испадне :)
     
  19. MissBreezy

    MissBreezy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    683
    Допаѓања:
    2.051
    Пол:
    Женски
    Нешто пристојно, доследно на изгледот и годините.
    Белата боја треба да се избегнува, бидејќи нели повеќето невести имаат бели венчаници (не сакате да ве помешаат со невестата на нејзиниот "посебен" ден, нели? ;) )
    Аман, избегнувајте шлиц во насока на меѓуножјето. :tmi: Поневкусно нешто не постои, а па и танга гаќички кои ѕиркаат под шлицот е врвот на катастрофата. Внимавајте која боја долна облека ќе одберете и гледајте да не се познава преку фустанчето.
    Балски фустани не доаѓаат в предвид.
     
  20. IvanaMkd

    IvanaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    4.184
    Допаѓања:
    3.051
    Кога избирам облека за свадба најчесто внимавам на тоа каков е типот на свадбата, односно кој тип на луѓе се, местото... а најмногу обрнувам внимание на блисоста на луѓето и во зависност од тоа избирам облека.
    Најчесто облекувам фустанчиња, не многу кратки и до под колена... морам да признаам долг фустан не сум носела а желба ми е...па ќе биди и то здравје.

    Нешто во овој тип...

    [​IMG]