1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку се познавате со партнерот ?

Дискусија во 'Врски' започната од love23, 13 декември 2010.

 1. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  913
  Многу бракови се распаднале и по 20 или 30 годишен брак, зошто е тоа така? Непознавањето на својот партнер може да доведе до низа проблеми во врската или бракот. :envy:
   
 2. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  103
  никогас нема целосно да го запознаес партнерот колку и да знаес од него секогас сите имаме некои работи сто и самите не ги знаеме за нас а некад може да ги направиме,а за тоа сто се разведуваат постојат мн.приЧини денес ,според мене наједноставна приЧина за развод е сексот ако во брак немас редовен секс (забатален у два месеца еднас) ете ти проблеми плус некои др несогласувања бла бла бла и крај нема каде
   
 3. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Мислам т.е 97% сум сигурна дека доволно добро се познаваме со партнерот скоро во сите моменти знам што мисли и каок мисли дури знам и како диши а истото и тој за мене
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.108
  Допаѓања:
  76.319
  Пол:
  Женски
  Пред да ја почнеме врскава, се познававме два месеци. Не сакав да почнам врска бидејќи не го познавав, сосема малку, речиси воопшто, но гледајќи колку многу ме сака и се труди, прифатив. И не згрешив. Сега го познавам многу повеќе, мислам дека доволно бидејќи е искрен и нема нешто што крие или криел од мене.
   
 5. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.930
  Допаѓања:
  30.756
  Пол:
  Женски
  Се познаваме околу 5 години, се запознавме кога бевме на Мај, а во врска сме скоро 3 години. Сосем доволно за да сфатам дека тој е човекот со кој сакам да го поминам целиот мој живот, и не би го заменила за ништо на светот.
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.889
  Допаѓања:
  32.437
  Пол:
  Женски
  Долго време се знаеме. Оваа година 11 години од врска, а 9 од брак. Не згрешив. Се надевам дека цел живот ќе останеме заедно.

  Да одговорам на прашањето од првиот пост. Тоа што луѓе се разведуваат после долги години брак, не значи дека не се познавале доволно. Едноставно, кај некои љубовта поминува. Ако не им е интересно на партнерите да бидат заедно, поарно да стават крај. Кога не оди, не оди.
   
  На Herrera, flawless_, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.