1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте задоволни од вашата врска?

Дискусија во 'Врски' започната од shaa, 30 мај 2011.

 1. shaa

  shaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  7
  Сакам да ја отворам оваа тема бидејки најчесто се зборува за неверство, лјубомора, кавги и слични нешта коишто го карактеризираат нашето современо општество и најчесто врска за една нок што мислите вие колку може да бидете задоволни од вашата врска кои се факторите кои ви помагаат околу тоа и имате ли партнер којшто е тука до вас за што и да ви притреба... јас сум задоволна и срекна несакам да заврши... сакам да споделиме една со друга кажете колку сте срекни и колку често сте заедно постои ли рабирање мегу вас и него .... :inlove:
   
 2. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  На скала од 1-10 би било 8,5 има некои работи кои треба да се средуваат со тек на време. :)
   
 3. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.032
  Пааааааааа сме, сме фала на прашање :P :lol: Иако би поправила некои работи да можев, но сепак со тек на време се повеќе се ускладуваат карактерите и се поправаат работите и тоа ми дава волја за понатаму и надеж :)
   
 4. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  666
  Аааа, добро е се, фино...
  Има страст (тоа ми е многу битно), разбирање, забавно ни е кога сме заедно... имаме интима... не само допири и слични работи (бидејќи до секс уште не дошло, а не верувам дека ќе дојде) туу и емотивни разговори, откривање на многу работи еден пред друг. Еееее, што ми се деси...
   
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.726
  Задоволна сум. Секако дека може да биде и подобро, секогаш може. Но меѓу нас постои доверба, почит, искреност, разбирање, и што е најважно постои љубов. Можам се да му кажам, да му се доверам, и тој на мене се разбира. Убаво ми е кога сум со него. А сите проблеми што постојат ќе се надминат со разговор и трпение.
   
 6. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Пааа на скала до 10 , 7 би заокружила.Некои работи кои ми пречеа,се поправија,некои се поправаат.Имаме разбирање,мнооогу заедничи работи,љубов,доверба,забавно ни е кога сме си сами во нашиот свет..Има и страст,но во облик на допири,страсни бакнежи итн итн,но нешто сексов го нема ( не дошло до првиот пат уште) :worried: Малце тоа ме мачи,но мислам дека ќе е во скоро,па да заокружам чиста 10ка! :)
   
 7. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  доволно за да бидеме 10 год заедно :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 8. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  578
  ако се биде како што е сега, би било прекрасно.....Доста е од љубомора, кавги...се надевам дека во оваа врска нема да ги има.
   
 9. modest-girl

  modest-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  2
  Па доста доволно...Нормално како и во скоро секоја така и во мојата врска има кавги..љубомора но љубовта е посилна така да некако успеваме да се средиме..и се да биде океј....
   
 10. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Не сум нешто многу задоволна во последно време. Некако премногу работи ми се насобрани, така да не знам до каде ќе тераме. Ама животот носи секакви работи, а ние секогаш се надеваме на подобро, нели?! :)
   
 11. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  баш вака :)
   
 12. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Неверојатно премногу сум задоволна :)

  Две прекрасни години... :inlove: Се надевам дека и понатаму ќе остане исто вака :angel:
   
 13. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  297
  добро е неможам да се пожалам...од 1-10 ја би дала оценка 9..има некои работи кои не ми се допагат кај него (ама и да сакам и сака неможе тоа да го смени)
   
 14. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  159
  па добро без поголеми проблеми...но веќе три години сме заедно ии прв пат добив Вистинска желба да бидам и со некој друг, но не во врска туку така да се смувам...
   
 15. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.662
  Пол:
  Женски
  многу арно не е на арно.. па не е сјајно многу јасно на секој човек нешто му фали никој не е светец, ни ја не сум цвеќе за мирисање, монотоно, секако има нешто што ми пречи но не се трудам да го сменам сум го прифатила каков што и го сакам таков..
   
 16. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.747
  Прилично задоволна. Можеме ние и подобро, а со тек на време и ке биде подобро, се ке си дојде на свое место ;)
   
 17. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  52
  Јас не да се фалам,но можам да кажам дека сум многу задоволна од нашата врска. Имаме разбирање, доверба, почит, љубов, галења се тие работи. Имаме словода во се, не сме ич љубоморни кој каде сака оди, само си кажубаме и цао убав помин. Имаме меѓусебна доверба и затоа сме толку слободни... му верувам и знам дека ме сака! Сакаме кога го поминуваме времето заедно, кога се галиме, гледаме филм гушнати под ќебе, кога си правиме јадење...сите работи ги сакаме кога сме заедно... Единствено што ме кочи е тоа што пред 2 месеца стапивме во сексуални односи а јас не можам да уживам т.е. не ми е убаво, но се надевам дека во скоро време и тоа ќе се реши :?:
   
 18. Blair15

  Blair15 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  12
  премногу задоволна, најубаво ми е
   
 19. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Презадоволна, но секогаш може подобро. Среќна сум што сум во нормална, здрава врска која трае веќе долго време. Го имам најдобриот дечко на светот, што можам уште да посакам? :inlove:
   
 20. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  759
  На скала од 1 до 10 би дала 8,5 . Само да не се лути толку многу и се ке биде окејј :D