1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте задоволни од вашата врска?

Дискусија во 'Врски' започната од shaa, 30 мај 2011.

  1. bejbi19

    bejbi19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2012
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    24
    На скала од 1-10 би дала 8ца, се е добро и убаво, ама има периоди, денови со лутења или кавги, ама поминува :) Иначе задовола сум си :)
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ....може ќе звучам како филозоф,ама....задоволна сум толку колку штосум долго со дечко ми - тоа кажува се :)
     
  3. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Па, реално гледано СУМ задоволна, има некои мали и ситни грижи, но ќе поминат.
     
  4. Tikvi4ka

    Tikvi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    938
    Допаѓања:
    451
    Па веќе 1 година сме заедно да не би била задоволна немало да бидам сеуште во врска. Нормално е да има во секоја врска караници и кај нас има ама брзо поминуваат и лесно се решаваат. На скала од 1-10 би дала 8,5!
     
  5. Stefaniya

    Stefaniya Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    70
    Никогаш неможам да бидам целосно задоволна. :lol: ОК е,има убави моменти,има и лоши ама тоа е тоа што ја прави врската.Кога би ми било совршено,би било досадно зар не? ;)
     
  6. Bubeeeeee

    Bubeeeeee Активен член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    0
    pa dovolno zadovolna sum deka sme 7 ipol meseci zaedno:)) od 1-10 ke ocenam 9 :D
     
  7. Shortie

    Shortie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
  8. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не би можела да бидам позадоволна :$
     
  9. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Да оценам, па да речеме 7,5 или 8. Кога сме заедно има нежности, страсти, љубов, поврзани сме емотивно, разговараме за се и сешто и не се срамиме еден од друг. Голем минус за него што е љубоморен и некогаш се лути за ситници, а и направи некои работи што ме повредија. А голем минус за мене, бидејќи уште не можам да преминам преку нив и да му простам, па сега се примам со резерва а тој мисли дека не му верувам. Абе му верувам јас, ама не 100 %, со мала доза на сомнеж :lol: Сепак, уште се надевам дека барем малку ќе се промени и нема толку да се караме за ситници и глупости. Ама тоа е, кога некој ќе те повреди на некој начин, едноставно ја губиш довербата во него. А таа доверба тешко се стекнува. Така и јас :?:
     
  10. anu6kaa

    anu6kaa Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    429
    Пол:
    Женски
    Од 1-10 би рекла 8 ... :^)
    кога сме сами заедно се е преубаво, ама кога ќе се појават неговите другари .... :@ не знам... го чувствувам како да се оддалечува од мене ..
     
  11. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    При крај сме , значи незадоволни.И двајцата.Ама сега.Инаку задовола сум со делумно паметно потрошено време.Искуство повеќе.Да бегам од кретени навремено.И да се понашам по ноншалантно.Да не чистам тоалети невенчана.
     
  12. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Колку што е потребно за една врска да биде убава.. од 1-10 би рекла 8... тие два поени одат кај кавгите за ситници кои колку и да сакаме никој од нас неможе да ги избегне, ама па без нив би ни било многу монотоно, нели? ;)
     
  13. arontt

    arontt Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    506
    Допаѓања:
    1.637
    Повеќе од доволно. :)
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Многу, ама многу сум задоволна од тоа како си ја изградивме врската. Си имаме доверба, разбирање, љубов, секогаш сме си поддршка, исполнета сум и за тоа сум најсреќна. Врската ми е една константа во животот, знам дека секогаш можам да се потпрам на него.
     
    На Wild-GirL, Mishela, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Addicted

    Addicted Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Доста сум задоволна како сега, така и досега. Супер ни е заедно, го чувствувам поблизок и поблизок, сакам уште почесто да го гледам. Си ја имаме донесено врската на ниво на кое и двајцата сме среќни и исполнети заедно, се сакаме, се почитуваме, се разбираме, и двајцата сме спремни на компромиси и си веруваме доволно.
     
  16. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    . :^) ..искрено средно,ни многу убаво ни пак лошо,на скала од 1 до 10 оценката би била 7.. :^) .
    .. ;) .тоа е врска од 4 год,која почна преубаво со многу љубов,емоции,ситни вниманија,нежности,романтични моменти.....за после 2 год се случат оние кавги,љубомора,лутење по 1-2 месеци,за повторно да си се вратиме еден на друг...ех,сега нигде нема идеално,ама следните 2 год беа исполнети поќето со болка и солзи,инатење,така да конечно се освестивме двата,расчистивме,и почнавме од О,нов почеток....лелеле сега ни е преубаво и преслатко... :*
     
  17. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Доволно задоволна за да останам со него до крајот на животот. :)
    Како секоја нормална врска понекогаш има кавги понекогаш среќни моменти, но најдобро од се е што се разбираме и почитуваме меѓусебно а и се сакаме сето тоа не држеше и верувам ќе не држи уште многу години заедно.
     
  18. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Задоволна сум ли?
    На скала од 1 до 15 според мене ние сме на 10-ката. Тука во прашање се многу фактори зашто не сум целосно задоволна. Многу, за кои не би коментирала.
     
  19. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Задоволна зошто да не. Го сакам и ме сака,како и секој нормален пар некогаш ќе се налутиш ќе се скараш ама тоа нема да биде доволна причина за да се разделиш. Ако мене ме прашувате би го поминала остатокот од животот со него,еден со друг си ги надополнуваме недостатоците. :) Убаво ни е. :$
     
  20. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Со оглед на тоа што секој ден се будам и заспивам со неговиот повик и сум среќна низ целиот ден и времето поминато заедно,да задоволна сум од нашата врска.Имаме доверба,имаме разбирање,почит,комуникација е решение на секој проблем што ќе се појави,се седнува и се разговара во првата прилика и постигнуваме компромис.Најважно се сакаме!Се што некогаш барав!