Колку сте задоволни од вашата врска?

Дискусија во 'Врски' започната од shaa, 30 мај 2011.

 1. bejbi19

  bejbi19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  24
  На скала од 1-10 би дала 8ца, се е добро и убаво, ама има периоди, денови со лутења или кавги, ама поминува :) Иначе задовола сум си :)
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.254
  Допаѓања:
  14.930
  Пол:
  Женски
  ....може ќе звучам како филозоф,ама....задоволна сум толку колку штосум долго со дечко ми - тоа кажува се :)
   
 3. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  1.759
  Допаѓања:
  2.816
  Пол:
  Женски
  Па, реално гледано СУМ задоволна, има некои мали и ситни грижи, но ќе поминат.
   
 4. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  450
  Па веќе 1 година сме заедно да не би била задоволна немало да бидам сеуште во врска. Нормално е да има во секоја врска караници и кај нас има ама брзо поминуваат и лесно се решаваат. На скала од 1-10 би дала 8,5!
   
 5. Stefaniya

  Stefaniya Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  65
  Никогаш неможам да бидам целосно задоволна. :lol: ОК е,има убави моменти,има и лоши ама тоа е тоа што ја прави врската.Кога би ми било совршено,би било досадно зар не? ;)
   
 6. Bubeeeeee

  Bubeeeeee Активен член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  0
  pa dovolno zadovolna sum deka sme 7 ipol meseci zaedno:)) od 1-10 ke ocenam 9 :D
   
 7. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
 8. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.975
  Допаѓања:
  3.205
  Пол:
  Женски
  Мислам дека не би можела да бидам позадоволна :$
   
 9. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  847
  Да оценам, па да речеме 7,5 или 8. Кога сме заедно има нежности, страсти, љубов, поврзани сме емотивно, разговараме за се и сешто и не се срамиме еден од друг. Голем минус за него што е љубоморен и некогаш се лути за ситници, а и направи некои работи што ме повредија. А голем минус за мене, бидејќи уште не можам да преминам преку нив и да му простам, па сега се примам со резерва а тој мисли дека не му верувам. Абе му верувам јас, ама не 100 %, со мала доза на сомнеж :lol: Сепак, уште се надевам дека барем малку ќе се промени и нема толку да се караме за ситници и глупости. Ама тоа е, кога некој ќе те повреди на некој начин, едноставно ја губиш довербата во него. А таа доверба тешко се стекнува. Така и јас :?:
   
 10. anu6kaa

  anu6kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  1.291
  Допаѓања:
  424
  Пол:
  Женски
  Од 1-10 би рекла 8 ... :^)
  кога сме сами заедно се е преубаво, ама кога ќе се појават неговите другари .... :@ не знам... го чувствувам како да се оддалечува од мене ..
   
 11. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.713
  Допаѓања:
  5.040
  Пол:
  Женски
  При крај сме , значи незадоволни.И двајцата.Ама сега.Инаку задовола сум со делумно паметно потрошено време.Искуство повеќе.Да бегам од кретени навремено.И да се понашам по ноншалантно.Да не чистам тоалети невенчана.
   
 12. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  569
  Колку што е потребно за една врска да биде убава.. од 1-10 би рекла 8... тие два поени одат кај кавгите за ситници кои колку и да сакаме никој од нас неможе да ги избегне, ама па без нив би ни било многу монотоно, нели? ;)
   
 13. arontt

  arontt Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  477
  Повеќе од доволно. :)
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18.669
  Допаѓања:
  45.948
  Пол:
  Женски
  Многу, ама многу сум задоволна од тоа како си ја изградивме врската. Си имаме доверба, разбирање, љубов, секогаш сме си поддршка, исполнета сум и за тоа сум најсреќна. Врската ми е една константа во животот, знам дека секогаш можам да се потпрам на него.
   
  На Wild-GirL, Mishela, srcekrsacka и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Addicted

  Addicted Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Доста сум задоволна како сега, така и досега. Супер ни е заедно, го чувствувам поблизок и поблизок, сакам уште почесто да го гледам. Си ја имаме донесено врската на ниво на кое и двајцата сме среќни и исполнети заедно, се сакаме, се почитуваме, се разбираме, и двајцата сме спремни на компромиси и си веруваме доволно.
   
 16. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  117
  . :^) ..искрено средно,ни многу убаво ни пак лошо,на скала од 1 до 10 оценката би била 7.. :^) .
  .. ;) .тоа е врска од 4 год,која почна преубаво со многу љубов,емоции,ситни вниманија,нежности,романтични моменти.....за после 2 год се случат оние кавги,љубомора,лутење по 1-2 месеци,за повторно да си се вратиме еден на друг...ех,сега нигде нема идеално,ама следните 2 год беа исполнети поќето со болка и солзи,инатење,така да конечно се освестивме двата,расчистивме,и почнавме од О,нов почеток....лелеле сега ни е преубаво и преслатко... :*
   
 17. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Доволно задоволна за да останам со него до крајот на животот. :)
  Како секоја нормална врска понекогаш има кавги понекогаш среќни моменти, но најдобро од се е што се разбираме и почитуваме меѓусебно а и се сакаме сето тоа не држеше и верувам ќе не држи уште многу години заедно.
   
 18. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Задоволна сум ли?
  На скала од 1 до 15 според мене ние сме на 10-ката. Тука во прашање се многу фактори зашто не сум целосно задоволна. Многу, за кои не би коментирала.
   
 19. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  352
  Задоволна зошто да не. Го сакам и ме сака,како и секој нормален пар некогаш ќе се налутиш ќе се скараш ама тоа нема да биде доволна причина за да се разделиш. Ако мене ме прашувате би го поминала остатокот од животот со него,еден со друг си ги надополнуваме недостатоците. :) Убаво ни е. :$
   
 20. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Со оглед на тоа што секој ден се будам и заспивам со неговиот повик и сум среќна низ целиот ден и времето поминато заедно,да задоволна сум од нашата врска.Имаме доверба,имаме разбирање,почит,комуникација е решение на секој проблем што ќе се појави,се седнува и се разговара во првата прилика и постигнуваме компромис.Најважно се сакаме!Се што некогаш барав!