1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте задоволни од вашата врска?

Дискусија во 'Врски' започната од shaa, 30 мај 2011.

  1. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    Имам долга врска и задоволна сум... За да функционира една врска, според мене, потребно е доверба во партнерот, разбирање и љубов... Јас и мојот партнер го имаме тоа, сето останато се финеси, се дополнуваме... Муабетот ни оди, сексот ни е одличен, се смееме заедно... Си оставаме простор и за други работи освен нас: пријатели, факултет, семејство... Двајцата сме индивидуи кои одлично функционираат заедно... Секако и дека се расправаме, ама доколку не би се расправале, тоа би значело дека не си значиме доволно еден на друг- едноставно не се нервирам за некој кој не ми е битен... Тоа е тоа... :)
     
  2. mynameislove

    mynameislove Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2013
    Пораки:
    1.480
    Допаѓања:
    12.625
    Задоволна,среќна,заљубена,љубов возвратена,безусловна... :inlove:
    Секако има и понекоја расправија,совршеност не постои,но токму тие работи ја градат врската без нив не е тоа тоа :)
     
  3. RedHeart

    RedHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    283
    Допаѓања:
    47
    Задоволна сум од врската иако има по некоја мала расправија..
     
  4. sexybaby

    sexybaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    62
    Секоја врска има подеми и падови.Како за 5 години задоволна сум,се држиме сеуште!
     
  5. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Колку и да нејкам да признаам, не баш во последно. Шознам, можеби отапев од многу срања.
     
  6. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    ПРЕзадоволна.. :) :inlove:
     
  7. curious-doll

    curious-doll Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    798
    Хм кога како... нормално секоја врска има и успеси и падови. Некогаш ми иде да отерам се у п.м ама некогаш(како сега) толку ми е убаво просто заборавам на лошите моменти. Незнам што повеќе преовладува, дали задоволството и незадоволството. Ама како и да е, има секакви моменти, за 3 години повеќе работи поминале :)
     
  8. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Можам да кажам дека сум стварно задоволна во врската и покрај некои ситни расправии кои се преретки. Среќна сум во врскава, заљубена, љубовта ми е дупло возвратена, трпение, разбирање, доверба... :inlove:
     
    На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
  9. HurremSultan

    HurremSultan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    119
    Сите мои врски биле краткотрајни во кои не се родила длабока љубов него онаа минлива заљубеност. Kога тоа ќе исчезне, завршува и врската. Mоментално сум на почеток со еден дечко за кој ја имам таа истата магија, привлечност, страст и заљубеност. E сега или ќе се зацврсти врската и љубовта ќе стане посилна или ќе заврши. Aма како што е во моментов е многу убаво, се надевам вака ќе продолжи, мада не планирам ништо оставам се така спонтано да се случи. Не можам да си наредам или да се присилувам некој да засакам, ако биде ќе биде ако не здравје.
     
  10. Saricko

    Saricko Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.137
    Kолку и да не сакам да признаам..Не сум задоволна..ми недостига блискоста која ја имавме на почетокот веќе ништо не е како порано :(
     
  11. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    задоволна сум....има некои пречки периодов ама ќе помине :D
     
  12. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Задоволна сум. Сега за сега се е ок. :D
     
  13. Catherinee

    Catherinee Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2014
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    некогаш се караме за глупости но не можеме да останеме скарани повеќе од пет минути, но во принцип сум презадоволна од својата врска, имам дечко кој ме сака, почитува, се грижи за мене...
     
  14. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Задоволна, задоволна :lol: Некогаш си имаме некои несогласувања ама ќе се среди, мора да постојат и тие моменти за да ја зацврстат врската, а оценка 9 8)
     
  15. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Ne bi dala nekoja konkretna ocenka bidejki vo globala sum zadovolna no kako i obicno sekade ima nesto sto fali i ne e se idealno. Jas od sekogas posakuvav da imam dolga vrska i toa mi se ostvari no nekako kako minuva vremeto kako se da premina vo navika i kako da ja nema onaa iskra na pocetokot sto ja imase. Toa mi fali mnogu neznam kako da se potrudam da se vrati toa :(
     
  16. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Од 1-10 би рекла 6

    Се е добро , ретко се караме..но кога се караме не правиме муабет 2 недели ни звонење,пишување ништо-не се познаваме и се јас прва почнувам -што е со нас,што ќе биде е тогаш го мраззам најмногу !!!
    Но кога тој е со цимерите (2 недели не се гледаме-оправдано ) тој се однесува чудно...кога е дома и е повеќе со другарите пак е чуден..инаку во последно време слабо комуникација-немаме тема за муабет луѓе :tmi:
    А за с*кс јас да доминирам сака- се ли јас :geek: ..аман веќе хаха ама ајде затоа е таа 6 и она погоре напишаното :)
     
  17. SunshineYo

    SunshineYo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    10 ! Се сакаме, се согласуваме, нема големи караници само за без врска на зафрканции, секогаш имаме теми за разговор, го сметам за другарче... Дури и понекогаш се плашам можеби побрзо ќе заврши ако е волку добро :?:
     
    На Coco-Chanel и OneHeart им се допаѓа ова.
  18. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    9 според мене. Долга, сериозни амбиции па ќе видиме. Караници ретко и сведени на минимум меѓутоа таа една пречка ја закочи 10ката што ја имавме. Сепак се враќаме полека на старото, се во свое време. :)
     
  19. SnowWhite8

    SnowWhite8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    1.275
    Допаѓања:
    1.620
    Пол:
    Женски
    10 ! Сега за сега ми е супер а за понатаму ќе видиме.. сепак уште е почеток. :)
     
  20. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Нормално е во врската да има караници.!?..
    Тогаш ние изгледа не сме нормални нешто :D Досега пу пу колку што сме заедно ни една караница, па ни за ситница бе, е тоа се прашувам дали е нормално.