Колку сте задоволни од вашата врска?

Дискусија во 'Врски' започната од shaa, 30 мај 2011.

 1. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  3.800
  Имам долга врска и задоволна сум... За да функционира една врска, според мене, потребно е доверба во партнерот, разбирање и љубов... Јас и мојот партнер го имаме тоа, сето останато се финеси, се дополнуваме... Муабетот ни оди, сексот ни е одличен, се смееме заедно... Си оставаме простор и за други работи освен нас: пријатели, факултет, семејство... Двајцата сме индивидуи кои одлично функционираат заедно... Секако и дека се расправаме, ама доколку не би се расправале, тоа би значело дека не си значиме доволно еден на друг- едноставно не се нервирам за некој кој не ми е битен... Тоа е тоа... :)
   
 2. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  12.270
  Задоволна,среќна,заљубена,љубов возвратена,безусловна... :inlove:
  Секако има и понекоја расправија,совршеност не постои,но токму тие работи ја градат врската без нив не е тоа тоа :)
   
 3. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  Задоволна сум од врската иако има по некоја мала расправија..
   
 4. sexybaby

  sexybaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  62
  Секоја врска има подеми и падови.Како за 5 години задоволна сум,се држиме сеуште!
   
 5. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  Колку и да нејкам да признаам, не баш во последно. Шознам, можеби отапев од многу срања.
   
 6. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  973
  ПРЕзадоволна.. :) :inlove:
   
 7. curious-doll

  curious-doll Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  748
  Хм кога како... нормално секоја врска има и успеси и падови. Некогаш ми иде да отерам се у п.м ама некогаш(како сега) толку ми е убаво просто заборавам на лошите моменти. Незнам што повеќе преовладува, дали задоволството и незадоволството. Ама како и да е, има секакви моменти, за 3 години повеќе работи поминале :)
   
 8. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.289
  Допаѓања:
  2.375
  Пол:
  Женски
  Можам да кажам дека сум стварно задоволна во врската и покрај некои ситни расправии кои се преретки. Среќна сум во врскава, заљубена, љубовта ми е дупло возвратена, трпение, разбирање, доверба... :inlove:
   
  На Saricko му/ѝ се допаѓа ова.
 9. HurremSultan

  HurremSultan Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  117
  Сите мои врски биле краткотрајни во кои не се родила длабока љубов него онаа минлива заљубеност. Kога тоа ќе исчезне, завршува и врската. Mоментално сум на почеток со еден дечко за кој ја имам таа истата магија, привлечност, страст и заљубеност. E сега или ќе се зацврсти врската и љубовта ќе стане посилна или ќе заврши. Aма како што е во моментов е многу убаво, се надевам вака ќе продолжи, мада не планирам ништо оставам се така спонтано да се случи. Не можам да си наредам или да се присилувам некој да засакам, ако биде ќе биде ако не здравје.
   
 10. Saricko

  Saricko Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.134
  Kолку и да не сакам да признаам..Не сум задоволна..ми недостига блискоста која ја имавме на почетокот веќе ништо не е како порано :(
   
 11. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  2.789
  Пол:
  Женски
  задоволна сум....има некои пречки периодов ама ќе помине :D
   
 12. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.447
  Допаѓања:
  6.011
  Пол:
  Женски
  Задоволна сум. Сега за сега се е ок. :D
   
 13. Catherinee

  Catherinee Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  некогаш се караме за глупости но не можеме да останеме скарани повеќе од пет минути, но во принцип сум презадоволна од својата врска, имам дечко кој ме сака, почитува, се грижи за мене...
   
 14. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  2.159
  Пол:
  Женски
  Задоволна, задоволна :lol: Некогаш си имаме некои несогласувања ама ќе се среди, мора да постојат и тие моменти за да ја зацврстат врската, а оценка 9 8)
   
 15. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Ne bi dala nekoja konkretna ocenka bidejki vo globala sum zadovolna no kako i obicno sekade ima nesto sto fali i ne e se idealno. Jas od sekogas posakuvav da imam dolga vrska i toa mi se ostvari no nekako kako minuva vremeto kako se da premina vo navika i kako da ja nema onaa iskra na pocetokot sto ja imase. Toa mi fali mnogu neznam kako da se potrudam da se vrati toa :(
   
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.617
  Допаѓања:
  5.325
  Од 1-10 би рекла 6

  Се е добро , ретко се караме..но кога се караме не правиме муабет 2 недели ни звонење,пишување ништо-не се познаваме и се јас прва почнувам -што е со нас,што ќе биде е тогаш го мраззам најмногу !!!
  Но кога тој е со цимерите (2 недели не се гледаме-оправдано ) тој се однесува чудно...кога е дома и е повеќе со другарите пак е чуден..инаку во последно време слабо комуникација-немаме тема за муабет луѓе :tmi:
  А за с*кс јас да доминирам сака- се ли јас :geek: ..аман веќе хаха ама ајде затоа е таа 6 и она погоре напишаното :)
   
 17. SunshineYo

  SunshineYo Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2014
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  312
  Пол:
  Женски
  10 ! Се сакаме, се согласуваме, нема големи караници само за без врска на зафрканции, секогаш имаме теми за разговор, го сметам за другарче... Дури и понекогаш се плашам можеби побрзо ќе заврши ако е волку добро :?:
   
  На Coco-Chanel и OneHeart им се допаѓа ова.
 18. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.289
  Допаѓања:
  2.375
  Пол:
  Женски
  9 според мене. Долга, сериозни амбиции па ќе видиме. Караници ретко и сведени на минимум меѓутоа таа една пречка ја закочи 10ката што ја имавме. Сепак се враќаме полека на старото, се во свое време. :)
   
 19. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  1.263
  Пол:
  Женски
  10 ! Сега за сега ми е супер а за понатаму ќе видиме.. сепак уште е почеток. :)
   
 20. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.184
  Нормално е во врската да има караници.!?..
  Тогаш ние изгледа не сме нормални нешто :D Досега пу пу колку што сме заедно ни една караница, па ни за ситница бе, е тоа се прашувам дали е нормално.