Колку сте задоволни од вашата врска?

Дискусија во 'Врски' започната од shaa, 30 мај 2011.

 1. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.043
  Допаѓања:
  11.777
  Сега за сега сме најрадосен пар на свет, па за понатака ќе видиме :P
   
 2. LittleGirl23

  LittleGirl23 Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2014
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Јас сум многу задоволна и среќна прокрај него би сакала сега кога ке кренам на училиште да искачаме почесто заедно во јавност во кафич или сл бидејки тогаш ке бидам појке слободна од дома нема да ми водат толкуу сметка за тоа кај идам и што праам , па на училиште сум нели ахахаа ...А за него незнам баш во последно време лутка сум мислам дека го нервирам многу со моето поонашање а не дека само мислам туку и така е ...Ахх...Само како ме трпи не ми е јасно ...Како и да е веке нема потреба од трпење веке нема лутење и кавги ...Сеа малце ке се смирам ...
   
 3. Marijasp

  Marijasp Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  14
  Сега за сега е супер и многу сум задоволна но за понатаму ке видиме.
   
 4. Vip83

  Vip83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  233
  Во моментов сум презадоволна од врската! Се надевам дека така и ќе остане.
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.237
  Допаѓања:
  44.752
  Пол:
  Женски
  Многу! Не очекував дека ќе налетам на некој ваков, кој ќе ми го разубавува и олеснува животот, не очекував дека ќе бидам толку задоволна од една врска. Се е толку прекрасно. Се надевам дека нема да заврши.
   
  На lovely91 и Tatjana95 им се допаѓа ова.
 6. Tatjana95

  Tatjana95 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2014
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.088
  Пол:
  Женски
  Моментално, не знам дали да плачам или да се правам дека ништо не знам.... Од првото фајде нема, од второто бетер, и ај сега... (facepalm)
   
 7. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  7.401
  Пол:
  Женски
  Прееееееееееезадоволна, чиста 10-ка :D
   
  На Згодно Момче му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  9.071
  Пол:
  Женски
  Неможам со зборови да опишам како се чуствувам покрај него. Тој е мој другар, брат, дечко едноставно моја сродна душа. Се надевам дека ова што го имаме ќе трае за цел живот. ❤
   
  На Lara&Lana, lovely91 и Miss-Angie92 им се допаѓа ова.
 9. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.970
  Многу задоволен од врската... со самиот себе. :lol:
   
  На SnowWhite8, Dream-Girl, лавица19 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  490
  Допаѓања:
  202
  Пол:
  Женски
  Јас тоа што се викало љубов не знаев ни самата да си го објаснам.Всушност не знаев дека тоа што сум го чувствувала било токму таа емоција љубов..Што значи дека сите сме ваљда збунети кога прв пат ќе се вљубиме, да не должам 10 месеци и сметам дека е океј сега за сега што значи задоволна сум.
   
 11. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.816
  Допаѓања:
  31.582
  Пол:
  Женски
  Презадоболна сум бидејќи се си е во ред. Се сакаме, се разбираме и сложуваме.
   
  На Lara&Lana му/ѝ се допаѓа ова.
 12. TheGirl23

  TheGirl23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2017
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  2.897
  Пол:
  Женски
  Срцето ќе ми препука од љубов.:l:
  Подобро не може да биде.
  Долга, среќна, исполнета љубовна врска.
  Тој е мојот сакан, истовремено најдобар другар и најголема поддршка.
  Мојата друга половина, човекот на мојот живот.
   
  На Lara&Lana и L-a-r-a22 им се допаѓа ова.
 13. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.281
  Допаѓања:
  7.633
  Пол:
  Женски
  Пресреќна сум што го имам он ми е подржка за се ,тука е покрај мене и во најтешките моменти се разбира и јас покрај него,се надевам дека засекогаш ќе бидеме заедно ,едноставно неможам да се замислам без него :inlove::inlove::inlove: Он ми е и дечко и најдобар другар со еден збор незаменлив.
   
  На star83, Lara&Lana и L-a-r-a22 им се допаѓа ова.
 14. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  10.737
  Пол:
  Женски
  Задоволна сум.
  Имало караници, несогласувања... Но каде ги нема? За се има решение ако има љубов.
  Заедно сме од 2008. Поминавме низ се заедно. Се подржуваме. Се помагаме.
  И најважно од се, се почитуваме и сакаме.
   
 15. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.778
  Допаѓања:
  30.371
  Пол:
  Женски
  Премногу задоволна сум, тој е баш онаков каков што отсекогаш посакував. :inlove: Имаме многу слични мислења и погледи за светот, иако малку слични интереси. Досега ич сме немале караници, за се наоѓаме компромис а и искрено не можам да замислам да се карам со него, понекогаш се прашувам дали е се во ред.:rofl: Прв ми е, и најверојатно последен, премногу си се сакаме. :l:
   
  На star83, Lara&Lana и L-a-r-a22 им се допаѓа ова.
 16. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  Онака,не сум баш.може и подобро ама тоа е
   
 17. elvittta

  elvittta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  195
  Пол:
  Женски
  Задоволна сум но може и подобро.
  Имало караници и ќе има, ама тој ми е личност што за се ме разбира, личност без која неможам и ме знае најдобро.
  Од стално го посакував, сега веќе е мој и сум среќна :)
   
  На star83, cresa-jagoda и marija1907 им се допаѓа ова.
 18. Lara&Lana

  Lara&Lana Активен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2018
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  10 :inlove::inlove::inlove:. Другар,брат, се во една личност! После 5 години врска, се чуствувам послободна со него неголи со семејството. Нема дел што незнае за мене, и најситното нешто што ми се случува во дено одма му го кажувам. Нормално како и секој човек, ке се подналутиме на 5 минути, но то е повеќе заради мојата разгаленост :$. Што би рекла мајка ми јас не можам да те трпам некогаш, браво како те трпи. Љубовта на мојот живот, не би издржала без него ни 1 минута.
   
  На star83, cresa-jagoda, Amellie13 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Medicine25

  Medicine25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.530
  Пол:
  Женски
  Не сум задоволна.Не знам дали сум среќна или не,тежок карактер е и многу арогантно ми пишува.За глупости се лути и јас толку мило му се обраќам а добивам само ладен поглед.Од друга страна секоја прегратка и секој бакнеж ми докажува колку ме сака..ама не е тоа тоа.Почнувам да мислам дека ова ми е голема грешка.Премногу ме повредува,поради него и јас станав ладна личност.
   
 20. Ivan4e04

  Ivan4e04 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  5.378
  Пол:
  Женски