Колку сте задоволни од вашата врска?

Дискусија во 'Врски' започната од shaa, 30 мај 2011.

 1. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.628
  Пол:
  Женски
  Не сум задоволна воопшто!:shake:
   
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  15.887
  Допаѓања:
  229.758
  Пол:
  Женски
  Зошто тогаш не ја прекинеш?
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  5.695
  Пол:
  Женски
  Многу,го обожавам,а и тој мене.Многу се сакаме и почитуваме.Имав неколку неуспешни и болни врски..Но тој кога се појави се избриша.Пак би поминала низ истото ако знам дека тој на крај ќе биде тука:inlove:
   
  На Summer16 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 4. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.628
  Пол:
  Женски
  Неможам ни со него, а неможам ни без него
   
 5. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.734
  Допаѓања:
  39.951
  Без секој се може.
   
  На Herrera, Alisa22 и Kate Rina 93 им се допаѓа ова.
 6. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  1.628
  Пол:
  Женски
  Знам повеќе ми е опсесија |(
   
 7. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  870
  Допаѓања:
  3.457
  Пол:
  Женски
  Задоволна сум.
   
 8. Adorabela

  Adorabela Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  493
  Пол:
  Женски
  Средина :hai:ниту задоволна
  , ниту не задоволна:?:
   
 9. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  2.941
  Допаѓања:
  7.958
  Пол:
  Женски
  Ако се двоумите дали сте задоволни, мене ми текнува само на една опција и ни тронка двоумење повеќе.
  Само... знам дека е тешко.
  Инаку сум презадоволна, што знам... убави се долгиве врски, не можам да замислам да почнувам нешто со некој нов од почеток, мака ми е на помислата, а и не мислам дека има друг што би ја сфатил мојата комплексна личност поубаво.
   
  На Cinnamon Bun и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  7.211
  Допаѓања:
  73.418
  Пол:
  Женски
  Па сега секогаш може подобро, не сум човек што е задоволен со малку, а и никад не може се совршено да е. Би сменила некои работи, али у глобала задоволна сум. Може кога би ја решила далечината би била целосно задоволна.
   
  На piksooki и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 11. LiveWild

  LiveWild Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Презадоволна!
  Сите околу мене сфатија дека сум многу понасмеана и повесела од кога сум со него
  Мислев дека никогаш нема да се случи тоа поради машка личност ама еве..
   
  На cresa-jagoda, joy1 и Packka им се допаѓа ова.
 12. piksooki

  piksooki Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  2.320
  Пол:
  Женски
  Не сум баш.