1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте задоволни од вашите градоначалници?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Tanjamm, 28 август 2014.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.835
  Допаѓања:
  7.199
  Мислам дека нема ваква тема. Колку сте задоволни од вашите градоначалници? Јас од мојот не сум, потфрли, а вие ?
   
 2. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.984
  Пол:
  Женски
  Јас од нашиот градоначалник воопшто не сум задоволна. Може во неговиот прв мандат беше еден од најдобрите, но ете сега е обична нула.
  Само за џамии градење е одличен и за вработување албанци и се разбира полнење на сопствениот џеб. Македонците, ма кој ги шиша...
   
 3. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.388
  Допаѓања:
  12.488
  колку сте задоволни од вашите градоначалници

  Немам некое посебно изградено мислење за него. Во првиот мандат ни го разубави и среди градот по малку, вториот мандат нешто ситно направи,улички, ама повеќе оние на кои живеат Албанци за да го гласаат и за трет мандат. Е сега откако е изгласан и по трет патне прави ништо, со образложение дека нема пари. И не ми се допаѓа, одамна требаше да го сменат. Доста се наполни со пари, сега е ред на некој друг,ем ќе краде,ем најверојатно ќе направи нешто.
  Тој е СДСМ, централната власт ВМРО и за нашиот град владата не дава пари,зошто да даде на Куманово, ќе дадат на некој друг град кој е за ВМРО, нормално.
  Очекувам наредните избори градоначалникот и премиерот, претседателот да се иста партија, бидејќи вака нема ништо за нас. Куманово е голем град каде можат да се отворат доста фабрики, ама некако не заобиколува власта, а се знае и зошто.
   
 4. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.835
  Допаѓања:
  7.199
  Е и јас не сум задоволна од Дамјановски иако гласав за него. Очекувам следниот градоначалник да биде од ВМРО. Многу неодговорна е локалната власт во Куманово. Цел ден само кафе да се пиело во општина, услужност нула.
   
  На deckoto му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.835
  Допаѓања:
  7.199
  Накај Охрид минатиот пат автобусот помина и низ Гостивар. Ми се допаѓа, убаво гратче е. Кружните текови се многу симпатични. Ја видов црквата кај Железничка станица. Само штета што има малку Македонци.
   
  На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  големо ДА
   
 7. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Јас сум задоволна. Градов живнува, се разубавуваат улиците, зеленило, цвеќе на секој чекор. Колку само му требаше на градов патека за пешачење.
  Отиња беше само дупка, грда слика за центарот, сега барем и тој простор се искористува. Уште и трговскиот да го оправат некако, ептен е крш.
  Е сега има уште улици за поправање, ама не бива се одеднаш.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 8. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Не сум баш сигурна дека имаме и градоначалник |(
  Пред изборите трчаше и ветуваше после избори го снема никаде или цркнал или се скрил некаде како ној со главата во песок.
   
 9. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.945
  Допаѓања:
  16.065
  Пол:
  Женски
  Не сум воопшто задоволна.Го бива изгледа само за глумење, ништо повеќе.
  Толку убав и голем град како Битола, тоне се повеќе и повеќе.Ништо ново не се гради, а има толку многу.
  Единствена окупација му се кружните текови, па ги руши и ги преградува по милион пати. :@
   
  На stilas7, s1a1n1d1r1a1 и pravnicka2 им се допаѓа ова.
 10. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Не сум задоволна. Претходниот беше сто пати подобар. Овој како земја да го голтнала, изгледа воопшто немаме градоначалник. :|
   
 11. blosson

  blosson Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Ич за никаде е нашиот, за никаде :\
   
 12. nananananana

  nananananana Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  5
 13. butterfly4

  butterfly4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2014
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  526
  Има некој задоволен ? :?: :emo:
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Thunder

  Thunder Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
  Ептен што да расправам. Нашава градоначалничка освен да дава по 100 евра еднократно за бебиња и да се слика кога отвара 5м2 игралиште со 2 коша или паркче од 10х10м не прави ништо. Навидум се е само маркетинг и пуса желба за медимско експонирање на сајт. Општинава порано си беше ок, само од пред 10 години ја унакажаа сељаци во 2 мандата. Тогаш почна урбаната мафија, градење на неплански згради (терасата им е над тротоар, ве-цињата им гледаат во соседните тоалети и можат да си праат муабет додека се бањаат. Се фалат само со ситнурии, еден културен дом кој ќе биде готов за 2 години, а улиците после појак дожд стануваат океани. Катастрофа, едвај чекам избори за 2.5 години.
   
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
  Од Градоначалникот на општина ич - Чаир. Ниеден парк и зеленило не е обновено уште одозгора ќе се граделе нови згради.
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  4.671
  Пол:
  Женски
  Нашиот е медиумска ѕвезда, обожува да биде пред камера. :rofl: Но, реално гледано на работите, го уреди градот, чисто е, има убави паркови со клупи и фонтанчиња, места за децата да си играат, го средува оној простор кој претходно беше запуштен, ни' направи неколку поголеми објекти, кои недостасуваа во градот од оваа или онаа причина. Уште да се реши проблемот со паркирање по тротоари, ќе биде супер. :)
   
  На cempres72, coolzhena, alana95 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.836
  Пол:
  Женски
  Ужас... ужас.
  Градов никогаш не бил понечист и позагаден, ситуацијава е толку алармантна, на врвот на листа сме според загаденост во Европа, ако не и на светско ниво, а надлежните не преземаат ништо и спијат како ништо да не се случува. Дивата депонија си чади и не гуши, нема после 5 часот попладне жива душа по улица, сите се скриени дома, надвор само ако си ненормален или ако ти е нешто итно се излегува.

  Парк нема ниту еден, а се дозволува градба на згради на секое ќоше...
  Ужасна слика, градов е толку депресивен, подепресивен не бил наназад годиништа, откако знам за себе.

  Да не навлегувам на други полиња, кога најбитното нешто - чиста средина и ВОЗДУХ за дишење се отидени у ку*ац што останува за друго...

  Катастрофа.
   
 18. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.054
  Допаѓања:
  1.354
  Мојот градоначалник го имам видено два пати во еве веќе петта година. Првиот пат беше пред да биде избран, а вторниот пред да биде РЕизбран. И искрено се надевам дека нема да има трет пат кога ќе сака да биде РЕ-РЕ избран, и уште од сега се молам мештаните да им дојде памет и трет пат иста грешка да не прават.
  А грешките најмногу се прават, зошто се бира партија а не човек кој треба успешно да ја развива и води населбата.
   
 19. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.907
  Допаѓања:
  7.707
  Пол:
  Женски
  Не, не никако се остварувале некои работи, се граделе ова она, а во случај ништо.
  Живи глупости.
  Не сум задоволна. :( за жал
   
 20. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.296
  Пол:
  Женски
  Ич ама ич не сум задоволна од нашава!