1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте задоволни од вашите градоначалници?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Tanjamm, 28 август 2014.

  1. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.079
    Допаѓања:
    11.222
    Мислам дека нема ваква тема. Колку сте задоволни од вашите градоначалници? Јас од мојот не сум, потфрли, а вие ?
     
  2. makedonkamak

    makedonkamak Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    3.616
    Допаѓања:
    26.999
    Пол:
    Женски
    Јас од нашиот градоначалник воопшто не сум задоволна. Може во неговиот прв мандат беше еден од најдобрите, но ете сега е обична нула.
    Само за џамии градење е одличен и за вработување албанци и се разбира полнење на сопствениот џеб. Македонците, ма кој ги шиша...
     
  3. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.953
    Допаѓања:
    20.834
    колку сте задоволни од вашите градоначалници

    Немам некое посебно изградено мислење за него. Во првиот мандат ни го разубави и среди градот по малку, вториот мандат нешто ситно направи,улички, ама повеќе оние на кои живеат Албанци за да го гласаат и за трет мандат. Е сега откако е изгласан и по трет патне прави ништо, со образложение дека нема пари. И не ми се допаѓа, одамна требаше да го сменат. Доста се наполни со пари, сега е ред на некој друг,ем ќе краде,ем најверојатно ќе направи нешто.
    Тој е СДСМ, централната власт ВМРО и за нашиот град владата не дава пари,зошто да даде на Куманово, ќе дадат на некој друг град кој е за ВМРО, нормално.
    Очекувам наредните избори градоначалникот и премиерот, претседателот да се иста партија, бидејќи вака нема ништо за нас. Куманово е голем град каде можат да се отворат доста фабрики, ама некако не заобиколува власта, а се знае и зошто.
     
  4. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.079
    Допаѓања:
    11.222
    Е и јас не сум задоволна од Дамјановски иако гласав за него. Очекувам следниот градоначалник да биде од ВМРО. Многу неодговорна е локалната власт во Куманово. Цел ден само кафе да се пиело во општина, услужност нула.
     
    На deckoto му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.079
    Допаѓања:
    11.222
    Накај Охрид минатиот пат автобусот помина и низ Гостивар. Ми се допаѓа, убаво гратче е. Кружните текови се многу симпатични. Ја видов црквата кај Железничка станица. Само штета што има малку Македонци.
     
    На makedonkamak му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Arthur

    Arthur Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2014
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    2.518
    Пол:
    Женски
    големо ДА
     
  7. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Јас сум задоволна. Градов живнува, се разубавуваат улиците, зеленило, цвеќе на секој чекор. Колку само му требаше на градов патека за пешачење.
    Отиња беше само дупка, грда слика за центарот, сега барем и тој простор се искористува. Уште и трговскиот да го оправат некако, ептен е крш.
    Е сега има уште улици за поправање, ама не бива се одеднаш.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  8. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Не сум баш сигурна дека имаме и градоначалник |(
    Пред изборите трчаше и ветуваше после избори го снема никаде или цркнал или се скрил некаде како ној со главата во песок.
     
  9. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.656
    Допаѓања:
    20.947
    Пол:
    Женски
    Не сум воопшто задоволна.Го бива изгледа само за глумење, ништо повеќе.
    Толку убав и голем град како Битола, тоне се повеќе и повеќе.Ништо ново не се гради, а има толку многу.
    Единствена окупација му се кружните текови, па ги руши и ги преградува по милион пати. :@
     
    На stilas7, s1a1n1d1r1a1 и pravnicka2 им се допаѓа ова.
  10. Emilia.Attias

    Emilia.Attias Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    909
    Допаѓања:
    575
    Пол:
    Женски
    Не сум задоволна. Претходниот беше сто пати подобар. Овој како земја да го голтнала, изгледа воопшто немаме градоначалник. :|
     
  11. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Ич за никаде е нашиот, за никаде :\
     
  12. nananananana

    nananananana Активен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    5
  13. butterfly4

    butterfly4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    528
    Има некој задоволен ? :?: :emo:
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Thunder

    Thunder Активен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Ептен што да расправам. Нашава градоначалничка освен да дава по 100 евра еднократно за бебиња и да се слика кога отвара 5м2 игралиште со 2 коша или паркче од 10х10м не прави ништо. Навидум се е само маркетинг и пуса желба за медимско експонирање на сајт. Општинава порано си беше ок, само од пред 10 години ја унакажаа сељаци во 2 мандата. Тогаш почна урбаната мафија, градење на неплански згради (терасата им е над тротоар, ве-цињата им гледаат во соседните тоалети и можат да си праат муабет додека се бањаат. Се фалат само со ситнурии, еден културен дом кој ќе биде готов за 2 години, а улиците после појак дожд стануваат океани. Катастрофа, едвај чекам избори за 2.5 години.
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Од Градоначалникот на општина ич - Чаир. Ниеден парк и зеленило не е обновено уште одозгора ќе се граделе нови згради.
     
    На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Нашиот е медиумска ѕвезда, обожува да биде пред камера. :rofl: Но, реално гледано на работите, го уреди градот, чисто е, има убави паркови со клупи и фонтанчиња, места за децата да си играат, го средува оној простор кој претходно беше запуштен, ни' направи неколку поголеми објекти, кои недостасуваа во градот од оваа или онаа причина. Уште да се реши проблемот со паркирање по тротоари, ќе биде супер. :)
     
    На cempres72, coolzhena, alana95 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.118
    Пол:
    Женски
    Ужас... ужас.
    Градов никогаш не бил понечист и позагаден, ситуацијава е толку алармантна, на врвот на листа сме според загаденост во Европа, ако не и на светско ниво, а надлежните не преземаат ништо и спијат како ништо да не се случува. Дивата депонија си чади и не гуши, нема после 5 часот попладне жива душа по улица, сите се скриени дома, надвор само ако си ненормален или ако ти е нешто итно се излегува.

    Парк нема ниту еден, а се дозволува градба на згради на секое ќоше...
    Ужасна слика, градов е толку депресивен, подепресивен не бил наназад годиништа, откако знам за себе.

    Да не навлегувам на други полиња, кога најбитното нешто - чиста средина и ВОЗДУХ за дишење се отидени у ку*ац што останува за друго...

    Катастрофа.
     
  18. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    Мојот градоначалник го имам видено два пати во еве веќе петта година. Првиот пат беше пред да биде избран, а вторниот пред да биде РЕизбран. И искрено се надевам дека нема да има трет пат кога ќе сака да биде РЕ-РЕ избран, и уште од сега се молам мештаните да им дојде памет и трет пат иста грешка да не прават.
    А грешките најмногу се прават, зошто се бира партија а не човек кој треба успешно да ја развива и води населбата.
     
  19. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Не, не никако се остварувале некои работи, се граделе ова она, а во случај ништо.
    Живи глупости.
    Не сум задоволна. :( за жал
     
  20. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Ич ама ич не сум задоволна од нашава!