1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте задоволни од вашите градоначалници?

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Tanjamm, 28 август 2014.

  1. deckoto

    deckoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    138
    Живело Куманово, ама свака част за овј муабет багра из балкана ти е тој !!
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Воопшто не сум задоволна , само кружни текови се градат , разбирам ок е тоа донекаде , ама па 2 мандата или 3 да градиш и сите пари да одат за тоа не бива , е добро и за во џебот мора нели 8) друго ништо нема со прст чепнато , ни работа за младите да обезбеди , секако има за тие што му го лижат задникот и се покрај него 24 часа во штабовите, :o крајно сум револтирана !!
     
  3. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Да се надоврзам.

    Изреволтирана сум максимално одамна, ама ова сега ги преминува сите граници. Жално е што град на кој природата му дала многу за да има чист воздух, падне на ова ниво.

    Сегашните надлежни, а и претходните (во изминативе 10тина години), никогаш не си ја вршеле својата функција, НИКОГАШ!!!!! Пред избори градоначалничката беше презафатена со убедување, буквално го собираше народот по групи и го тераше да гласа за неа, ветувајќи се и сешто. Нормално, разумните постапија правилно, ама очигледно поголем дел од нив подпаднаа под тие ветувања. Така се живо функционира тука, заради тоа сме на дното, сите, цела држава.

    Како што кажа Менди, нема парк, НИТУ ЕДЕН ПАРК! Ѓубре, отпадоци насекаде. Корпи за отпадоци никаде. Автомобили паркирани сегде, буквално каде што ќе му текне на човек си ја остава колата. Негде пред некој ден прочитав: Како се вика тротоар на скопски? - Паркинг. И на тетовски исто. Ехеее колку пати имам видено автомобил паркиран на пешачки.. Полиција има на секаде луѓе, седат, допираат коли и ги казнуваат што регистрацијата им е измината или немаат зимска опрема. Ок е тоа, АМА ДАЈ ПРВО ТРГНИ ГИ КОЛИТЕ ОД ПАТ! ИЗНАПИШИ КАЗНИ НА СИТЕ ПА ДА ВИДИШ ДАЛИ ЌЕ ПАРКИРААТ ПАК!
    Двонасочни улици кај нас има многу, ама на едната секогаш има кола до кола паркирано, што автоматски ја претвора во еднонасочна, ваљда.

    Улични светилки? Што е тоа? Тоа што треба да се плати на крај месец нешто? Тоа? А да, нема кај нас тоа... знам го плаќаме, ама нема.

    Кучиња на сите страни. Напаѓаат. Жал ми е за нив, најискрено.. секоја вечер ги слушам како цвичкаат. Околината ги направила такви, агресивни. Од околниве градови ги носат кај нас, дел од нив ќе ги отрујат, испотепаат до смрт, буквално се изживуваат врз нив. Нема кој да ги згрижи..
    Пред некој ден и свиња си шеташе. Сериозно.

    Живееме под Шар Планина, а горниот дел од градот нема капка вода. Немаат едноставно. 10 години истиот проблем. Само од 5 до 6 сабајле има вода, кој успее да се истушира, измие садови, испере алишта, направи ручек, алал нека му е, другите здравје.. ако дојде некогаш.

    Никогаш не ја започнувам темава, нервозна сум после тоа и многу негативно делувам на околината. Ама ајде си се искажав.. како нешто да ќе го смени тоа.
    Уништен е градот одамна. Нормално дека надлежните се криви за тоа, кој друг. Не е секој за таква функција, ама и народот е самиот крив.
     
    На stilas7, Tanjamm и MandyLane им се допаѓа ова.
  4. ladyySi

    ladyySi Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    869
    Од нашиов тако зван градоначалник никој ама баш никој не е задоволен! Патоказните табли на албански прво се пишувани па одоздола на македонски АЛООО ! има среќа до сега што не му ги имаат продадено за старо железо!
    Албанското знаме пред општина е повисоко и поголемо од МАКЕДОНСКОТО државно знаме.
    Ниту парк некој е среден, базен имаме преголем и додека беше Македонец градоначалникот постојано работаше, балкански надпревари се одржуваја, а сега? Сега е цел обрастен со трева, изпокршени се сите стакла, и што е најлошо жариште е за наркомани а се наоѓа во склоп на основно училиште! Да ти е страв дете да пуштиш или недај боже да живееш тука (како мене)
    Во родното мое село многу стара црква ја рушија до некаде за да ја обноват, а сега овој даде забрана за изградба и не го потпишува одобрението за израдба на верски објект, а во истото село со 2.000 жители има 5 џамии израдени и никому ништо - дозволено им е нив све! :@:@:@

    има среќа што ние македонците учни сме си да трпиме се' и што не е запален со си куќа!
    Од рамковниот договор си патиме и од тие што го потпишаја и не осакатија за цел живот, и нас и идните генерации.:fubar::fubar:
     
  5. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.067
    Допаѓања:
    11.215
    За Кичево збориш? Ако е за Кичево на следните избори може ќе го вратите градот во раце на македонска партија. Колку што знам кај вас имаат слаб наталитет шиптарите.
     
  6. aahhsddcjd

    aahhsddcjd Активен член

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Наш Марјан ( прилеп) душа човек се што вети едно по едно исполнува во прилеп е чест да се живее
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.858
    Допаѓања:
    133.182
    Пол:
    Женски
    Човекот ветуваше, ветуваше ама ретко што исполни. Најголемиот проблем со загдувањето не се реши, си останавме и понатаму на прво место град со најголем процент на заболени од рак. За улиците да не зборам, поарно ти е пешки да одиш кај да е него да возиш, само штета може да си напраиш ништо друго. Базентот (не дека е нешто ептен битно) ама со години толкав простор од кој можат така добро да се добиваат приходи и некоој бар за време на летната сезона да заработи нешто плус, стои неискористен, а пред избори се ветуваше да се пренамени во аква парт и шо ти ја знам.

    Screenshot_8.png
    sc7.jpg sc8.jpg sc9.jpg
     
    На MilaP и Winter Lady им се допаѓа ова.
  8. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    3.101
    Пол:
    Женски
    Gradonacalnikot na opstina Bitola.... V. Taleski pogolem kradec ne sme imale vo nasiot grad nikogas... site kradele ama ova e nesto.... se nadevam deka ova ke mu bide posleden mandat na glumecot!!!
     
    На stilas7 и Miss.N им се допаѓа ова.
  9. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.208
    Допаѓања:
    93.610
    Па фино е бе, што да се жалиме... Еве куќата е скоро готова (зимава почна градбата, па еве веќе се привршува) , ново количе, се шеткаме со фамилијата, селфи си праиме по улица со невестето и деците, запосливме потесна и поширока фамилија, другарките на невестето недипломирани право цап на работа и така, сите тендери на братчето у фирмата... Аааа, и некни интензивно грицкавме сончоглед во чаршија и ги фрлавме лушпите по земја онака успат како се движиме. Копук неписмен!
     
    Последна измена: 17 април 2015
  10. ar.ik

    ar.ik Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2015
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Веројатно не збори за Кичево бидејќи базенот во Кичево не функционира веќе долги години нити некогаш се одржувале натпревари на тој базент и долги години им служи на наркоманите што значи не е проблем од сегашниот градоначалник.. Парк никогаш немало кај нас незнам за кој парк се зборува или па можеби имало до лани па ја да не сум го видела :/
     
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Има некоја промена од која сум задоволна, но од поголемиот дел не сум.
     
  12. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Јас од Жерновски сум задоволен , се труди човекот да направи нешто , со лимитирани ресурси и голем притисок да не успее од страна на вмровските сили , барем тие работи што очекував ги направи , за понатаму ќе видиме ....
     
  13. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Многу сум задоволна, посебно затоа што ни го исекоа целото зеленило и во населба имам шест нови згради и никакво место за паркинг, па и колите со пајак ни ги собираат од пред зграда. Супер.
     
    На mirandaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ninja35

    ninja35 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    2.682
    Допаѓања:
    88.170
    12003950_1216588405037472_6107134875659960071_n.jpg 12019977_10207608118706875_2904854944646261569_n.jpg поздрав до чичко Коце...
    ул Ј. Мијалков под мвр..пред малку
    12003950_1216588405037472_6107134875659960071_n.jpg
    пс...автокоманда
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Нашиот градоначалник за ништо не го бива, веќе втор мандат му е а ништо нема направено за градот, една фонтана ја реновира и толку.
    Ги вработи неговите блиски, на син му девојката цело семејство па и нејзини братучеди сите до еден работат и тоа не било што, сите наеднаш станаа секретари, директорки, учителки.
    Јас со месеци се обидував да разговарм со него, тој го знае мојот случај и мислев дека ќе ми помогне со вработување, ама наместо тоа ми даде совети како да сум барала работа и како да сум се однесувала на интервју. Не му ни реков пријатно, си заминав така бесна од таму.
    Друго во градот имаме еден парк и тој е карастрофа со една клупа, една скршена фонтана и ни една корпа за одпадоци.
    Исто така нема ни социјални згради, колку само луѓе има на кои им следува таков стан а спијат по подруми или рушевини на картони.
    Катастрофа е, не сум задоволна.
     
  16. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.067
    Допаѓања:
    11.215
    Ме насмеа. За кој градоначалник се работи?
     
    На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. kLem23

    kLem23 Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    277
    Пол:
    Женски
  18. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.536
    Пол:
    Женски
    Задоволна сум од мојот градоначалник. Населбата во која што живеам, а и целата општина личат на нешто. Претходниот градоначалник ништо не направи. Добар е Сокол.
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас ич не сум задоволен од мојот градоначалник. Наместо некој млад, тие ставиле фосил 500 годишен. Пред некоја година си купи ауди ново од 40.000 евра. Во Кучково си ги среди улиците, осветлувањето. Си направи паркови во Волково и Кучково. Ние доле у Ѓорче марсовци сме, немора да ни прави.