1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте задоволни со изборот на вашиот животен партнер?

Дискусија во 'Брак' започната од thebestgirl, 18 септември 2013.

 1. thebestgirl

  thebestgirl Активен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2013
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  7
  Ајде дами и господо , еве тема каде што може слободно да дискутираме за нашите проблеми и задоволства во изборот на животниот партнер!
   
 2. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  E pa pocni de....
   
  На zalosna и irena.1 им се допаѓа ова.
 3. trudnicka

  trudnicka Нов член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  70
  Па ако се стават на страна проблемите сосема задоволна но ако се земат проблемите од домашните или мамините мази се би дала да сум пофторно девојка а не жена
   
  На srcuska4 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.346
  Што, има ли опција ново за старо со доплата? :^)
   
  На toogood, Hipster, butterfly4 и 11 други им се допаѓа ова.
 5. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Колку сте задоволни со изборот на вашиот животен партнер?-10 ;)
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.155
  Допаѓања:
  33.160
  Пол:
  Женски
  Задоволна сум, ама не 100%.
   
 7. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.742
  Допаѓања:
  78.090
  Пол:
  Женски
  задоволна 100% и нешто плус ;)
   
  На Lovely93 и bebeto93 им се допаѓа ова.
 8. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  На почетокот дур маминиот син не се одвои од папочната врвца бев 50-50
  Со тек на време созреа и сега е над 100%
  Не се мешав, не му се жалев,сама средував што
  требаше.. кога порасна свати некој работи и реално суди кој е во право кој не
  Тоа е за животот во заедница,а кон мене лично одсекогаш бил коректен одличен маж како за муабет,совет така и во кревет ;)
   
 9. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.836
  Допаѓања:
  132.385
  Што да кажам... сама си го одбрав, ако не ми чини значи не знам да бирам :D А кај ќе признаам дека не знам да бирам :D

  Шала на страна, не е за фрлање. Таман ми е. Секогаш може подобро, и кај секој има простор за подобрување. Дури и кај мене :D
   
  На Troi, rici.aaaaa, Sweetheart87 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  30.979
  Пол:
  Женски
  Ако некој ни го наметнал, тогаш него ќе го обвинуваме,ама дека сами си бираме(99% од нас) нема виновник :D :D .
  Шегата на страна, задоволна сум со овој избор и барем до сега не се каам што сум го направила овој избор. Никој не е совршен, не сум ни јас, но, се разбира ако има разбирање и љубов сите се задоволни.
   
 11. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  476
  Маж ми :inlove: :inlove:
  После 10+
  (искрено не знам кога престанавме со броење ама веќе некое време сме 10год заедно, а во реалност можеби влеговме и во 12 :) )
  како секој ден да се сакаме се повеќе и повеќе.
  Многу е важно да знаш со кога стапуваш во брак пред да скопкнеш во тавчето.Во брак се стапува свесно, мислам дека и преку уши ако си заљубена мора реално да гледаш на работите, а не да се надеваш дека ќе се промени.
  Ако има некој големи нешта што не ти се допаѓаат кај партнерот не се мажи со него па да мислиш ај ќе го променам откако ќе се земеме. Не одат така работите. Тој не е мало дете па сега ќе го превоспитуваш. Или ќе го прифатиш таков каков што е и ќе бидеш задоволна или ќе го оставиш за некоја друга на која ќе и одговара повеќе, а ти најди си некој по свој крој. Ако влезеш од старт со таа полисла ај ќе го сменам, може да дојде и до презир, негативни емоции па и развод.
  Се има променето откако стапивме во брак,(и претпоставувам и јас исто),не затоа што се оженил, туку затоа што тоа е нормален дел од животот.
  Дали мм помага дома? Не! Ама тоа не значи дека не чисти, готви, пушата машина,усисива, пружа алишта итн.
  Викам не помага дома затоа што тоа се обврски и на двајцата, и понекогаш ги прави тој, понекогаш јас.
  Помагање за мене е ако јас почнам нешто он ми прашува сакаш помош или сакаш ова јас да го направам, исто и јас него.
  Ние ќе имаме ќеркичка и се надевам дека нема да се задоволи за ништо помалце од некој како татко и.
  Па ние кога спиеме за раце се држиме :rock:
   
  На s1a1n1d1r1a1, Lovely93, artemidis и 2 други им се допаѓа ова.
 12. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.275
  Пол:
  Машки
  Псссст! :x
  Не кажувјте. Ние си мислиме дека НИЕ бираме.... као.... излага не е така .... а? :?:

  Иначе со сегашниот ми животен (партнерка де,) сум ...... задоволен.
  Со претходниот ........ не баш |(
  Со идниот,...... ќе видиме :lol:

  Ќе пишам пак ;)
   
 13. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.485
  Задоволна сум и мислам дека не згрешив.
   
 14. Eci0327

  Eci0327 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  17
  Мислам дека подбар избор од овој немозев да направам , прекрасен сопруг и уште попрекрасен татко,и 100 пати да се вратам назад пак ке си го изберам него :inlove: :inlove: :inlove:
   
 15. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.713
  Пол:
  Женски
  Да барав ваков човек како мм немаше да најдам. Прекрасен сопруг, а во иднина се надевам ќе биде и прекрасен татко. Ако повторно би бирала би го барала него под дрво и под камен. :inlove:
   
 16. Dentina

  Dentina Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.558
  Допаѓања:
  36.950
  Задоволна!И по 8 години брак,го сакам и почитувам со ист интензитет..и во интерни шали често му велам дека е "better then expected"
   
  На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
 17. minne92

  minne92 Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  8
  Voopsto ne sum zadovolna me vadi od kontakt sekoj den se poveke i poveke,,bremena sum a samo nervozi imam mislam deka ke mi se stemni nekoj den,, no i kaj mojte da odam sto ke pravam i tamu :worried: ,,,,on non stop nekade e raboti de , ja koristi rabotata i monstop e nekade a jas nikade so nego
   
 18. BellaS

  BellaS Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  973
  Допаѓања:
  925
  Пол:
  Женски
  Премногууууу :inlove: :$
   
 19. santaklos

  santaklos Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ic, imav mnogu poinakvo mislenje za toa kakov ke mi bide brakot ama ispadna sprotivno, no sto e tuka imam deca i nemam kade, mora
   
 20. branka-k

  branka-k Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  11
  Сега за сега 10/10.
  Немам никакви поплаки.
  Секогаш да е така.