1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте задоволни со изборот на вашиот животен партнер?

Дискусија во 'Брак' започната од thebestgirl, 18 септември 2013.

  1. kettygirl

    kettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    244
    И да сум сакала да сретнам таков човек нема да су можела,човек внимателен,пред се другар знае да ме ислуша да ми даде совет, мислење...ПРЕЗАДОВОЛНА СУМ :inlove:
     
    На vitamina и okcenzi им се допаѓа ова.
  2. Lexus

    Lexus Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Задоволна, иако никој не совршен има свои мани и доблести. Но, јас го сакам таков како што е :inlove:
     
  3. Agrona

    Agrona Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    1.713
    Пол:
    Женски
    Дааааааа задоволна сум. Кога би барала и би бирала повторно животен партнер би го одбрала пак мм. :inlove: А тој ако повторно бира мислам дека не би ме одбрал мене :lol: :rofl: Поради хормониве што моментално дивеат во мене. :^) :$ :lol: :rofl:
     
  4. fighter

    fighter Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    1.249
    Допаѓања:
    2.485
    Долги години сум во брак. Можеби не сме идеален брачен пар, со ups and downs, секој со своите маани и предности ;) , но сепак , задоволна сум од фактот што за многу важни одлуки во животот, функционираме како целина. Јас и тој секогаш се советуваме и колку да се противиме на некои работи, сепак советот од едниот кон другиот е оној потребниот баланс за реално да се согледаат работите. Затоа најмногу го сакам :inlove:
     
    На vitamina, ЛилеР24 и simply-red им се допаѓа ова.
  5. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Јас сум презадоволна одевме 6 години, цела година бевме верени и на истиот датум направивме свадба. Не ме навредил, правиме заедно куќа седиме моментално кај моите кои целосно ги почитува и чекаме бебенце во мај. Се заедно одлучуваме и не сме се скарале на големо освен ако јас не се налутам на нешто а тој ќе ми прости.
     
  6. Twinkles

    Twinkles Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2014
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    980
    презадоволна :) :inlove:
     
  7. Insatiable13

    Insatiable13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    367
    Уште го немам пронајдено мојот животен партнер, меѓутоа сум задоволна од човекот кој моментално го имам крај мене... грижлив, внимателен, полн со љубов и разбирање, додуша малку љубоморен... малку повеќе... мнооогу љубоморен, ама тоа е :*
     
  8. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Мажењето за него е најпаметната работа што сум ја направила во животов :) Уште 10 животи да имам, пак со него би ги поминала :inlove: . И не, не е дека сме „тазе“. За овие 2 години заеднички живот добив љубов и, пред се‘, почитување и разбирање, какви што повеќето жени коишто ги познавам не добиле за цел живот.
     
    На vitamina, MacenceEna и artemidis им се допаѓа ова.
  9. lealealea

    lealealea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2013
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    првите месеци беше ок.....но како што поминува времето се повеке и повеке се чудам во што се претвора така званио СОПРУГ (n):x
     
  10. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.237
    Пол:
    Женски
    Премногу спротивни карактери сме. Љубовта те тера да замижеш пред се и да поминеш преку секое блато. И јас сум имала подеми и падови. Периоди кога не се седи дома и периоди кога едвај чекам да го видам. Ако треба да бирам пак, ќе го одберам него со таа разлика што јас не би се сменила толку со текот на годините. Мојата личност претрпе преголеми промени во овие 6 години брак ама и неговата де(fingers)
     
    На vitamina и joy1 им се допаѓа ова.
  11. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Да, презадоволна сум и ако треба пак да бирам пак би го одбрала. Е како што рече една феминка погоре- не знам дали он мене би одбрал:) се зафркавам, но сите што не познаваат сите викаат дека сме погодени и после толку години со љубов сме се гледале. И точно дека и двајцата сме промениле по нешто во карактерите со текот на годините, но за доброто на другиот.
     
    На vitamina, TIGARCE86 и joy1 им се допаѓа ова.
  12. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    I nie sme razlicni karakteri.jas bik toj bliznak..si go znaev kakov si e i prethodno...za nekoi raboti e super edino mi smeta sto nekako jas sum poodgovorna vo sekoj pogled ama ne se zalam...vo sekoj slucaj ok mi e
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  13. viktorxD

    viktorxD Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    341
    Пол:
    Машки
    Презадоволееен !!!
    срцка е :l:
     
  14. theweeknd

    theweeknd Активен член

    Се зачлени на:
    30 март 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Машки
    vaka edno prasanje do site devojki i zeni aktivni na forumov , bezrazlika dali se mazeni ili ne.
    imate decko ubava vrska se sakate i planirate nesto so nego , dali ako ima normalen zivot ne e bogat ali ima prosecen makedonski zivot za smetki i nisto da ne vi fali za edno odmorce i kola da ima pari no primer zivee vo postara kukja dali ke vi smeta toa ili nesto od toa e presudno za da odbiete brak? jas ne sum vo vakva situacija no onaka prashav me interesira premnogu :)
     
  15. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.237
    Пол:
    Женски
    Јас си одбрав маж кој многу ме сака а немаше ни своја кола. И пак би го одбрала. Сега си имаме се и плус љубов. Секој кој гледа на материјалното си го ебал животот. Кога ќе дојде моментот за напуштање на овој свет сигурно никој нема да се присети на автомобилот туку на држењето за рака.
     
    На vitamina, PUPICA, kala21 и 5 други им се допаѓа ова.
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    А да земат мажите да не‘ селектираат според тоа дал имаме пари за сметки, одмор, дал имаме кола.... кај ќе ни биде крајот?

    Не мора ни на одмор да одиме, со точак ќе си се возиме, ама љубов да си имаме.
     
    На Мистер_89, vitamina, joy1 и 3 други им се допаѓа ова.
  17. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Mene ic ne bi mi smetalo...na kraj kraeva ke si ja izrenoviram kukjata po moj vkus:)
     
  18. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.686
    Допаѓања:
    52.109
    Пол:
    Женски
    preprezadovolna ! ponekogas mislam deka sum rodena pod srekjna zvezda stom go imam nego. prvo najbitno ne e zenkar ,toa najmnogu me privlece. vtoro e mnogu vospitan kulturen. mnogu e pocituvan od lugjeto, a toa treba da se zasluzi.. deka ziveeme mnogu blisku,sekogas vo niedno vreme mi nosi brza hrana cokoladi :$ kako sto kaza edna feminka pogore,retko koj maz vo denesno vreme pokazuva takva ljubov,razbiranje pocituvanje i doverba :inlove::inlove:inache toa dali toj e bogat ili ne toa najmalku ne e bitno ! nasata idna kukja zaedno kje ja gradimepo nas vkus zosto mislam deka tuka cair, bit pazar ne e mesto vo koe bi sakala da gi rastam moite deca:)
     
    Последна измена: 31 март 2015
    На vitamina и joy1 им се допаѓа ова.
  19. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.796
    Пол:
    Женски
    Презадоволна..се надополнуваме, се разбираме, почитуваме и пред се се сакаме. Пријатели околу 5 години, во врска
    6години и во брак скоро 3..зседно поминавме секакви моменти, доста добро се познаваме за да уживаме еден со друг во нашите мани и доблести.. И после толку време чувствам пеперутки на моменти:) тој е моето цело:) :)
     
    На vitamina, eno и joy1 им се допаѓа ова.
  20. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    Можам само да му се заблагодарам на Бога за човекот што го имам до мене :inlove:Бевме во врска 7 год и сега до Мај една година во брак и кога ќе го видам секој ден дома сум пресреќна:l::l:Не ни се случило ниту еднаш да сме скарани и секогаш сите работи ги одлучуваме заедно. Дома ми помага во се, чистиме заедно, тој малку повеќе се разбира во кујната и готвењето од мене :lol: а јас го подржувам за сите идеи кои ги има замислено, а моите другарки го обожаваат, бараат совети од него ( како машко размислување):lol:Еве сега чекаме во Јуни бебенце со бога напред само :inlove::inlove::inlove:И уште 100 год да живеам и 10 животи да имам само него и него би го одбрала за мој доживотен партнер:l::l::inlove:
     
    На lovemme, mssuniquee, vitamina и 3 други им се допаѓа ова.