1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте задоволни со изборот на вашиот животен партнер?

Дискусија во 'Брак' започната од thebestgirl, 18 септември 2013.

  1. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    Доколку имам некој до мене што ме цени и почитува, доколку имаме стабилна врска и се сакаме друго не би ми било битно, но и доколку одлучиме да бидеме вредни и да работиме и се трудиме да создадеме нешто заедно. Нема да се мажам за куќата туку баш ќе си ја направиме како сакаме, па и да немаме кола ќе си купиме.Ние со мм ништо немавме наше, а сега баш лагодно си живееме и си имаме и наша кола, си шетаме секојдневно, на супер одмор си одиме секоја година, на ручек низ град, на викенд и тоа се сами без помош од никој. Така да мене само љубов и почит ми е потребно, другото си стекнавме ние :inlove:
     
    На Menasss и simply-red им се допаѓа ова.
  2. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.688
    Допаѓања:
    322.218
    Дали си задоволен од изборот или не си ке видиш после 20 години брак.
    Со една година ништо неможе да се каже.
    Со текот на годините се менуваат многу работи се менуваат тие а богами и ние.
    За врска, да не зборам...
     
    На SnowWhite8, Мистер_89, mareane и 9 други им се допаѓа ова.
  3. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Под лист и камен да барав ваков како него ,немаше да најдам.
    Презадоволна е многу мал збор . Никогаш не би го напуштила.. препрепрепрепрепресреќна сум со него!:l:
     
    На lovemme и joy1 им се допаѓа ова.
  4. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Mnogu...se znaeme od deca sto se veli zaedno porasnavme zasto mnogu mali si pocnavme seriozna vrska uste od 14god.Imase i padovi no se zavrsi dobro.Mm me podrzuva vo se,dali se raboti za doma dali za vospituvanje na dete.Edinstveno sto mi fali e sto nikogas ne e doma i po 3-6 meseci (za da ni obezbedi podobar zivot raboti vo stranstvo) Koga si ide so nas e po 2 meseci i togas nadoknaduvame za izgubenoto vreme :inlove:
     
  5. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Задоволна сум од својот партер а пред се задоволна од мојот направен избор.
    Долги години сме заедно.. проживеавме многи среќи и таги.. и секогаш ги споделувавме и доживуваме заедно, сплотеноста и наклонетоста ни е јаката страна за нашата пред се цврста врска.

    Секогаш се надополнувавме, учевме и воочувавме како целина.
    Секогаш се љубевме бесценето.
    Секогаш се подржувавме и разбираравме, секогаш го имавме неопходниот обостран компромис.
    Секогаш застанувавме на цврсти нозе пред секој проблем и искушение, а тоа не правеше посплотени од никогаш.

    Верувам дека и во некој друг живот би го барала токму него.. токму тој е делот од мојот мозаик во душава, толкава исполнетост и мир не бев доживеала се додека го пронајдов него.
    Ми беше пратен како судбина, како сплет на околности и неостварени сништа.

    Тој е мотивацијата на мојот живот, а јас сум сигурна и после сиве долги години проживеани заедно дека никогаш нема да подлегнеме на животните предизвици и искушенија, туку само ќе излегуваме уште посилни и посплотени од истите.
     
    На Anja.manja.l, Menasss, Rose96 и 12 други им се допаѓа ова.
  6. CocaColla

    CocaColla Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2016
    Пораки:
    458
    Допаѓања:
    840
    Пол:
    Женски
    Многу. Долго време бевме заедно пред брак, и тогаш и сега има доста љубов и разбирање меѓу нас, си помагаме еден со друг за се. Посебно ми се допаѓа што е многу смирен, има многу јаки живци за разлика од мене што ми треба многу малце за да избувнам.
     
  7. redmama

    redmama Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    395
    Пол:
    Женски
    Премногу,долго време сме заедно од кои 2,5 во брак.Има ситуации кога ќе се скараме или изнервираме еден со друг но тоа е краткотрајно.А иднината ќе покаже дали и понатаму ќе бидам задоволна.
     
  8. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.314
    Допаѓања:
    28.145
    Пол:
    Женски
    Задоволна,презадоволна.
    Од кои 4,5 години врска и 3,5 во брак.Задоволна како сопруг,татко,другар,љубовник.
    До сега на сите полиња сум задоволна,понатаму ќе видиме се надевам дека нема да се промени. :D :D
     
    На crazylady и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
  9. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    Da pisev vcera vo ovaa tema ke napisev prepresrekna i sve najnaj :D Ali denes vaka kako sto sum mu luta se mislam sto da pisam, posto koga ke dojde od rabota ke go tresnam so nesto :@:lol:
    No sepak vooglavno jas bez nego nepostojam.Sekogas imalo i ke ima sitni kavgi koi ne spustaat dolu, no sledniot den veke sme gore. Me pravi najsreknata zena na svetot so svoeto razbiranje i ljubov. Jas izbuvliva toj sekogas smiren, sekoj moj problem so nego ima resenie :clap:
     
    На Menasss му/ѝ се допаѓа ова.
  10. MilaP

    MilaP Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    53.143
    Пол:
    Женски
    Imam pisano za nego vo poveke temi.Zadovolna sum od nego,kako drugar,soprug,tatko..Toj e mojata najgolema podrska site ovie izminati godini.
     
  11. Mariangel

    Mariangel Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    47.003
    Пол:
    Женски
    Sega za sega, prezadovolna sum. Posveten soprug, grizhliv i vreden. Ednostavno sovrshen za mene :) Ama seushte sme presno vo brak, pa i rano e da sum sigurna deka ke bideme taka sekogash. Iskreno se nadevam i veruvam deka ke bide taka, bidejki pred se neizmerno se sakame i pochituvame, ednostavno imame megjusebno razbiranje skoro za se, a toa se edni od povazhnite raboti vo zaednica..
     
  12. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Mnogu,sovrsenstvo:l:
     
  13. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Не сум задоволна. Мислам дека можев многу, ама МНОГУ подобар избор да направам.

    Не е лош човек, ама не е човек за мене. И љубовта од овој аспект сега гледано, не била љубов туку некоја страст која преминала во навика. Имаме прилично коректен однос, детенцето убаво расте, имаме фин дом, ама во срцето немам ни малку топлина за мм. И кога е присутен дома исто како да не е бидејќи постојано е на мобилен или на лаптоп, така да и комуникацијата ни е доста оскудна. Знам колку љубов можам да дадам, срцево ми плаче за да сакам и да ме сака некој, ама не можам да скокнам и да се разведам од оваа „банална“ причина, особено не со детенцето.
     
    На Belgin1, okcenzi, forumka и 3 други им се допаѓа ова.
  14. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.001
    Пол:
    Женски
    Премногу сум задоволна. Подобар избор не ни можев да направам. :)
     
  15. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    sovrsenstvo od soprug .
     
  16. DVAANGELA

    DVAANGELA Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    554
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Штом сум потпишала во матично, значи добар сопруг и татко е :*
     
    На Serafima, joy1, Eli23 и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Задоволен, исполнет,
     
    На Sesil, makgirl, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. ssweety

    ssweety Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    Јас сум премногу задоволна од мојот сопруг и знам дека кога ќе ни дади госпот бебче дека ќе биди прекрасен татко... Нормало има и кавги но сепак мн си се сакаме :D
     
  19. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.549
    Допаѓања:
    72.390
    Пол:
    Женски
    10/10 :inlove:
     
    На tincemajmunce му/ѝ се допаѓа ова.
  20. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Na vakvo prasanje treba da odgovaraat onie koj imaat nad 10 god staz.
    Zasto napisav nad 10god?
    Prvite godini se period na zapoznavanje i prilagoduvanje.
    Posebno za balkanskiot maz i zena koj nikogas ne ziveele sami (od kaj roditelite, pravo kaj svekrvata i svekorot).
    Tie godini se naj turbulentni, se pocnuva zaednicata,se kupuva kukata,se kupuva kola, mebel, decata se mali, malo rabotno iskustvo, cas imaat rabota, cas se bez rabota.......
    Ako ovoj ispit uspeat da go polozat togas imaat pravo da pisuvaat kako se pogodil partnerot, oti neli bile vo poveketo zivotni zbidnuvanja.
    A toa godina-dve brak ne e ni potrebno da go spomnuvate. Tmn rabota koga ste bez ni malku bracno iskustvo da kazete deka ne se pogodil. Toa se godini na med i mleko sto bi rekle starite.
    Mladi ste i sosema nisto neznaete od brak.
    Rezime se pravi otkako ke gi pominete gornive situacii i uste mnogu drugi.

    Sigurno sega ovde nekoj go interesira mojot zaednicki zivot.
    Jas sum od tie sto uspea mnogu podmackano da gi istera tie prvi 10god, a sega sum pri kraj na vtorata desetka.
    Zaedno pominavme mnogu i so pravo moze da kazam deka pominavme niz mnogu raboti pa duri i bolest i seto toa uspesno.
    Ne sum jas ednostavna licnost za da moze nekoj obicen maz da tera zivot so mene.
    Imam mnogu raboti koj se moja privatnost i taa mi se pocituva, ama zatoa i jas pocituvam.
    Mnogu pravila imam taka da bi rekla retko takov maz koj bi mozel da gi pocituva tie pravila.
    Blagodarna sum od se srce sto ima taka golema dusa i mi gi pocituva site zahtevi.
     
    На eatpraylove90, Menasss, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.