1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку сте слични со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од butterfly*, 25 август 2015.

  1. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    lele nema da zazalis samo nemoj da.go pomesas ima za.sunka i ne mi se sviga,zemi si za meso tamu pise 300 gr jas stavam 500,i obavezno 2pomali ili edno pogolemo kromitce lele mi se prejade
     
    На zabec му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    ^
    Кaкo успеaвте aлaл дa ви е, вo вaквa темa дo рецепти зa сoсoви дa стигнете. Ни срaм, ни перде, ни oсет.
     
    На ku4ence, cresa-jagoda, Tajnaotrovna и 13 други им се допаѓа ова.
  3. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Pa ne ni tekna vo lp nemase koj da ne potseti se izvinuvame
     
  4. <3 pleza4e <3

    <3 pleza4e <3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    770
    Допаѓања:
    3.442
    Пол:
    Женски
    Сκρоз ρазлични на пρв поглед, ама се надополнуваме меѓусебно и не можеме еден без дρуг :)
     
    На cresa-jagoda, crazylady, Lady Phoenix и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.170
    Допаѓања:
    6.347
    Пол:
    Женски
    Инаетливи сме , упорни до крај, тврдоглави, и имаме исти сини очи :):l:
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Имаме иста крвната група, иста бојата на очи, на десниот образ и двајцата имаме бенки, не сме љубители на алкохол, и двајцата сакаме да готвиме, сакаме долги прошетки, тивки места.
    Двајцата сме срамежливи, додуша јас сум многу повеќе од него ама тоа е, емотивни сме, лутењето не држи најмногу по половина саат,
    Јас девица, Тој стрелец..
    Има уште ама мe мрзе сега да пишам, достa е :D
     
    На cresa-jagoda, Anna-Banana, honey.11 и 3 други им се допаѓа ова.
  7. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.949
    Допаѓања:
    30.790
    Пол:
    Женски
    Само во едно нешто сме слични, а тоа е дека и двајцата мразиме цигари. :D
    А во други работи па и не сме баш слични. Тој сака многу мачки, јас многу кучиња. Јас имам многу инат, тој нема толку. Јас сум секогаш точна на време, а тој е бетер од девојчиња, мислиш се шминка дома па го чекам некои +10 минути. :D Ама па како, треба да го оставиме момето да се среде, каде без тоа? :!: :rofl:
    Ама еве, тераме некако, скоро 3 години се трпиме. :P :D
     
    На honey.11, crazylady, Viktorijaaa5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Со сопругот сме прва година во брак. Имаме ист хороскопски знак (лав), иста крвна група, не сме љубители на алкохолот и цигарите, сакаме прошетки во природа и тивки места, не сакаме спонтани и непредвидливи ситуации, јас сум посмирена и тивка, тој е темпераментен и поимпулсивен, јас сум емотивно поладен тип, а тој сака моменти на емотивни изливи и во сето тоа бараме некоја прилагодлива средина.
    Не сме ни многу слични, ниту пак премногу различни. Не поврзуваат некои суштински особини, а на другите учиме да се навикнуваме меѓусебно и заедно да функционираме. Никој и ништо не е совршено, но за се може да постои убав збор, договор и разбирање за да бидеме посилни заедно.
     
    На toogood, cresa-jagoda, honey.11 и 4 други им се допаѓа ова.
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Пред да почнеме врска разговаравме што сакаме, што не сакаме, што правиме во животот... 90% од нештата ни беа заеднички. Но, отакако почнавме врска почнаа да излегуваат некои спортивни нешта. Она што е заедничко - сакаме рок/метал, сакаме тетоважи, повеќе сакаме мирна атмосфера, да излеземе во парк, на кафе, во ресторан или да останеме дома, отколку да одиме по дискотеки и ноќни клубови, љубители сме на пиво и општо на алкохол :D знаеме да се запиеме, сакаме животни, отворени сме и можеме за се да разговараме, иста крвна група сме, речиси исти бои на облека носиме, двајцата сме од оние што попуштаат и не се расправаат, двајцата сакаме три деца и се имаме договорено за имињата :D Двајцата сакаме груб секс, гурмани сме, спортски тип на луѓе... итн.
     
    На cresa-jagoda, Lile_05 и butterfly* им се допаѓа ова.
  10. SelinaKyle

    SelinaKyle Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    2.149
    Пол:
    Женски
    Физички како брат и сестра. Сите не прашуваат дали сме роднини, па дури и ние почнавме да се сомневавме и испитувавме поколенија уште на почеток на врската хаха.
    А карактерно, не многу.
    Мислам, доста време сме заедно и имаме некои слични навики, развиено љубов кон слични нешта (храна, цираги, секс, филмови, серии, прошетки, кучиња итн), но тој е пример многу подружељубив, многу полесно може да се спријатели со него, остава добар впечаток, се труди да ги насмее и расположи сите околу него, оптимист...
    Додека јас не, јас прво кога се запознавам со човек мислам дека е најлош, па после одлучувам дали ќе му дадам шанса да ми каже каков е или не. Веројатно и затоа оставам впечаток на арогантна личност и не сум многу обожавана у секакви друшта. Можам да се снајдам и да отворам тема за било што, ама зависи од моето расположение.
    Не може да биде секој пријател со мене, за разлика со ММ што тотален странец може да му се отвори од дно на душа.
     
    На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lavina :)

    Lavina :) Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Женски
    И ние сме за во ист кош:D
    Сличности ни се само висината(и двајцата високи) ,логичари и што сакаме да филозофираме по малку.
    Другото е се контраст!
    Тој романтичар-јас не така многу.
    Тој уметничка душа - јас не така многу :$
    Тој бира пастелни бои- јас Се што е дреч.
    Тој старки строго- јас што ќе стигнам( не ми игра улога марка,цена итн)
    Јас спортист-тој не.
    Јас соја,житарки,банани - тој право во седмица(најголема љубов сендвичот)
    Јас гледам нештата да се функционални - тој да е се естетски подредено
    Јас лав-тој рак
    Јас имам многу пооптимистичен поглед на животот надевајќи се дека се ќе биде во ред кога тогаш :D додека тој имајќи големи планови за во иднина знае да се онерасположи од ситници кои можеби ќе му се испречат на патот до таму а можеби НЕ.

    Ама крај на крај интересно ни е :D
     
    На cresa-jagoda, PiaMia и honey.11 им се допаѓа ова.
  12. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Па .. имаме иста замисла за животот, тоа како би сакале да ни биде. Инаетот ни е скоро ист, додуша секогаш тој попушта кога се караме за нешто. :D Вкусот за храна ни е ист, знаеме да се насмееме, јас повеќе сакам да одам по забави тој и не толку. Со вкусот за музика и филм скоро сме тука, во кревет се совпаѓаме одлично. Алкохолот го љубиме и двајцата ама до одредена мера, кога правиме нешто го тераме до крај и тоа онака како што би требало да биде, инаку воопшто и не го почнуваме. И двајцата знаеме да искажеме чувства .. Друго незнам што да истакнам .. :)
     
  13. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Порано мислев дека убаво е да си спротивност од партнерот ама кога започнав врска со дечко ми сфатив дека сум била во заблуда. Не би можела да функционирам со некој што е целосна спротивност од мене. Можеби тоа е интересно на почеток, или пак кај кратките врски, ама на долгорочно, не.

    Со дечко ми сме премногу слични. Прво имаме ист стил на облекување, сакаме иста музика, сакаме исти места за излегување, шетање, сакаме слична храна, сакаме авантури, амбициозни сме, и двајцата сме против цигари и пороци, имаме исти размислувања за 90% од работите. Иднината ја гледаме на ист начин. Принципите и правилата во животот ни се исти. Размислувања во врска со другари, семејство, воспитување на нашите идни деца се' тоа ни е исто. Многу пати мајка ми ми збори: "Кај се најдовте исти и двајцата, абе брат и сестра да бевте немаше да бидете толку слични" :D

    Има малку работи каде што сме различни, јас на пример многу повеќе зборам, многу повеќе енергија имам во мене што морам да ја истрошам, понетрпелива сум, а он е повеќе смирен, трпелив, толерантен, потешко можеш да го изнервираш. И тоа го балансираме, добро ни е и на двајцата што сме во тоа различни зашто се надополнуваме. Он е тука да стисне кочница кога јас ќе претерам, а јас сум тука да стиснам на гаста кога он ќе забави.

    Не би го менувала за ништо на светот. Сега за сега можам слободно да кажам дека совршено функционираме. :)
     
    На toogood, cresa-jagoda, blueberry93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    ocite ni se slicni zeleni.karakterite vaka taka i toj nareduva i jas.so pogled se sfakame,i po glasot se znaeme,na nacinot na koj so izgovarame nesto znaeme koj so saka
     
  15. Twigs

    Twigs Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    151
    Пол:
    Женски
    Исти бевме ама скроз, сродни души две :$
     
  16. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    За многу работи сме сосема различни. Како на пример лева и десна хемисфера. Тој е лева, а јас пак десната. Тој е логичар, а јас пак креативец. Јас наоѓам креативни решенија, знам да летнам во облаци. А,тој пак е приземен и рационален, реално ги согледува работите...
    Но, од друга страна пак, сме совршено несовршени. Заедно си ги надополнуваме недостатоците, заедно си ги усовршуваме предностите.
    Двајцата знаеме да бидеме многу романтични, сакаме долги прошетки и сличен вид на храна. Пиеме ист пијалок. Двајцата не пушиме, он ретко пие алкохол, а јас воопшто не пијам бидејќи сум алергична на етанол (главната состојка во алкохолот).
    Мислам дека сме идеални сродни души. Да се баравме на гугл, немаше да се најдеме. хахах :)
    Но, најбитно од се е дека се сакаме и почитуваме.
    За мааните е релативна работа. Ако некој вистински сакаш, нема да се проблем. Само разбирање и доверба како темел за одлична врска!! :)
     
    На Mr. Right и zabec им се допаѓа ова.
  17. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    Јас и мојата љубов за сите векови Аман :lol: многу личиме, ни се случило и да не прашаат дали сме брат и сестра |(
     
    На Aleksandar1212 и Cinderfakinrella им се допаѓа ова.
  18. zabec

    zabec Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2014
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    357

    Како успеа толку прецизно да ме опишеш мене и мојата сродна душа? :$
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Излеа дека сум писателка, хехе. Е, баш ми е мило!! :)
     
    На zabec му/ѝ се допаѓа ова.
  20. NOVAVON

    NOVAVON Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2016
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    440
    Пол:
    Женски
    Многу сме различни. Интересно е што оние основни вредности кои родителите ни ги втемелуваат како деца ни се исти, исти основни вредности почитуваме и се трудиме да ги максимално реализираме/почитуваме кај другите. Но за се останато тотално различни што поочигледно стана при 24/7 живеењето во брак. Значи да му речев на некој стројник да ми бара толку поразличен од мене партнер немаше да успее толку. :lol:;(
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.