1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку треба да го знаеме друштвото на дечкото

Дискусија во 'Врски' започната од soncusko, 29 јули 2010.

  1. soncusko

    soncusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8
    колку треба да сме запознаени со друштвото на дечкото? Дали би требало често да искачаме со неговото друштво доколку и другарите негови искачаат со нивните женски?
     
  2. Neskrotliva

    Neskrotliva Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    7
    Па мене не ми пречи да сум со неговото друштво(неговите другари сеуште немаат женски)поарно со неговото отколку со моето сите со детски мозок :@ а веке по 18 години имаме...Убаво си живеам со 2 момчиња од друштвото и ми е супер....тоа од мене :)
     
  3. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Мислам дека ако врската е посериозна треба и јас да излегувам со него и неговото друштво и тој со мене и моето друштво.
     
  4. soncusko

    soncusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8
    А што ако некои од неговите другари имаат женски, некои немаат, и коа ќе ти рече дека искача со друштво а ти веќе знаеш дека нема да бидат сите машки, дали би требало да се навредам што мене не ме вика со него..? Сепак, другарите му искачаат со женските..
    Затоа што мене ми се случува тоа.. му знам само неколку другари и некои девојчиња од таму што се уствари женски на момчињава, и ја само два пати имам излезено со нив и дечко ми воопшто не ме ни вика коа идат сите заедно..
    Мене не ми смета што има и женско друштво, али криво ми е што никогаш не ми рекол ДОЈДИ СО НАС..
    незнам дали имам причина да се лутам..А он скоро сите другари ми ги знае, се има видено со нив, сум го зимала по кафиња со мене, и мислам дека другаркиве мои добро стојат со него, можат слободно да си направат муабет за било што..
    Тапа ми е некако..:)
     
  5. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Па нормално е кога веќе имам дечко да ги знам неговите другари, да знам со какви луѓе се дружи. Понекогаш друштвото знае доста да каже за некој човек.Не за џабе се рекло „Со кого си таков си“.
     
  6. soncusko

    soncusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8
    За први мај бев со негово друштво и си поминав најкатастрофално. Полошо неможев да си поминам.
    Не сум срамежлива личност, знам да се прилагодам колку толку, можам да започнам разговор и се тоа, али тогаш неможев уста да отворам. Бев скисната цело време, и него го онераспложив, тука можеби и јас сум крива требаше малце да се развеселам, ама едноставно неможев.
    Ми беше многу непријатно. Сите што беа таму си се знаат едни со други, и јас се осеќав како 13то прасе :( Едвај чекав да си отидам. И од тогаш не сум искочила со нив. И пред некој ден се закаравме за тоа. Се извади со: Не ми одговараат многу и ретко искачам со нив, али ако сакаш да ги запознаеш нема проблем. нема проблем а никогаш не ми рекол АЈДЕ ДОЈДИ СО НАС. Јас често го носам со мои другарки по кафиња, зашто на него не му текне едноставно дека можеби и треба да се запознаам со неговото друштво. Се срами од мене? Не сака да ме покаже пред другарите? Незгодно му е?
    И фала богу дека некогаш кога ќе се сретнеме така случајно мене ми е непријатно многу..
    Едноставно сакам да се вклопам колку толку, затоа што има девојчиња таму што многу добро си стојат со сите други машки, а се замо женски на другарите..
     
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас сум многу среќна затоа што дечко ми нема некои ептен блиски другари. Некои од типот на кавго-предизвикувачи. Затоа знам дека никогаш нема да падне под нечие влијание. Имаме онака пријатели некогаш излегуваме со нив, ама почесто сме сами. И за први мај и нова година бевме сами и најубаво си поминавме.
     
  8. soncusko

    soncusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8

    E вакво нешто и јас сакам. Да го знам неговот друштво, добро да стојам со неговите другари. Ја немам ништо од тоа.
    Само едно здраво на улица и толку.. Ахх..
     
  9. aNy-to

    aNy-to Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2010
    Пораки:
    1.047
    Допаѓања:
    394
    Треба да го знаеме друштвото на дечко ми,јас добро го знам бидејќи сме заедно подолго време.На почетокот ми беше тешко да се вклопам,сите ми беа многу поразлични од моето друштво,но сега веќе тоа не е проблем.Ги знам сите,заедно излегуваме,заедно сме на прослави,празници и слично така што со некои од девојките на неговите другари станавме добри пријателки.
     
  10. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Сонцушко, јас и со тие негови пријатели сум во добри односи затоа што ги знаев уште пред да го запознаам него. Се дружиме со нив, често ама повеќе сме сами. Таа дружба може да се случи еднаш во две недели. Порано сум имала дечковци и редовно сме се влечеле со неговото друштво. Мене тоа не ми се допаѓаше. Се чувствував како цела моја врска да им е ставена на тацна, затоа што често знаеја да се помешаат. Така е секогаш во таквите друштва. Некој може ќе рече дека ќе ни досади еден од друг затоа што сме се сами. Ама не е така, колку сме повеќе сами се запознаваме меѓусебно и врската станува поцврста. Неможе да ни досади, не сме деца веќе па да бараме авантури. Знаеме и двајцата што сакаме од животот, знаеме колку ни е силна љубовта и дека не сакаме да се разделиме ни под разно.
     
  11. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Се си си закашкала самата на мајот. Никој не сака да гледа намуртени и скиснати фаци, не си морала да се здружуваш, ама си можела барем да бидеш фина и да се смешкаш. Нормално му прокоментирале другарите дека не си дружељубива и тој се почувствувал неугодно, па сега му е срам повторно да те изведе пред нив. Верувај ниедно машко не сака кога ќе ја изведе некаде женската, таа уште веднаш да почне да кисне да си одат.
    Е сега тој треба да ти даде шанса да се поправиш. Кажи му дека си имала лош ден тогаш и дека нема да ти се повтори таквото издание. Ама треба и да го исполниш тоа. Со 1-2 насмевки верувам дека сите ќе ги освоиш. ;)
     
  12. soncusko

    soncusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8
    Е имаш право. МОжев и ја малце да се насмеам и да се опуштам..
    Фала на советот. Сега сама ќе пробам да си ја добијам таа шанса:))
     
  13. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Пожелно е да го знаеме друштвото на дечкото. Бидејќи дечко ми е од друг град, јас кога одам кај него на гости обавезно сакам да искачам со неговото друштво. Скоро секогаш ме носи на местата каде што искача и кога не сум таму. Имам коректни пријателски односи со повеќето негови другари и со нивните девојки. Често заедно се собираме за празници или одиме на излети.
     
  14. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Па...дечко ми има двајца најдобри другари, сите тројца се со долги врски. И за среќа јас со нивните девојки стојам супер, па кога излагаме заедно,во парови, ни иде муабетот. Сметам дека е важно да бидам блиска со неговите другари, тргајќи од себе, бидејки сакам и он да има добар однос со моето друштво
     
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.561
    Пол:
    Женски
    Дечко ми има само еден другар. Го знам лично. Дечкото е многу фин и културен.
     
  16. soncusko

    soncusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8
    Едноставно неможам ни да пробам да се вклопам зашо не сум имала ни можност. не барам да станам јас нивна најдобра другарка, ама ако може он да може да ги знае моите другарки, имам право и јас на тоа. Само никако да му текне да ме собере со него кога е со нив. ВО тоа друштбо има и девојчиња кои не се женски на другарите, не се од маалото нивно, не се од деца заедно, појма немам ни јас од кај им се. Поголем дел од искачањата сме сами, и некогаш сакам промени, зарем он не? можеме да бидеме сами кога сакаме.
    Вчера другарка моја се врати од одмор и се собравме тие шо сме 3 најдобри да се видиме, и он дојде со мене, и другаркиве нишо не рекоа, фин е со нив, можат муабет да си напрват, го профатија одлично, а ја со неговите другари само на:Здрави, што правиш? и толку..
    Не сакам да бидеме толку блиски па да ни се мешат во врската, ама нема да ми смета ако ги знам..
    Како и да е, фала на сите:)
     
  17. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Сонцушко зашто не седнеш да поразговараш со дечко ти и да му кажеш дека сакаш и ти да излегуваш со него кога он искача со неговото друштво. Мислам дека најдобар начин да го добиеш тоа што го сакаш е да седнеш со него и да му кажеш. Он не би требало да има ништо против тоа. Можеби он мисли дека тебе не ти е пријатно со неговото друштво поради односите за 1 мај и затоа не те вика кога е со нив. Но доколку ти изразиш желба он доколку навистина те сака нема да има ништо против да ти ја исполни.
     
  18. soncusko

    soncusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    8

    Одоколу зборевме за тоа, му спомнав дека он поише ги знае моите другарки и другари него јас неговите. И свесен е дека тоа е така, единствено шо ми рече беше: Ретко искачам со нив зашто не ми одговараат многу многу. А секогаш кога ќе искочи е со нив и со сите женски на неговите другари, и другарки на женските и ја се нервирам-.-
    зашо на мене треба да ми текне дека можеби и не е лоша идеа да искочам со нив. Вчера беше со мене кај другарка дома. Бевме 3 девојчиња и он!!!И се беше океј.. мислев дека сам можеби ќе свати ...
     
  19. lavce

    lavce Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    36
    Во секој случај незнам дали не сфатил или се праи така. А бидејќи кога си му кажала индирекно не сфатил, седни и дирекно и отворено кажи му што сакаш? Исто така прашај го која е причината што не те вика и тебе со него кога е со друштвото?
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Мене неговите другари воопшто не ми се свиѓаат. Му го имам кажано тоа и знае дека не ни можам да седам со нив. Среќа и не се нешто тоооолку блиски, па скоро цело време сме со моето друштво, ако веќе ни се оди негде.
    Инаку и сами ни е супер.