1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку хороскопски знаци се потребни да сменат сијалица

Дискусија во 'Насмевка' започната од angie, 31 јануари 2011.

 1. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Колку овнови се потребни да сменат сијалица?
  Само еден, ама потребни се многу сијалици бидејќи овновите се неспретни и груби и кршат сè што ќе им дојде при рака.
  Колку бикови се потребни да сменат сијалица?
  Ниеден, биковите не сакаат промени, нивните омилени активности се јадење и одмарање.
  Колку близнаци се потребни да сменат сијалица?
  Два секако! Ќе трае цел викенд, но кога ќе завршат сијалицата ќе раскрене низ дома, ќе збори француски и ќе свети во која боја сакате.
  Колку ракови се потребни да сменат сијалица?
  Само еден, но ќе му требаат 3 години емоционална терапија за да го преболи губитокот на претходната сијалица.
  Колку лавови се потребни да сменат сијалица?
  Што? Што ти е? Лавот не менува сијалици! Тој ќе побара светлост од други сијалици да го осветлат на сцената додека обожавателите му ракоплескаат.
  Колку девици се потребни да сменат сијалица?
  Да видиме: една да ја извади, друга да запише кога прегорела и датум кога е купена, уште една за внимателно да ја заврти новата... И 10 за преуредување на куќата во која сијалицата се наоѓа бидејќи куќата е ужасно уредена.
  Колку ваги се потребни да сменат сијалица?
  Па.. Всушност и не знам, мислам дека се зависи од тоа колку е прегорена... Можеби само една Вага, ако се работи за обична сијалица или 2 ако не знае каде да купи нова сијалица... Или.... Аман веќе одлучи се!
  Колку скорпии се потребни да сменат сијалица?
  Кој сака ова да го знае? Зошто сака да знае? Да не прашуваат од полиција? За што ме обвинуваат?
  Колку стрелци се потребни да сменат сијалица?
  Сонцето сјае, животот е една голема гатанка... Уште не знаеме што настанало прво, дали јајцето или кокошката, а ти се секираш за менување на една глупа сијалица?
  Колку јарци се потребни да сменат сијалица?
  Ниеден. Јарците не менуваат сијалица освен ако во тоа не видат можност за добра заработка.
  Колку водолии се потребни да сменат сијалица?
  Ќе се појават 100тина водолии и сите ќе се натпреваруваат кој од нив ќе биде тој што на светот ќе му даде светлост.
  Колку риби се потребни да сменат сијалица?
  Што, снема струја? Оф леле!

  Превземено од crnobelo.com

  П.С. Ја стадов темава во Насмевка зошто сепак не е класичен хороскоп. Ако модераторките мислат дека треба да се премести нека ја преместат.
   
  На Rusalka22, Arthur, Chikaa и 6 други им се допаѓа ова.
 2. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.645
  Колку девици се потребни да сменат сијалица?
  Да видиме: една да ја извади, друга да запише кога прегорела и датум кога е купена, уште една за внимателно да ја заврти новата... И 10 за преуредување на куќата во која сијалицата се наоѓа бидејќи куќата е ужасно уредена.
  ситничари и уредни како и секогаш :rofl: :clap:
   
 3. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.410
  Допаѓања:
  2.362
  Колку стрелци се потребни да сменат сијалица?
  Сонцето сјае, животот е една голема гатанка... Уште не знаеме што настанало прво, дали јајцето или кокошката, а ти се секираш за менување на една глупа сијалица?

  :rofl: :rofl:
   
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  :D :D :D :D :D
  Не сме бе толку груби па :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Колку е само вистинито :D :rofl:
   
  На AnaKlarc, JoxyTheFreak, Beauchamp и 2 други им се допаѓа ова.
 6. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.332
  Допаѓања:
  5.240
  леле морам нешто да додадам.... мојот знак се манифестира многу чудно кај мене. јас сум од тие девици кој несака доцнење сака во секое време да знам што и како ќе правам. планирам за најмалку недела дена однапред кога каде и како ќе идам што ќе носам и дрн дрн.... но уредност и педантност оф не... собата секогаш ми е во благ хаус, знам да излезам малку несредена (мислам што голема работа ако ми штрчи влакно).. просто понекогаш се запрашувам дали сум девица во хороскоп затоа што педантноста која е нејзина одлика баш е моја слаба страна :lol: :lol: :^)
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  За нас ако треба и ќе се раздени :D
   
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Е ова ме пресмеа :rofl: Секако дека ЈАС ќе бидам таа!!! :P
   
  На kika13 и OzzyAngel им се допаѓа ова.
 9. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.044
  Колку бикови се потребни да сменат сијалица?
  Ниеден, биковите не сакаат промени, нивните омилени активности се јадење и одмарање.

  Јас ќе кажам дека ова е само пола вистина ;)
   
 10. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.193
  Исто мислам дека ова за биковите е полувистина.

  Баш сакам промени, и секогаш сум спремна да направам...

  Ама она за јадењено :$ .. Нека кажат колешките од четот на колку време ми се пријадува :D :D
   
 11. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  хаххаа точно е хаххаха
  си го обожавам знакот бе :D :D
   
  На Zlatusko му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  А денес гледам дека на Томас Алва Едисон му бил роденден.

  Епа ај после, како да не веруваш во хороскоп? :D
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 13. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.391
  Дека водолија. ]:) :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 14. KrystalTears

  KrystalTears Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  29
  :$

  Хахаха, не сме толку груби ние овновите. :D :D
   
 15. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  196
  Хахахахаха само колку е точно : :D
  Ко што има луѓе трчи-лажи, така не има и нас Раковите Трчи-Плачи :D :D :D
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 16. dreamless

  dreamless Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Па најверојатно педантноста ти се манифестира во опседнатоста со претходните нешта што си ги навела.
  П.С. Колку повеќе планираш,толку се поголеми шансите да се разочараш.
  ПОЗЗ
   
 17. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  736
  ТОЧНО! :rofl: :rofl: :rofl: Само после проблем ќе биди во која боја сакам да свети.
   
 18. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  8)


  Jaс како бик да сум во хороскопски знак :D
   
 19. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  22.009
  Пол:
  Женски
  Ги делам и множам мислењата на Џули и Спаркс. :rock:

  Половична вистина за Биковите. :nod:
   
 20. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.989
  Пол:
  Женски
  Ова исто како мене-прво распрашај се па работи. :D