Колку често вежбате?

Дискусија во 'Фитнес' започната од Dreamer, 12 април 2010.

 1. loveIan

  loveIan Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  60
  Постојат такви теми
  fitnes/vezbi-za-nozete-t271/ кога вежбаш нозе вежбаш и задник, неможеш само еден мускул да вежваш.
  fitnes/vezbi-za-race-t2733/


  Инаку вежбам 3-5/6 пати неделно. Зависи од обврските кои ги имам и колку сум уморна. :)
   
 2. Derby

  Derby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Секој ден.Ми требаше многу време да почнам но конечно собрав сила.Сега веќе некое време откако вежбам и се чувствувам многу поздраво и полна сум со енергија.Обично вежбам наутро пред да одам на училиште :)
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Еве од денеска си ветувам дека редовно ке вежбам и ке внимавам на храната што е можно повеќе ! :) :D
   
 4. Wintergirl162

  Wintergirl162 Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  летото вежбав секој ден,а откако почнаве со училиште два пати неделно(најчесто сабота и недела) поради голем број обврски,за зимскиот распуст ќе гледам да вежбам секој ден
   
 5. mariolet

  mariolet Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  18
  секој ден :muscle:^_^
   
 6. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  794
  Веќе еден месец вежбам секојдневно. Порано не ни помислував дека јас ќе го правам тоа, но сега ми прерасна во навика, а и се чуствувам прекрасно.
   
 7. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.404
  Пол:
  Женски
  4 пати неделно посетувам теретана, а кога не сум на теретана пак вежбам дома ама со помал интензитет.
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.914
  Секој втор ден.
   
 9. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  1.149
  Вежбам 5 пати неделно, од понеделник до петок, односно посетувам фитнес центар веќе три месеци.
   
 10. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Вие што вежбате секој ден мислите дека тоа е во ред и ќе постигнете нешто?
  Мускулот расте додека одмара. еден ден е основно правило да се направи пауза ..
   
 11. BabyyBoo

  BabyyBoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  3 пати неделно аеробик
   
 12. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  897
  4 пати неделно :)
   
 13. cocopuff

  cocopuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  206
  Вежбам 4-5 пати неделно во теретана. Најчесто одам 2 дена, 1 ден правам пауза, па пак одам 2 дена, па пак пауза. Така ми е некако најдобро. Во деновите кога не одам во теретана често дома или се истегнувам убаво или вежбам 15-20 мин пилатес/јога каде што повторно акцентот ми е ставен на истегнувањето. Имам доста нерастегливо тело, посебно нозете и од секогаш сум сакала да направам шпага, а никогаш не сум успеала. Затоа толку сум упорна со истегнувањето, со цел еден ден да дојдам и до шпага :)
   
 14. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.404
  Пол:
  Женски
  Вежбам 4 пати неделно, по саат и пол или два :)
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Модо

  Модо Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  Секој ден по пола саат Р90Х 3. Освен кога е ден за јога тогаш ја вежбам јогата од првото Р90Х што е саат и пол пошо ја обожавам.
  Кога имав пари и одев во теретана секој втор ден одев по саат и пол во просек. И така.
  Еднаш кога ќе почнеш да вежбаш тешко се престанува, најгадно е кога ќе почнам да осеќам како ми атрофираат буквално мускулите.
  П.С. За нешто да стане навика потребни се 21 ден повторување, а за да престане да биде навика 3 дена. Затоа никако повеќе од два дена пауза.
   
 16. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.718
  Допаѓања:
  48.128
  Пол:
  Женски
  Најмалце 5 пати неделно, а некогаш и секој ден, 3 пати вежбам степер по еден саат плус скоро саат ипол вежби со тежини за намалување на килажа. Баш кога ќе почнеш не можеш да застанеш :D
   
 17. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  749
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  секој ден освен кога нешто не мозам ,од прилика по 45 мин
   
 18. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.280
  4 pati nedelno po 35-40 min.. Najcesto trcam i se gleda deka mi e dovolno.
   
 19. CirezD

  CirezD Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  881
  Допаѓања:
  1.486
  Пол:
  Женски
  Најмалку 4 пати неделно по 40-50 минути, кога е времето потопло и повеќе.
   
 20. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.841
  Допаѓања:
  9.110
  Пол:
  Женски
  Пон-Сре-Пет одам на аеробик.
  Планирам секој откако ќе се разбудам да вежбам барем 30мин комбинирани вежби.