1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често мажите гледаат порно?

Дискусија во 'Врски' започната од iznervirana, 13 септември 2010.

 1. iznervirana

  iznervirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Ve molam za vnimanie i vase razmisluvanje!!!! Vi blagodaram odnapred na site!!!!
  Imam seriozna vrska od edna godina i pol imam dvaeset godini i so deckomi ziveam zaedno. Sekoj den gledat pornici i mnogu cesto go imam fateno kako drkat sam vsoba, a nekogas ko ke sakat da svrsit odit vo wc i tamu svrsvit. Jas sum nenormalno iznervirana zs se to kriet od mene a znam i sigurna sum deka to go prajt. Mnogu pati mu imam receno da prestanit ama ne me slusat. Kako objasnuvanje mi davat deka toj e masko i deka morat da prifatam ili da me iznevervit so druga ili da gledat pornici. Za da me izneverit znam deka nemat, ama i ova ne mu e prav odgovor. Vo vrska so seksot pomegju nas dvajca e se vo red, ama me iritirat to so gledat mnogu pornici i so ponekogas drkat vo wc i taka svrsvit. Ve molam za pomos, vase mislenje i vase iskustvo, kako jas da ostanam smirena da ne se nerviram tolku i da ne sledam sekoj negov cekor, a po moznost ako mozam i da go promenam. FALAAAAA!!!!
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  ^^^ според мене тоа е нормално што знам ... немаш потреба за нервоза ... и да не живеете заедно он кога е дома тоа сигурно го прави ... речи му нека се самозадоволува кога е сам дома кога си ти дома ти ќе го задоволиш хаха .. стварно мислам дека немаѓ потреба од толкава нервоза кога ви е се во ред со сексуалниот живот. Не знам за друготе што ќе ти кажат ама од мене ти е тоа ...смири се и уживај види дури и к.и ти е изнервирана ... без потреба трошиш нерви .
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Изнервирана еве тема слична на твојата можеби ќе најдеш некои одговори таму
  seks/kolku-porno-filmovite-mozat-da-ja-promenat-vrskata-t2326/
  Да, нормално е тоа, но според мене не е нормално што ти го рекол ова:
  Ако е машко мора да прифатиш да те изневери? WTF? Ти велиш дека сигурна си дека нема да те изневери, но како дозволуваш да ти го рече тоа? Какво е ова негово размислување? Голем број од машките ги изнерверуваат своите девојки но јас колку што знам не ги предупредуваат за тоа. Смешно ми е малку.
  Па и толку да гледа порничи, а редовно да имате секс... :x или е некој заболен тип или не е задоволен вашиот секс.
   
  На Zocuska му/ѝ се допаѓа ова.
 4. iznervirana

  iznervirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  fala ti za ovoj sajt odma ke odam da procitam i da vidam so e. Sekoj si imat svoe razmisluvanje kako so jas vecerva prsnav gi premina site granici, i jas mislam slucajno dan ne e zadovolen so mene pa to so go prajt, cesto go prasvam ama nisto ne mi imat kazano, kao onaka super mu e znajs. Cekam uste komentariiiiiiii
   
 5. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  А дали сипробала да му кажеш да гледате заедно..И верувај нема машко што не гледа порничи.....И јас гофакав бившиот дека има гледано, но не ме луутеше тоа туку фактот што лаже дека случајно го заборавил твто на таа програма дека не гледал, туку дека менувал програми абе ај....
   
 6. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Воопшто не се вознемирувај за тоа,па сите машки гледаат порничи.КОј не гледа?Искрено и ние женските сакаме да погледнеме понекогаш ама тоа помалку го признаваме од машките. Се согласувам со горниот пост а што не пробаш и ти да му правиш друштво.Ќе видеш дека и двајцата ќе уживате и ќе имате одлишен секс.Нема потреба да се нервираш за тоа.Поздрав!
   
 7. iznervirana

  iznervirana Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  I taka imam probano znacit so razgovor edno drugo, i dva pati gledavme film zaedno i posle ne sakase poke, prodolzi po staro da gledat. Ama sega malku za promena da osetit i toj kako e i da vidit so e poubo dali zenska vo zivo ili na pornic samo da gledat a da ne mozit da doprit. Ne dozvoluvam nikako da imame seks, go odbegnuvam sekako, pa ke vidime kako ke izreagirat na kraj. Fala mnogu za komentarite...
   
 8. Zocuska

  Zocuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  1
  i jas velam deka nesmee da gleda.nesmees da mu dozvoluvas.ako toj gleda znaci ne e zadovolen od tebe mu trebaat drugi da gi gleda.aaa kakvo e toa ponasanje koga ti rekol deka normalno e da te izneveri? jas mislam deka treba da mu odrzis dobra lekcija iii spustisi ti maski vo eden folder pa neka gi vidi toj.ke vidis kako ke izreagira.aaa ako e takov i taka se ponasa sotebe i ponatamu napustigo.ke vidis kako ke te bara posle
   
 9. renata76

  renata76 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  34
  Он можеби се грее на тоа, можеби не е задоволен од тебе,
  или пак така му иде.

  Пробај да му речеш ај да гледаме заедно или само јас да гледам
  и ти да видиш како е!
  Од таму сигурно има инспирација....
   
 10. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  5.782
  Допаѓања:
  19.958
  Пол:
  Женски
  Мажите гедаат порничи тоа е факт. Нема машко кое не гледа да се рабериме ама таквото однесување како што е кај вас (изнервирана) не ми се допаѓа, јас не би издржала такво нешто :|
   
 11. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  дечкото мој нон-сто гледа порно, мислам сексуално зегрозен е :D :D :D ахаххаха, ама не можам да му забранам, сите ние гледме порно, само шо машките ко кажуваат со гордост, а ние женските не ни признаваме оти за нас е страмно.според ова мислам дека немаш потреба од нерви, МАЖ-зборот објаснува се :D :D :D позз
   
 12. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Порното е најсветото нешто за мажите

  место каде што можеш да се одмориш физички (психички е фудбалот)

  така да не забранувај оти лошо ке биде :lol:
   
 13. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.242
  Факт на животот: секое полуписмено машко за технологијата во денешно време активно бара/гледа порно. Најчесто тоа нема врска со квалитетот на сексуалниот живот, но има и ситуации кога едноставно се бараат надополнувања што едноставно не се испорачани во креветот. Сите ние си имаме фетиши нели? :)). Уште еден факт. Во голем дел од случаевите, сексуално активните машки уште повеќе мастурбираат баш поради зголемената активност на организмот и последично на тоа се произведува повеќе сперма што треба да се исфрли нели, мануелно или со асистенција :D . Нема шо тоа да те вознемирува, ама можеш слободно да му кажеш да си планира просторот и времето да не го фаќаш толку често во таква ситуација како некое аматериште, сепак е глупаво и непријатно и за двајцата.

  Дополнителен совет: никогаш немој да бидеш целосноо сиигурна дека типот "ги допира ѕвездите" кога имате секс. Секогаш може да има нешто скриено што може да наштети, некои незадоволства што тајно можат да го нагризат квалитетот на врската. Затоа само отворено разговарајте и кажете си што ви лежи на душичките. Барем ова секогаш палело за мене, ама ок, не се сите волку зборлести :)
   
 14. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Машко да каже дека не гледа порно е чиста лага! Тоа им е во крвта, сите гледаат порно тоа е факт. И неможеме ние ништо да направиме околу тоа. :D да признаам на почетокот на мојата врска малку ми пречеше тоа, макар што дечко ми не ми признаваше, као демек немал потреба од тоа :rofl: хахаха смешка. Мислев дека нешто фали во нашиот интимен живот но сега ми е сеедно. :D ако му е поубаво да свршува во салфета нека е... :D
   
 15. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Е косата ми се крева кога си помислам на тие времиња кога се расправав со бивсиот на таа тема,јас не го палам? толкава ли е потребата да се гледат други зени,глупак некој еве му сеа нека гледа колку сака мене ме нема веќе нека си *бе мајката.Па се нервирам усте па и незнам кој погоре спомна тоа било нормално демек или да изневери или порно аууууу ма има да го кастрирам
   
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.636
  Допаѓања:
  149.234
  Повеќе од што признаваат сигурно.Колку сака нека гледа,освен ако не е за на рехабилитација.Тука више и мене ми прави проблем.

  И ич,ама ич,не ми смета!Да не не сум му доволна јас?!Па ... види...да,не си му!Ама подобро да гледа порно или да оди и да прави порно во живо?! Ме иритира тоа размислување на жените,дека се уникатни и незаменливи,пвинцези4ки.Ау бљак,порно!


  Батрфлај,сега е сам и безгрижен зошто не му се качуваш на глава,а можда и си нашол некоја на која не и пречи и е потполно среќен!Ама си го казнила значи...ептен!
   
  На sj *O*, Trendafilka, Butterfly-itgirl4s и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Па нормално е да гледа порно. Па и ние женските гледаме па што :?: Треба машките да ни кажат „аа вие се палите на други машки и тоа преку ТВ„
  Јас со мојот маж имаме гледано заедно, а ако он си гледа додека јас не сум до него, па нека гледа нека му течат лиги нека се стрви и после ке си прави леванка десанка :D „со очи гледај со раци не факај„ :) :)
  Па 21 век, нормално е да се гледа. А и како е тргнала технологијата можеби ке има во иднина и некоја подобра верзија на порно. :D
  Јас имам гледано порно во 3Д хаха и е ногу јако како да се пред тебе :D
   
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Дечко ми многу гледа порно, ама не ми пречи тоа нормално само да не е претерано нели. И мислам дека сите машки гледаат, дури и повеќе од што признаваат. Па нормална работа е, и ние женските гледаме. :wasntme:
   
 19. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Апсолутно секогаш кога имаат прилика за тоа, според некое испитување т.е. анкета направена врз машки немало ни еден кој дал негативен одговор на прашањето дали гледа порно, така да ова е во иста група со прашањето за самозадоволување значи спаѓаат во група реторички прашања и точка се подразбира одговорот.

  И не е тоа нешто поврзано единствено со технологијата уште во антиката има слики, скулптури на експлицитна човечка копулација само што сега е достапна порнографијата како Палома марамчиња.
  И на големо се (зло)употребува од двата пола на сите возрасти о јеааа фридом.

  А фактот што тој ќе фрли неколку милилитри ејакулат на некоја не ме тера мене да се чувствувам ни најмалку подредено или супституирано. И јас сум го супституирала со ист може и поголем интензитет и заедно сме биле па сме играле улоги итн па еве сум жива, здрава и со многу повеќекратни оргазми зад себе и горда што не сум фригидна контрол фрик кучка која може да брои колку круга свртела мувата околу лустерот додека се секса зјапајќи во плафон.

  И помина времето на глумење изненаденост пропратена со згаденост на термини како мастурбација или орален секс или порнографија и отворено ќе речам ФАЛА БОГУ!
   
 20. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Не па не ми бесе тоа зборот ние раскинавме од други причини не е битно ама тоа сто тој бесе зависен од порно знаес и не ми бесе толку сеедно а највеќе ми пречесе тоа сто неговите другари беа во тренд со најновите порничи од девојчиња низ градот и немозам да описам колку е глупаво чувството го гледас девојчето и муабети во стилот леле брат оваа како знае да го пу*и да не бидам вулгарна и ден за ден ми се стварасе таква одбивност,друго е тој на само да си гледа низ интернет знам сите го прават тоа ама хелоу граници малце