1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Колку често се гледате со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од Snow-Queen, 4 јануари 2012.

  1. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    По едно 23168732546980 пати во денот :lol:
     
  2. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Секој ден , на сабајле се гледаме па тој заминува да работи , па навечер се гледаме пак и си оди :)
     
  3. Shortie

    Shortie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2011
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    Паа секогаш кога можеме ама обично стандард ни е на секој два дена..^^
     
  4. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    За време на школска година на сила по два пати во цела недела... Додека за распуст, било зимски- било летен, скоро секој ден :)
     
  5. Thebestone

    Thebestone Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    63
    Се гледаме секој ден, после работа па навечер обавезно. Е сега може да се пропушти некој ден од обврски но потоа кога ке се видиме :angel:
     
  6. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Па бидејќи не живееме во ист град, може да се случи и по месец, два да не се видиме. На почеток ми беше чудно, се прашував како ќе издржиме, но сега е обратно - периодот кога не сме заедно ми недостасува се повеќе и повеќе, кога сме заедно се делиме само за ручек и спиење (но тоа е на една недела, максимум 2) и потоа пак по старо. И сега неможам да замислам да ми е тука во градов. Како повеќето што кажавте, си имам свој живот и време кое сакам да си го посветам на себе, семејството и другарките. :)
     
  7. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Со оглед на тоа дека живееме во различни места се гледаме 2-3 пати неделно. Понекогаш кога останувам викендот кај него,2 дена сме неразделни. Иначе убаво ми е така, не сакам 24/7 да сме заедно, мислам дека ке си здосадиме така .... супер ми е :rofl: :inlove:
     
  8. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Па зависи .Некој пат секој ден , некогаш преку еден ден, некогаш после 3 , 4 ,5 зависи до околностите и обврските .
     
  9. andrea91

    andrea91 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    i nie dvajcata sme non stop zaedno toa da se propuste nekoj den ne se ni sekavam pocesto sme kaj mene i taka
     
  10. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Зависи, кога-како. Некогаш така неколку дена ќе се наредат еден по друг така да се гледаме и покрај тоа што живееме далеку, на 1 час.... некогаш и до 4 дена не се гледаме.. :)
     
  11. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    Се гледаме секој ден сега ептен некој ако има нешто неизбежно за работа тогаш не иако тоа се случува многу ретко
     
  12. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Сега периодов овие два три месеци почнавме многу ретко да се гледаме...два три пати неделно,и онака само по саат два.
     
  13. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    2-3 пати неделно бидејки ако се гледам секој по цел ден ке се осекам ко да сум во брак со него , а и сакам да си оставам одвоено време за себе.Не сакам постојано да бидеме заедно ко некој млад брачен пар , јес да ке седиш и во друштво ама сакам ако не поише барем еднаш во неделата да седнам на кафе или да излезам во град сама со другарките.Не дека ако излезам сама ке правам кој знае што ама сепак некои муабети не за пред дечко а и не сакам тие околу мене да се осекаат непријатно(верувам дека другарките ке нема да можат да прават муабет за било што пред него, а и не верувам дека на него би му биле интересни женските муабети еј ги виде ли штиклите или знаеш ли дека има попуст во таа продавница и сл.)Така да сметам дека преку еден ден да се гледаш е сосема доволно,ни пречесто а ни преретко.Сеа ако иам сесија и мн за учење и тие 3-4 дена ке се изретчат али тоа е ретко .
     
  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.421
    Пол:
    Женски
    Не сакам да се гледам секој ден, ќе почнеме да се гушиме и само ќе се караме.
    Обично тоа е 2,3 пати неделно. Доволно време за да уживаме заедно, а и да има период за да си фалиме.
    Двајцата треба да си имаме и друштво кое не треба да го занемариме, зошто и пред нас имало други со кои сме се дружеле.
     
  15. Blair15

    Blair15 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    12
    Заедно сме четири месеци, и секој ден се гледаме, немаме ден изпуштено, еве јас сега сум на одмор веќе 5 саата сум без него и многу ми недостига, а камо ли 5 дена да не го видам, уфф :(
     
  16. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Секој ден, се случува понекогаш да испуштиме ден-два. Уживанција ми е така, ќе го видам на кратко и после полни батерии до наредниот ден.
     
  17. AnGel.fire

    AnGel.fire Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    533
    Допаѓања:
    222
    2-3 пати неделно. Доволно ни е сега за сега. Сакам да имам денови кога ке излезам со другарките некаде или да издвојам време за мене. И плус ако се гледаме секој ден ке ми се здосади што се вика. Вака кога ке почуствуваш да ти недостасува некако послатко е кога ке го видиш, едвај чекаш а и повеке го засакуваш така. (Мое мислење :angel: )
     
  18. indelible

    indelible Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    81
    Се гледаме секој ден, иако почна да не ми се допага тоа, бидејки имаме појше време да се скараме за глупости. Па планирам да се вадам на нешто за да не се гледаме секој ден, а и онака се плашам дека на некој од нас ке здосади доколку продолжиме вака.

    Еднаш несакав да искочам демек да направам да му фалам малце, и пак не издржав и искочив. Се надевам овој пат нема да биде така. :(
     
  19. Sartela

    Sartela Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2012
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    24
    кога имав дечко бевме 24 сати заедно...можеби и таа е причината што ни се здосади и се разделивме, мој совет бидете што помалку време со дечкото, заедничкото време нон стоп не е корисни ни здраво за една врска, станува монотоно
     
  20. Tikvi4ka

    Tikvi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    938
    Допаѓања:
    451
    Па се гледаме скоро секој ден но сами не толку многу често повеќе сме опкружени со друштво или со неговото или моето.