Колку често се гледате со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од Snow-Queen, 4 јануари 2012.

 1. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.970
  По едно 23168732546980 пати во денот :lol:
   
 2. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Секој ден , на сабајле се гледаме па тој заминува да работи , па навечер се гледаме пак и си оди :)
   
 3. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Паа секогаш кога можеме ама обично стандард ни е на секој два дена..^^
   
 4. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  616
  Допаѓања:
  2.366
  Пол:
  Женски
  За време на школска година на сила по два пати во цела недела... Додека за распуст, било зимски- било летен, скоро секој ден :)
   
 5. Thebestone

  Thebestone Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  62
  Се гледаме секој ден, после работа па навечер обавезно. Е сега може да се пропушти некој ден од обврски но потоа кога ке се видиме :angel:
   
 6. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  128
  Па бидејќи не живееме во ист град, може да се случи и по месец, два да не се видиме. На почеток ми беше чудно, се прашував како ќе издржиме, но сега е обратно - периодот кога не сме заедно ми недостасува се повеќе и повеќе, кога сме заедно се делиме само за ручек и спиење (но тоа е на една недела, максимум 2) и потоа пак по старо. И сега неможам да замислам да ми е тука во градов. Како повеќето што кажавте, си имам свој живот и време кое сакам да си го посветам на себе, семејството и другарките. :)
   
 7. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Со оглед на тоа дека живееме во различни места се гледаме 2-3 пати неделно. Понекогаш кога останувам викендот кај него,2 дена сме неразделни. Иначе убаво ми е така, не сакам 24/7 да сме заедно, мислам дека ке си здосадиме така .... супер ми е :rofl: :inlove:
   
 8. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  741
  Па зависи .Некој пат секој ден , некогаш преку еден ден, некогаш после 3 , 4 ,5 зависи до околностите и обврските .
   
 9. andrea91

  andrea91 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2012
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  i nie dvajcata sme non stop zaedno toa da se propuste nekoj den ne se ni sekavam pocesto sme kaj mene i taka
   
 10. mili4ka123

  mili4ka123 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2012
  Пораки:
  1.101
  Допаѓања:
  2.332
  Пол:
  Женски
  Зависи, кога-како. Некогаш така неколку дена ќе се наредат еден по друг така да се гледаме и покрај тоа што живееме далеку, на 1 час.... некогаш и до 4 дена не се гледаме.. :)
   
 11. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  Се гледаме секој ден сега ептен некој ако има нешто неизбежно за работа тогаш не иако тоа се случува многу ретко
   
 12. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Сега периодов овие два три месеци почнавме многу ретко да се гледаме...два три пати неделно,и онака само по саат два.
   
 13. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  1.953
  Допаѓања:
  30.397
  Пол:
  Женски
  2-3 пати неделно бидејки ако се гледам секој по цел ден ке се осекам ко да сум во брак со него , а и сакам да си оставам одвоено време за себе.Не сакам постојано да бидеме заедно ко некој млад брачен пар , јес да ке седиш и во друштво ама сакам ако не поише барем еднаш во неделата да седнам на кафе или да излезам во град сама со другарките.Не дека ако излезам сама ке правам кој знае што ама сепак некои муабети не за пред дечко а и не сакам тие околу мене да се осекаат непријатно(верувам дека другарките ке нема да можат да прават муабет за било што пред него, а и не верувам дека на него би му биле интересни женските муабети еј ги виде ли штиклите или знаеш ли дека има попуст во таа продавница и сл.)Така да сметам дека преку еден ден да се гледаш е сосема доволно,ни пречесто а ни преретко.Сеа ако иам сесија и мн за учење и тие 3-4 дена ке се изретчат али тоа е ретко .
   
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.781
  Допаѓања:
  65.008
  Пол:
  Женски
  Не сакам да се гледам секој ден, ќе почнеме да се гушиме и само ќе се караме.
  Обично тоа е 2,3 пати неделно. Доволно време за да уживаме заедно, а и да има период за да си фалиме.
  Двајцата треба да си имаме и друштво кое не треба да го занемариме, зошто и пред нас имало други со кои сме се дружеле.
   
 15. Blair15

  Blair15 Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  12
  Заедно сме четири месеци, и секој ден се гледаме, немаме ден изпуштено, еве јас сега сум на одмор веќе 5 саата сум без него и многу ми недостига, а камо ли 5 дена да не го видам, уфф :(
   
 16. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Секој ден, се случува понекогаш да испуштиме ден-два. Уживанција ми е така, ќе го видам на кратко и после полни батерии до наредниот ден.
   
 17. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  2-3 пати неделно. Доволно ни е сега за сега. Сакам да имам денови кога ке излезам со другарките некаде или да издвојам време за мене. И плус ако се гледаме секој ден ке ми се здосади што се вика. Вака кога ке почуствуваш да ти недостасува некако послатко е кога ке го видиш, едвај чекаш а и повеке го засакуваш така. (Мое мислење :angel: )
   
 18. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Се гледаме секој ден, иако почна да не ми се допага тоа, бидејки имаме појше време да се скараме за глупости. Па планирам да се вадам на нешто за да не се гледаме секој ден, а и онака се плашам дека на некој од нас ке здосади доколку продолжиме вака.

  Еднаш несакав да искочам демек да направам да му фалам малце, и пак не издржав и искочив. Се надевам овој пат нема да биде така. :(
   
 19. Sartela

  Sartela Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2012
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  24
  кога имав дечко бевме 24 сати заедно...можеби и таа е причината што ни се здосади и се разделивме, мој совет бидете што помалку време со дечкото, заедничкото време нон стоп не е корисни ни здраво за една врска, станува монотоно
   
 20. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Па се гледаме скоро секој ден но сами не толку многу често повеќе сме опкружени со друштво или со неговото или моето.