Колку често се гледате со партнерот?

Дискусија во 'Врски' започната од Snow-Queen, 4 јануари 2012.

 1. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  741
  Зависи , некој пат од 2 до 3 пати неделно , еве оваа недела цела недела заедно ја заминавме па супер ни беше . :D
   
 2. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  11.907
  Пол:
  Женски
  Година ипол веќе секој ден |( искрено веќе и почна тоа да ми смета, вака секој ден кога се гледаме повеќе се караме, се наоѓаме за што да се срчкаме |(
  едвај чекам да дојде некој ден кога неможе да искочи или да испадне некоја работа да поминам некое време сама или со другарки на раат :lol:
   
  На jancii му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.906
  Сега за распуст секој ден...макар и на 10 минути.
  Но, кога е учебна година тој студира и се гледаме еднаш неделно. А понекогаш и еднаш на 2 недели.
  :)
   
 4. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.055
  Пол:
  Женски
  Секој ден.И тоа поголемиот дел од денот го поминуваме заедно.Често и ноќта.
   
 5. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  393
  Пол:
  Женски
  Секој ден , се случува некогаш да утнеме али ептен во ретки случаеви кога е преморен од работа :)
   
 6. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  Секој ден , не живееме заедно , некаде по 8 часа и повеќе сме заедно
   
 7. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.479
  Допаѓања:
  26.781
  Пол:
  Женски
  Ние сме од исто место, па затоа се гледаме речиси секој ден. Обично после 8 навечер до касно во ноќта. Мало ни е местото, така да немаме многу алтернативи како на друг начин да ја поминеме вечерта освен да седиме кај него дома.
  За викенди излегуваме заедно, друштвото ни се парови па така да погодени сме си. :)
   
 8. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  На 2-3 дена. :)
   
 9. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.542
  Допаѓања:
  3.878
  Пол:
  Женски
  Или секој ден или секој втор :)
   
 10. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.702
  Пол:
  Женски
  Секој ден.
   
 11. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.062
  Допаѓања:
  8.636
  Зависи кога како. Се случува и да се гледаме два -три дена по ред, па да се одмориме еден од друг 3-4 дена.

  Најчесто се гледаме преку еден ден. Така и тој и јас имаме време за наши обврски,фамилија,друштво. Си даваме простор, нешто што најмногу би ми сметало е да се гледаме постојано само јас и тој ,да згасне желбата да се видиме и да ги изгубиме нашите посебни животи и ситни задоволства настрана од нашата љубов.
   
 12. doll.a

  doll.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  258
  Пол:
  Женски
  Секој ден ... во иста населба сме што ќе правиш :D
   
 13. jancii

  jancii Активен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Ние се гледавме порано секој ден,а сега на 2 дена... оти почнува да станува досадно секој ден.Навистина има денови кога е супер,ама има и денови кога е многу тапаа! :D
   
  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.547
  Пол:
  Женски
  Се гледаме секој ден дека живееме во иста населба. На почетокот не се гледавме често, дали по два три пати неделно. Али затоа сега се случува да сме заедно и по цели денови, само спиењето не дели :D
   
 15. babybelle

  babybelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  70
  Зависи од обврските, може да се видиме 3 дена по ред, па потоа еден-два дена да одмараме...и пак одново. Неделно, во просек 4-5 дена се гледаме и сеуште не ни здосадило ;) :rock:
   
 16. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Женски
  Воопшто не го гледаам :(( се би далаа да можам секој ден да го гледам:((
   
 17. bejbi19

  bejbi19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2012
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  24
  Секогаш кога ке имам време, или јас или он кај мене, или некаде на кафе. Во глобала 4 дена неделно сигурно, може и почесто, зависи од обврските на двајцата. Не ни здосадило еден од друг, иако се гледам толку често со него наоѓам време да се видам и со другарките и да завршам некоја обврска :)
   
 18. Stefaniya

  Stefaniya Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  66
  Зависно од слободното време.Кога сум втора смена се гледаме само преку викенд,кога сум прва смена зависи од тоа колку имам за учење.Летно време гледаме да сме почесто заедно,на одмор,преспивање еден кај друг и така натаму.Не за друго - штедиме на пари. :lol: :lol: :lol:
   
 19. butterfly.mk

  butterfly.mk Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.142
  Допаѓања:
  1.065
  Колку често се гледате со партнерот на почетокот на врската?

  Дали се гледате секој ден, дали е нормално тој воопшто да не ви се јавува доколку не излегувате ... односно како се однесува/л тој со вас на почетокот на врската?
   
 20. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  536
  Допаѓања:
  3.365
  На почетокот на врската се гледавме секој 2-3 ден.
  Хмм, па малку е чудно да не ти се јавува доколку не излегувате... Сепак сте во врска и треба да си знаеш како е, каде е, како му поминува денот... :)
  Сега пример ни се дешава ради обврски да не се видиме и по неколку дена, но тоа никако не значи дека не треба да комуницираме тој период додека да се видиме :!:

  Доколку ти се јавува само за излегување и само тогаш кога треба да се видите - некако повеќе ми личи на мување, од колку на врска.